Haberler

14 Mayıs seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Ordu oy oranları!

Politika Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu genelinde ve ilçe ilçe aldığı oy oranları açıklandı. Detaylar için haberimizi okuyun.

Kemal Kılıçdaroğlu Ordu'da kaç oy aldı? Recep Tayyip Erdoğan Ordu'da kaç oy aldı? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 14 Mayıs seçiminde Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Ordu oy oranlarını Ordu geneli ve ilçe ilçe sizler için derledik. Altınordu (Merkez ilçe) Akkuş Aybastı Çamaş Çatalpınar Çaybaşı Fatsa Gölköy Gülyalı Gürgentepe İkizce Kabadüz Kabataş Korgan Kumru Mesudiye Perşembe Ulubey Ünye kaç oy aldı, Millet İttifakı kaç oy aldı?

Açılan sandık oranına göre, Ordu genelinde Kemal Kılıçdaroğlu yüzde %32,45; Recep Tayyip Erdoğan yüzde %62,16; Sinan Oğan yüzde %4,81 oy alırken Muharrem İnce yüzde %0,59 oy aldı.

12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Altınordu (Merkez ilçe), Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye ilçelerinde toplamda %58,49 oy aldı.

14 Mayıs Ordu seçim sonuçları: Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun Ordu oy oranları! Kılıçdaroğlu Ordu'da kaç oy aldı, Erdoğan kaç oy aldı?

13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Altınordu (Merkez ilçe), Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye ilçelerinde ederek %34,92 oy aldı.

13. Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, Ordu'da yüzde %4,81 oranına ulaştı.

14 Mayıs ve gerçekleşecek olan 28 Mayıs seçim sonuçlarında detaylı haritayı incelemek ve takip etmek için buraya tıklayınız.

ORDU KAZANAN MİLLETVEKİLLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: Haberler.com / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu 14 Mayıs Ordu Politika Haberler

title