Haberi Paylaş

Ağıralioğlu istifası sonrası HDP ve Kılıçdaroğlu iddialarına çok kızdı: Bunları diyen namussuz alçaktır

Politika Haberleri

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğini açıklayan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, dün akşam partisinden istifa etti. Bugün basın toplantısı düzenleyen İstanbul Milletvekili Ağıralioğlu, "Partime yük olmaya başlamıştım" dedi. Ağıralioğlu ayrıca hakkındaki iddiaları da yalanlayarak, "Ağıralioğlu Kılıçdaroğlu'na Alevi olduğu için, HDP'ye de Kürtlere karşı olduğu için de karşı çıktı' diyorlar. Kim diyorsa ki bunları namussuz alçaktır." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'ye altılı masada pusu kurulduğunu dile getiren ve Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığına itirazlarıyla gündem olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Son olarak Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğini ifade eden Ağıralioğlu, istifa dilekçesinde "Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Gereğini arz ederim." ifadelerine yer verdi.

Bugün TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, "Şehit ailelerinden dua, Kandil'den beddua aldım. Dualar şerefim, beddualar mücadelemdir benim. Bugün benim için siyasi mücadelem içerisinde partim ve partim içerisindeki pozisyonum partime yük olmaya başlamıştır, benim için zorunlu bir seçenek haline gelmişti istifa. Partimin ortak kararı olan Cumhurbaşkanlığı adaylığına imza atmadım, partinin bir oldu bittiye getirilerek bütün emeklerin heba edilmesine itiraz ettim, bu dayatmayı kabul edilemez bulduğumu ifade ettim, sonrasında da milletvekilliğine başvuru yapmadım. Benim için erdemli olan buydu." dedi.

Ağıralioğlu sözlerine şöyle devam etti: "Açıklamalarımla partimin mutabık kaldığı siyasi zemini gölgeler hale geldim. Ben kendimi partimdeki arkadaşlarıma, partime yük olmaktan çekiyorum. Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayacağımı ifade ettim. 4 sefer görev değişikliğim oldu, 2'sini basından öğrendim. Basından öğrendiğinizde kendinizi çok değersiz hissediyorsunuz. Genel Başkan pazartesi günü randevu istedim. Detay vermedim. Sebebi şu; nihayetinde bir beraberliğimiz oldu, bize tercih edilen görevleri yaparken de milletimizi utandırmadığımı partime yük olmadığını düşünüyorum. Sözlerimle onların sokakta siyaset yapamaz yükü olmadım. Ne kabahat kusur varsa nefsime alıyorum. İYİ Parti hakarete uğramış insanların partisidir. Genel başkan dahil ithamın iftiranın her yüküyle karşılaştı. Ben kem söz etmem, hukuk var. Beraber mücadele ettik. Bu mücadelede partiden ziyade içine düşürüldüğü durumdan ve bizi mecbur bırakan bu durumdan rahatsızım. Bir hayal kurduk. Bunu milletimizle buluşturmak basittir. Bu ucube sisteminde savrulmasıdır.

Bu süreç içerisinde özellikle itham gösterilmesini istediğim husus var; 'Ağıralioğlu Kılıçdaroğlu alevi olduğu için, HDP'ye de Kürtlere karşı olduğu için de karşı çıktı' diyorlar. Kim diyorsa ki bunları namussuz alçaktır. Yavuz Ağıralioğlu; Kürtlere, vatanına milletine bağlı olan Alevilere kurban olsun. Benim siyasi varlığımın merkezinde Türkiye Cumhuriyeti'nin ebedi varlığı, güçlü kalkınmış bir ülke, dünyanın rekabet edilemez kapasitesini eğitim marifetiyle birleştirmiş engellenemez bir kudretin ülkesi vardır. Bu hassasiyetimde devam edeceğim. Milletimin menfaatine sırtımı dönmeyeceğim. Hakkı hakkıma karışmış, benden yana hakkı olduğunu düşünen herkese hakkım helaldir.

İYİ Parti ailesine, bana gösterdikleri ilgiyle sonsuz teşekkür ediyorum. Siyaset böyle sıkıştığı zamanlarda yol ayrımına getiren şey söylediğimiz yol ayrımıdır. İlkelerimi çiğnerken millete sevgili olabilseydim yine bir ilkesizlik yapabilirdim. Sözüyle iradesini, iradesiyle birleştirmiş bir millet evladı. Partimden hüzünle, üzüntüyle ayrılıyorum. Devlet başkanlığı hedefini bir şantaj haline getiren bir takım maddeleri Türk milletine dayatan münasebetsizliğin önüne geçmeliyiz. Biz şimdi bakmak olduğumuz şey şudur; Seçimin sonunda neyi destekleyecek, kime umut bağlayacak. Bütün bunları görebileceğimiz seçim sonucu bizim bundan sonraki mücadele alanımızı belirleyecektir.

Ben siyaseten şöyle telkinlerde bulundu arkadaşlarımız. Dediler ki biraz beklemek lazım. Benim hissiyatım şudur; Şimdi susayım da kongre sürecinde konuşayım şeklindedir. Ben bu şekilde yapmayacağımı genel başkana söylemiştim.

Bana ulaşmış bana gelmiş bir teklif görüşme olmadı. Seçime 2 ay kala parti değiştirmenin söze zarar verdiği kanaatindeyim. Benim böyle bir gündemimin olmadığının bilinmesini isterim. Seçimden sonra daha sağlıklı değerlendireceğimi düşünüyorum. Vatanınıza bağlısınız, aidiyetiniz ne olursa olsun. Seçim sonrasını görmemiz lazım. Ya bir yol açarız, ya bir yol buluruz. Benim hizalandığım devlet, millet. Seçim sonuçlarını görmeyi çok kıymetli buluyorum."

Yavuz Ağıralioğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (25)

Samet tan:

peki sebebi nedir sen söyle bilelim

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
ercan gurbhetchi:

Maalesef Ağıralioğlu, İnce, Akşener vs. sosyal medya trolleri ve bazı sözde demokrat sanatçılar(!) tarafından linçlendi. 7li masaya biat etmeyeni linçliyorlar. Demokrasi adına rezalet. Ağıralioğlu doğru bildiği yoldan şaşmadı. Asıl dedikleri ve yaptıkları tutmayanlardan korkmalı

Cevap Yaz48154Yayından Kaldır
HAYRETTİN ŞÖLEN:

Ağıralioğlu SENİN AMACIN NE NEKADAR GEREKSİZ BİRİ OLDUGUNU İYİ PARTİLER GÖRDÜ

Cevap Yaz17459Yayından Kaldır
Tüm 25 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title