Haberi Paylaş

Ağıralioğlu ile ilgili bomba iddia: Akşener'den genel başkan yardımcılığı istedi, olumsuz yanıt alınca TBMM'de konuştu

Politika Haberleri

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun genel başkan yardımcılığı talep ettiği ve Meral Akşener'in bu talebe olumsuz yanıt verdiği iddia edildi. Yaşanan bu olayın ardından Ağıralioğlu'nun TBMM'deki basın toplantısını düzenlediği ve kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan Kılıçdaroğlu ve HDP'ye yönelik konuşmayı yaptığı öne sürüldü.

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Ağıralioğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına ve Altılı Masa'da adayı belirleme yöntemine karşı olduğunu söylemişti.

"Cumhurbaşkanlığı makamını bölücülüğün pazarlık masasına gelmesine sebep olacak şekilde yönetti" ifadeleriyle HDP'ye yüklenen Ağıralioğlu, "Türk devletinin her aleyhine tertibin içerisinde parmak izleriyle göründüğünüz insanlarsınız, siz problemli insanlarsınız. Devlete katil derken gösterdiğiniz cüretkarlığı, bir kere PKK'ya katil derken gösteremediniz. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde devletin makamlarının örselenmesine razı değilim. Kemal Bey'in adaylığını dayatmasına, mutabakatın ihlal edilmesine itiraz ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

TBMM'deki ifadeleriyle kamuoyunda geniş yankı uyandıran İYİ Partili Ağıralioğlu ile ilgili olarak ortaya atılan bir iddia ise büyük ses getirdi. Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itirazları sonrası İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ağıralioğlu'nu geçen pazartesi günü görüşmeye çağırdığı ve "Eleştirilerine katılmıyorum. Adayımız Kılıçdaroğlu'dur. Kazanması için elimizden ne geliyorsa yapacağız" dediği iddia edildi.

Ağıralioğlu'nun bu tepki üzerine Akşener'den genel başkan yardımcılığı talep ettiği ancak İYİ Parti liderinin bu talebe olumsuz yanıt vermesi üzerine Meclis'te basın toplantısı düzenlediği öne sürüldü. Öte yandan gazeteci İsmail Saymaz'ın iddialarına göre partinin, Kılıçdaroğlu ve HDP'ye yönelik sözleriyle gündem yaratan Ağıralioğlu'nu disipline sevk ve ihraç etmeyi düşünmediği ancak milletvekili yapılmasının da mümkün görünmediği konuşuluyor.

Yavuz Ağıralioğlu İYİ Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (19)

Fahri Çelik:

Konuştukça batıyor az önce Habertürk de bay Kemal e oy vereceksiniz sorusuna kızsamda evet diyor yahu iyice maytap geçiyor milletle

Cevap Yaz14Yayından Kaldır
Tarık Ziya:

Her türlü iddiayı ileri sürdünüz hangisi tutarsa

Cevap Yaz2065Yayından Kaldır
DOĞAN KEMER :

bu adamın bişe yapacağı belliydi,kendi kuyusunu kazdı

Cevap Yaz6357Yayından Kaldır
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title