Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Türkiye Cumhuriyetinde Huzuru ve Barışı Tesis Etmek...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Türkiye Cumhuriyetinde huzuru ve barışı tesis etmek ve bunu sürdürülebilir kılmak için çaba içindeyiz" "Diyarbakır uzunca bir zamandır, özlendiği biçimde bir huzur adası haline gelmiştir"DİYARBAKIR - Diyarbakır protokolü, düzenlenen bir resepsiyon...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker: "Türkiye Cumhuriyetinde huzuru ve barışı tesis etmek ve bunu sürdürülebilir kılmak için çaba içindeyiz"

"Diyarbakır uzunca bir zamandır, özlendiği biçimde bir huzur adası haline gelmiştir"

DİYARBAKIR - Diyarbakır protokolü, düzenlenen bir resepsiyon ile vatandaşlarla bir araya gelerek, Ramazan Bayramlarını kutladı.

DSİ sosyal tesislerinde düzenlenen etkinliğe, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili adayı Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, kamu kurum müdürleri sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Uzun kuyruğun oluştuğu bayramlaşmanın ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili adayı Mehdi Eker bir konuşma yaptı. Eker, bu ve bütün bayramların insanlığa hayırlara vesile olmasını dilediklerini söyledi. Eker, "Sosyal barışı inşa eden, geliştiren aynı zamanda çok önemli bir etkinliğidir bayramlar. Hem dargınlıkların giderilmesi için bir vesile hem iletişimin artırılması için vesile ve huzuru tesis için bir vesile kabul ediyoruz bayramı. Barış konusunda, bütün İslam alemi açısından söylüyorum, maalesef yer yer bizi hüzünlendiren, bizi acılara sürükleyen, kederlere boğan gelişmeler olduğunu görüyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyetinde huzuru ve barışı tesis etmek ve bunu sürdürülebilir kılmak için çaba içindeyiz" dedi.

"Birbirimize tahammül etmeliyiz"

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan olaylara da değinen Eker, şöyle devam etti:

"Dün Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde maalesef çok elim bir hadise yaşanmıştır. Demokrasi tahammül rejimidir, insanların birbirlerine, farklı görüşlerin birbirine tahammül etmesidir. Başka bir şekilde olması mümkün değil. Düşüncelerimiz farklı, politik görüşlerimiz ayrı, partilerimiz değişik olsa bile biz birbirine tahammül etmek, herkesin özgür bir biçimde kendi düşüncesini ifade edebilmesine saygılı olmak durumundayız. Suruç'ta yaşanan hadise maalesef bu konuda çok kötü bir örnek olmuş ve bir milletvekilimizin kardeşi başta olmak üzere bazı vatandaşlarımız hayatını bu olayda kaybetmiştir. Benzeri olayların yaşanmaması için hepimiz bu olaydan erekli dersleri çıkarıp ibretler alıp, bir daha bu tür olayların yaşanmaması için çaba içerisindeyiz. Terör lanetli bir eylem biçimidir, insanlığın düşmanıdır. Terör hayatı değil ölümü kutsamaktadır. Çok şükür Diyarbakır bu konuda uzunca bir zamandır, özlendiği biçimle bir huzur adası haline gelmiştir. Hepinizin bayramını kutluyorum."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Mehmet Mehdi Eker Diyarbakır Ak Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde muhalif vekiller, mağdur ailelerin üzerine yürüdü

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde muhalif vekiller, mağdur ailelerin üzerine yürüdü

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title