Haberler

AK Parti'nin İBB adayı kim olacak? Erdoğan'ın "Aşkım, sevdam" dediği megakent için 4 isim konuşuluyor

Güncelleme:

2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'nin İstanbul'da kimi aday göstereceği merak konusu... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her fırsatta "Aşkım, sevdam" olarak tanımladığı megakent için kulislerde Süleyman Soylu, Murat Kurum, Tevfik Göksu ve Şadi Yazıcı isimleri ön plana çıkıyor.

14 Mayıs'ta yapılan seçimlerin ardından tüm gözler 2024'te yapılacak yerel seçimlere çevrilmiş durumda... Partiler yavaş yavaş yerel seçim havasına girmeye başlarken Ak Parti'nin geçtiğimiz dönem kaybedilen İstanbul'da kimi aday göstereceği herkes tarafından merak ediliyor.

İSTANBUL'UN ERDOĞAN İÇİN AYRI BİR ÖNEMİ VAR

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinden zaferle ayrılan Recep Tayyip Erdoğan için "Aşkım, sevdam" olarak tanımladığı İstanbul'un yeri her zaman ayrı... Seçim gecesi yaptığı balkon konuşmasında 2024 yılında yapılacak yerel seçimlere dikkat çeken Erdoğan, İstanbul başta olmak üzere 2019 yerel seçimlerinde muhalefete kaptırdıkları büyükşehirleri yeniden almak istediklerini ifade etmişti. Hal böyleyken megakent için ince eleyip sık dokuyan Erdoğan'ın İBB adaylığı için birçok ismi gündemine aldığı konuşuluyor.

AK Parti'nin İBB adayı kim olacak? Erdoğan'ın 'Aşkım, sevdam' dediği megakent için 4 isim konuşuluyor

1. SÜLEYMAN SOYLU

Ak Parti'de İBB adaylığı gündeme gelen isimlerden ilki eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu... Bakanlığı dönemindeki başarısı ve İstanbul'da Karadenizli nüfusun çoğunlukta olması Erdoğan'ın yeni kabinede yer vermediği İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu'nun adaylık için isminin gündeme gelmesinde etkili oldu.

AK Parti'nin İBB adayı kim olacak? Erdoğan'ın 'Aşkım, sevdam' dediği megakent için 4 isim konuşuluyor

2. MURAT KURUM

Adaylık için ismi geçen bir diğer isim Murat Kurum... Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nı devreden AK Parti İstanbul Milletvekili Murat Kurum'un da özellikle deprem bölgesinde ortaya koyduğu gayret ve mücadele adaylık için isminin ön plana çıkmasında önemli bir etken oldu.

AK Parti'nin İBB adayı kim olacak? Erdoğan'ın 'Aşkım, sevdam' dediği megakent için 4 isim konuşuluyor

3. TEVFİK GÖKSU

Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu da adaylık için ismi geçenlerden... Özellikle İBB meclisinde muhalefet tarzıyla adından söz ettiren Göksu'nun da 2024 yılında AK Parti'nin İBB adayı olabileceği konuşuluyor.

AK Parti'nin İBB adayı kim olacak? Erdoğan'ın 'Aşkım, sevdam' dediği megakent için 4 isim konuşuluyor

4. ŞADİ YAZICI

Adaylık için konuşulan son isim ise Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı... Sosyal medyayı aktif kullanan ve gerek teknoloji konusunda yaptığı çalışmalar gerekse gençlerle iyi bir iletişimi olan Şadi Yazıcı'nın adı da İBB adaylığı için kulislerde sıkça dillendiriliyor. Hatırlanacağı üzere İBB'nin Tuzla'daki bir açılışında sahneden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür eden Başkan Yazıcı, öfkeli bir grubun saldırısına uğramıştı. Bu gelişmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da dik duruşundan dolayı Şadi Yazıcı'ya teşekkür etmişti.

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Süleyman Soylu Şadi Yazıcı Murat Kurum İstanbul AK Parti Göksu Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (21)

FATİH ARSLAN:

Ya Allah aşkına beş yıldır bu millet seçim naraları duydu ve bıktı derken şimdi yerel seçim muhabbeti başladı. Ülkenin tek işi seçimmi tek işiniz adaymi. Bıktık artık seçim muhabbetinizden. Dolara kiraya bakın artık..

102
16
yanıtYanıtla
Celal Yaman:

Istanbula yillardir hizmet eden belediye ciligin kitabini yazmis istanbulun eksiginide yapilmasi gerekenide bilen,en liyakatli kisi Tevfik Göksü. Gerisi ak partiye kaybettirir.

35
54
yanıtYanıtla
ferfer:

akp 3 büyük şehri alamaz geri kalanını kandırmaya devam edecek ne yazıkki

41
28
yanıtYanıtla
emre çukur:

AKP DÖNEMİNDE İSTANBULDA VAKIFLAR ÜZERİNDEN YAPILAN SOYGUNLARA UNUTMAYIN O YÜZDEN İMAMOĞLU

47
19
yanıtYanıtla
Hovan Coharyan:

Tabi ki Süleyman Soylu

3
53
yanıtYanıtla
emre çukur:

Engellemelere rağmen adam çalışıyor her sokakta heryerde çalışma var

43
11
yanıtYanıtla
Serkan Kaplan:

Bakan olmuş adamları tekrar ısıtıp milletin önüne koymayın. Sayın Kurum 10 numara beş yıldız bir insan Kentsel dönüşüm başkanlığına gelebilir. ama ibb başkanlığı olamaz. Şehir sadece inşaat demek değil.

40
14
yanıtYanıtla
ferfer:

memlkette adam kalmamış gibi demi doğru söylüyorsun ama nedeni var işte bu isimler tam biat edenler o koltuklara geldiklerinde ne derse onu yapacaklarını bildiği için sürekli yanında tutuyor

yanıt11
yanıt10
Güray Dilli :

İmam'ın tepesine kılıcı sallandırdınız , kıpırdayamaz hale getirdiniz , her yüklenişinde , hııı yapıyorsunuz. Açık alan bulmuşsanız Binali iyidir , biz kazandık der , kazandırırsınız ,seçimleri tekrarlattırırsınız , mühür sizde nasılsa..

23
30
yanıtYanıtla
Hsn:

Bırakın İstanbul İzmir cehapede kalsın pislik rezillik içinde yaşamaya devam edilsin,slogan şehirleri...

29
22
yanıtYanıtla
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title