Haberler

Akşener'in fotoğraflarının kaldırılmasını isteyen İYİ Partili Rıdvan Uz Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Güncelleme:

İYİ Parti Milletvekili Rıdvan Uz, partisinin eski lideri Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesini eleştirerek parti makamlarındaki fotoğraflarının kaldırılmasını önermesi sonrası Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu harekete geçti. Dervişoğlu, Uz'u tedbirli olarak ve kesin ihraç talebiyle Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk etti.

İyi Parti'nin kapalı grup toplantısında Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz'un, "Akşener'in fotoğrafları parti makamlarından kaldırılsın" önerisi partiyi karıştırdı. Parti lideri Müsavat Dervişoğlu, Uz'u Disiplin Kurulu'na sevk etti.

"AKŞENER'İN FOTOĞRAFLARI KALDIRILSIN"

Kısa süre önce Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etmesi İYİ Partili bazı vekillerin tepkisini çekerken partinin kapalı grup toplantısına Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz'un önerisi damga vurdu. Uz, Akşener'in ziyaretini eleştirerek "İyi Parti makamlarından Akşener'in fotoğrafları kaldırılsın." şeklinde bir öneride bulundu.

AKŞENER'DEN YAZILI TALEP

Olayın ortaya çıkması üzerine İyi Parti'nin önceki lideri Meral Akşener, partinin genel merkezine yazılı bir talep gönderdi. Akşener, "İl ve ilçelerden fotoğraflarımı kaldırın" talebini ilettiği yazıda şu ifadelere yer verdi:

"12 Haziran 2024 tarihinde yapılan kapalı grup toplantısında İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz beyefendinin, kurucu genel başkan olarak şahsımın Sayın Cumhurbaşkanı'nı ziyareti nedeniyle, fotoğraflarımın genel merkez, milletvekili, il ve ilçe teşkilat makamlarından indirilmesi konusundaki talebi doğrultusunda, gereğinin behemehal talimatlandırılarak yapılması hususunu bilgilerinize sunarım.

DİSİPLİN KURULU'NA SEVK EDİLDİ

Rıdvan Uz'un önerisi ve Akşener'in talebi sonrasında yeni bir gelişme yaşandı. İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Çanakkale Milletvekili Uz'u tedbirli olarak ve kesin ihraç talebiyle Müşterek Disiplin Kurulu'na sevk etti.

Haberler.com / Selahattin Demirel - Politika

Meral Akşener Milletvekili Çanakkale Rıdvan Uz İYİ Parti 3.Sayfa Politika Haberler

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Bakmadan Geçme

1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları!
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500

Yorumlar (3)

Fırat Günay:

:) verilmesi gereken car car konuşuyor. Verilmemesi gereken disiplinde

0
3
yanıtYanıtla
Muzaffer Karaman:

Atın partıden sankı ıyı partı dıye partı kalmıs gıbı. Adam dogru soylemıs aksener nıye tek adam dedıgı kısıyle gorusuyorki

0
3
yanıtYanıtla
Fatih Apaydın:

Meral Akşener gittin ama yine halen problemin sürüyor ??

0
1
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title