Haberler

ABD Temsilciler Meclisi'nden TikTok yasağına onay

Güncelleme:

Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada, Çinli ByteDance şirketinin sahibi olduğu sosyal medya platformu TikTok'un ABD'deki varlıklarının başka bir şirkete satılmaması durumunda ülkede yasaklanmasını içeren yasa tasarısı kabul edildi. Tasarıya göre, ByteDance'ın TikTok'u elden çıkarması için 6 aydan 1 yıla kadar süresi var. Tasarı, Senato'daki oylamanın ardından Başkan Joe Biden'ın onayına sunulacak.

Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada, Çinli sosyal medya platformu TikTok'un ABD'deki varlıklarının başka bir şirkete satılmaması halinde ülkede yasaklanmasını içeren yasa tasarısı kabul edildi.

TİKTOK ABD'DE YASAKLANIYOR

ABD'nin TikTok ile savaşı sürüyor. Temsilciler Meclisi'nde bugün sosyal medya platformu TikTok için oylama yapıldı. Mecliste yapılan oylamada, Çinli ByteDance şirketinin sahibi olduğu sosyal medya platformu TikTok'un ABD'deki varlıklarının başka bir şirkete satılmaması durumunda ülkede yasaklanmasını içeren yasa tasarısı 58'e karşı 360 oyla kabul edildi.

Biden'ın onayına sunulacak! ABD'de Tiktok'un yasaklanmasını içeren yasa tasarısı kabul edildi

BIDEN'IN ONAYINA SUNULACAK

Tasarıya göre, ByteDance'ın TikTok'u elden çıkarması için 6 aydan 1 yıla kadar süresi var. Tasarıda, ABD Başkanı Joe Biden'ın satış konusunda ilerleme kaydedildiğini tespit etmesi halinde satış süresinin 90 gün daha uzatılabileceği de ifade edildi. Temsilciler Meclisi'nden geçen yasa tasarısı, Senato'daki oylamanın ardından Biden'ın onayına sunulacak.

Biden'ın onayına sunulacak! ABD'de Tiktok'un yasaklanmasını içeren yasa tasarısı kabul edildiABD Başkanı Joe Biden

"AMERİKALILARIN TELEFONLARINDA CASUS BALONU"

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Michael McCaul oylamanın ardından yaptığı açıklamada, Bu tasarı Amerikalıları ve özellikle de Amerikalı çocukları TikTok uygulamasındaki Çin propagandasının kötü etkisinden koruyor. Bu uygulama Amerikalıların telefonlarında bir casus balonudur" dedi.

BIDEN, "YASAYI GEÇİRİRLERSE ONAYLAYACAĞIM" DEMİŞTİ

TikTok tarafından bu hafta başında yapılan açıklamada ise, 170 milyon Amerikalının ifade özgürlüğünü ayaklar altına alacak, 7 milyon işletmeye zarar verecek ve ABD ekonomisine yılda 24 milyar dolar katkıda bulunan bir platformu kapatacak bir yasa tasarısını bir kez daha araya sıkıştırmak için önemli dış ve insani yardım kılıfını kullanması talihsiz bir durumdur" ifadelerini kullanmıştı. ABD Başkanı Biden ise, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, Eğer yasayı geçirirlerse, onaylayacağım" şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Sosyal Medya Joe Biden Teknoloji Politika Dünya Güncel Haberler

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit bıraktı

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit bıraktı

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Kaçak çalıştıkları tespit edildi! Çay toplayan Senegalli işçiler sınır dışı edilecek

Kaçak çalıştıkları tespit edildi! Çay toplayan Senegalli işçiler sınır dışı edilecek

Eski Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor, 12. kattan düşerek hayatını kaybetti

Eski Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor, 12. kattan düşerek hayatını kaybetti

500

Yorumlar (12)

ismail bey :

Bizde de yasaklanmalı..

204
7
yanıtYanıtla
Sessiz ciglik:

Neden yasaklanacakmis? Burasi laik ve demokratik bir ülke.. dileyen diledigini izler ve yapar! Milleti dinle kandirmayin??

yanıt15
yanıt148
Mehmet :

Sessiz çığlık denen mahluk Amerika laik demokratik ülke değilmi orda yasaklanmasına onay veriliyor nedenburada istemiyorsun yoksa sense tik tok tan para kazananlardan mısın

yanıt84
yanıt2
Sessiz ciglik:

Mehmet kardesim yaşımın sonuna kahkaha resmi koymustum. Sirf laik demokratik kesime laf vurmak icin hani onlar boyle düşünüyorlar ya. Yanliz orda yazinin sonuna soru işaret geldigi icin yanlis anlasildim. Ironi yapiyorum kardesim seninle ayni fikirdeyim.

yanıt36
yanıt4
hanefi hanefi:

Youtube shortsu yasaklayalım tiktokun yasaklanmasına da onay veririm.

80
7
yanıtYanıtla
Bünyamin İmen:

Tiktok v.b. uygulamaları önce kendimize sonra da tüm yakınlarımıza kullanmamalarını tavsiye edelim!

64
6
yanıtYanıtla
faruk :

çin uygulaması yasaklı..peki abd uygulamaları yasaklanmalı mı ? sonuçta dünyaya en çok zarar veren ülke abd..hiç bir ülkeye iyilik yaptığı görülmemiştir...her ülkeye girer bir kaç seneye yerle yeksan eder çıkar...abd uygulamalarıda yasaklanmalı!

39
3
yanıtYanıtla
Huseyın Sezgi:

Abd işine gelmeyen şeyi yasaklar,özgürlük falan hikaye.

20
4
yanıtYanıtla
Sessiz ciglik:

Hadi yiyorsa tr de kapat kapatabilirsen

1
0
yanıtYanıtla
Cem Bayraktar:

Yarın HABERLER uygulaması içinde aynı muamele yapılsa hiç hoş olmaz.Böyle birşey olsa uygulama maazaları buna karşı çıkar.Şahsen Google ben dava açarım.

0
0
yanıtYanıtla
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title