Meslek Lisesinde Zeytinyağlılar Yarıştı

Meslek Lisesinde Zeytinyağlılar Yarıştı

Balıkesir Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Balıkesir yöresine ait zeytinyağlı yemekler yarışmasında yiyecek içecek bölümü öğrencileri hünerlerini sergiledi.

Meslek Lisesinde Zeytinyağlılar Yarıştı

Balıkesir Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Balıkesir yöresine ait zeytinyağlı yemekler yarışmasında yiyecek içecek bölümü öğrencileri hünerlerini sergiledi. Kıyasıya geçen mücadelenin sonunda birinciliği zeytinyağlı kuşbaşılı bakla yemeği kazandı.


Balıkesir Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Balıkesir yöresine ait zeytinyağlı yemekler yarışmasında yiyecek içecek bölümü öğrencileri hünerlerini sergiledi. Öğrenciler hazırladıkları yemekler kadar sunumları ile de göz doldururken jüri üyelerinin ise oy vermekte zorlandıkları gözlerden kaçmadı. Zorlu geçen mücadelenin sonucunda Melis Ceylin Bursalı zeytinyağlı enginar, İrem Kurnaz zeytinyağlı barbunya ve Dilara Demir ise zeytinyağlı kuşbaşılı taze bakla ile finale kaldı. Yapılan oylamanın ardından Dilara Demir yaptığı yemekle birinciliği kazandı.


Yiyecek İçecek Hizmetleri Öğretmeni Nilgün Hayal Koca yarışma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Sınıftaki öğrencilerimiz arasında Balıkesir yöresine özel zeytinyağlı yemek yarışması düzenledik. 3 öğrencimiz ve 3 yemekle finale kaldı. Bunlar zeytinyağlı enginar, zeytinyağlı barbunya ve zeytinyağlı kuşbaşılı taze bakla yemeklerini değerlendirdik. Finale kalan bu üç yemekten zeytinyağlı bakla yemeğini pişiren öğrencimiz başarılı olarak birinciliği elde etti. Zeytinyağlı barbunya yemeğini pişiren öğrencimiz ikinci ve diğer zeytinyağlı enginar yemeğini pişiren öğrencimizde üçüncü olarak bitirdi yarışmayı. Öğrencilerimizin bu yarışmaya teşvik edilmiş olmaları bizin için avantaj. Çünkü onları biz her zaman bu alanda geliştirmeye çalışıyoruz. Bu tip yarışmalar onlar için özendirici oluyor. Mesleki anlamda gelişmelerine yardımcı oluyor. Bunun dışında öğrencilerimizi yarışma temposuna sokuyoruz ki önümüzdeki senelerde okul bazında gideceğimiz yarışmalar içinde hazırlık ve alt yapı oluşturmuş oluyoruz" dedi.


Yarışmada zeytinyağlı kuşbaşılı taze bakla yemeği ile birinciliği elde eden 11. sınıf öğrencisi Dilara Demir ise "Okulumuzda yapılan zeytinyağlı yemekler yarışmasında yemeğim birinci oldu zeytinyağlı kuşbaşılı etli bakla yemeği vardı. Aşırı heyecanlı ve mutluyum kazandığım için. Ama ikinci olan arkadaşımı da tebrik ederim" şeklinde konuştu. - BALIKESİR

Kaynak: İHA