Orta Afrika Haberleri

Orta Afrika haber, Orta Afrika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orta Afrika - Bugün
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde isyancılara karşı tek taraflı ateşkes ilan edildi
Orta Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Faustin Archange Touadera, ateşkes ilan ederek, isyancı gruplara karşı yürütülen bütün operasyonları askıya aldı.
Orta Afrika - 10.10.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri
2022 FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri ikinci turunda 4 grupta 8 maç oynandı.
Orta Afrika - 09.10.2021
Macron: "Fransa'nın uzun süre Mali'de kalma hedefi yok"
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Orta Afrika - 07.10.2021
FIFA Dünya Kupası 2022 Afrika Elemeleri
FIFA Dünya Kupası 2022 Afrika Elemeleri ikinci turunda 4 grupta 8 maç oynandı.
Orta Afrika - 07.10.2021
Lavrov ve Ruandalı mevkidaşı Biruta, Afrika'daki meseleleri konuştu
Biruta ile görüşmede Afrika'daki meseleleri ele aldıklarını belirten Lavrov, "Öncellikle Büyük Göller Bölgesi ve Kongo, Orta Afrika Cumhuriyeti, Mozambik, Sahel Kuşağı, Libya, Somali ve Etiyopya gibi meselelerin çözümünü görüştük.
Orta Afrika - 06.10.2021
Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi Meclis'te
TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Birleşmiş Milletler'in (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde gerçekleştirdiği harekata katılmasıyla ilgili yetkinin 1 yıl daha uzatılmasını içeren Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na gönderildi.
Orta Afrika - 06.10.2021
Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi TBMM'de
Birlemiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
Orta Afrika - 06.10.2021
TSK'nın, BM'nin, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki misyonlarına katılıma ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili tezkere, TBMM...
TSK'nın, BM'nin, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki misyonlarına katılıma ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili tezkere, TBMM Başkanlığına sunuldu.
Orta Afrika - 06.10.2021
Fransa'nın Bamako Büyükelçisi, Mali Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Orta Afrika - 04.10.2021
Son dakika haberi | Moritanya Cumhurbaşkanı el-Gazvani'den Mali'nin Wagner ile olası anlaşmasına tepki Açıklaması
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Orta Afrika - 04.10.2021
Son dakika haberleri! Orta Afrika Cumhuriyeti'nde isyancıların saldırısında 3 Rus paralı asker öldü
Son dakika haberi... Orta Afrika Cumhuriyeti'nin (OAC) batısındaki Mambere-Kadei bölgesinde 3 Rus paralı asker (Wagner grubu) isyancıların saldırısında yaşamını yitirdi.
Orta Afrika - 04.10.2021
AB'nin Sahel Temsilcisi Re'den Mali Cumhurbaşkanı Goita'ya ziyaret
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Orta Afrika - 03.10.2021
Türkiye Diyanet Vakfı Çad'da Kur'an-ı Kerim dağıttı
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Orta Afrika ülkesi Çad'da Kuran kursları ve yetimhanelerde Kur'an-ı Kerim dağıttı.
Orta Afrika - 03.10.2021
Doğa Koruma Vakfı'nın 2021 fotoğraf yarışması: Kelebek bulutunun içindeki goril birinciliği kaptı
ABD merkezli bir yardım kuruluşu olan Doğa Koruma Vakfı (Nature Conservancy) fotoğraf yarışmasının sonuçları açıklandı. Orta Afrika Cumhuriyeti'nde bir gorili kelebekler içinde fotoğraflayan Anup Shah birincilik ödülünü aldı.
Orta Afrika - 01.10.2021
İngiltere, Mali'de muhtemel Rus paralı askerleri varlığından endişe duyuyor
Wagner Grubunun, Libya ve Orta Afrika Cumhuriyeti gibi çatışmalar yaşanan ülkelerde olduğu gibi istikrarsızlıktan yararlandığını kaydeden Ford, "Mali hükümetini, Wagner ile olan ilişkilerini yeniden gözden geçirmeye çağıran Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğunu (Ecowas) destekliyoruz.
Orta Afrika - 01.10.2021
Rusya'dan satın alınan 4 helikopter Mali'ye ulaştı
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola gibi ülkelerde faaliyetlerde bulunduğu belirtiliyor.
Orta Afrika - 27.09.2021
Mali, Fransa'yı ülkeden çekilme kararı alırken tek taraflı hareket etmekle suçladı
Rus paralı askerlerinin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola gibi ülkelerde faaliyette bulunduğu belirtiliyor.
Orta Afrika - 24.09.2021
ABD, Mali'yle ortaklığını sürdürmek istiyor
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da gibi ülkelerde faaliyetlerde bulunduğu belirtiliyor.
Orta Afrika - 19.09.2021
Mali hükümeti, Wagner ile anlaşacağı yönündeki iddiaları yalanlamadı
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Orta Afrika - 17.09.2021
Son dakika haberi... Mali'de Rus paralı askerlere destek gösterisi düzenlendi
Platformun sözcüsü Adama Ben Diarra, "Wagner eğer Suriye'yi, Orta Afrika Cumhuriyeti'ni kurtarmaya gittiyse o zaman Wagner'i Mali'yi kurtarmak için Bamako'ya bekliyoruz.
Orta Afrika - 16.09.2021
Fransa Dışişleri Bakanı: "Mali'de Rus paralı askerlerin varlığı, Avrupa'nın varlığıyla bağdaşmaz"
Rus paralı askerleri olan Wagner'i Suriye, Ukrayna, Orta Afrika Cumhuriyeti, Libya'dan tanıdıklarını ifade eden Fransa Dışişleri Bakanı, Mali'deki cuntaya da hizmetlerini teklif eden Wagner'in gaspla, insani hukukun ihlaliyle, bulundukları yerlerdeki ülkelerin istikrarsızlığını pekiştirmekle bilindiğini belirtti.
Orta Afrika - 15.09.2021
BM, Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki Gabonlu askerleri cinsel istismar iddiaları üzerine geri çekiyor
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler, Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki (OAC) barış gücü misyonunda görev yapan Gabonlu askerleri cinsel istismar iddiaları üzerine derhal geri çekeceğini açıkladı.
Orta Afrika - 14.09.2021
Fransa, Rus paralı askerlerin Mali'ye gönderileceği iddialarından endişeli
Wagner paralı askerleri, yerel orduları eğitmek, önemli isimleri korumak, isyancı veya terörist gruplarla mücadele etmek ve sıcak noktalarda altın, elmas ve uranyum madenlerini korumak amacıyla Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Libya ve Mozambik'te faaliyet gösteriyor.
Orta Afrika - 14.09.2021
Gine'de geliyorum diyen darbenin perde arkası
Alpha Conde'nin 2018'de oluşturduğu Özel Kuvvetler Birliklerinin (GFS) başına getirilen Mamady Doumbouya, bu görevinden önce Conde'nin isteğiyle Paris Harp Okulunda eğitim aldı. Fransız Yabancı Lejyonunda uzun yıllar görev yapan ve Fransız vatandaşı olan Doumbouya, 15 yıllık askeri kariyerinde Afganistan, Fildişi Sahili ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde çeşitli operasyonlara katıldı.
Orta Afrika - 09.09.2021
Son dakika haber! Rus paralı askerlerinin Orta Afrika Cumhuriyeti'nde 40 sivili öldürdüğü iddia edildi
Son dakika gündem haberi: Orta Afrika Cumhuriyeti'nin (OAC) kuzeybatısındaki Nana-Mambere şehrinde, Rus paralı asker gücü Wagner Grubu'nun düzenlediği operasyonda 40 sivili öldürdüğü iddia edildi.
Orta Afrika - 07.09.2021
Ruanda Dışişleri Bakanı Biruta, Bakan Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Biruta, şöyle devam etti: "Mevkidaşıma Ruanda'nın özellikle de Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki istikrarın korunmasında getirmiş olduğu katkıyı hatırlatmak istiyorum.
Orta Afrika - 06.09.2021
Son dakika haberi... Sao Tome'de başkanlık seçimini muhalif aday Carlos Vila Nova kazandı
Son dakika haberi: Orta Afrika'daki ada ülkesi Sao Tome ve Principe'te başkanlık seçimlerini muhalif aday Carlos Vila Nova kazandı.
Orta Afrika - 02.09.2021
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde silahlı grupla iş birliği yaptığı öne sürülen Fransız şirket protesto edildi
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde (OAC) Fransa'nın Bangui Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup, silahlı örgütle anlaşma yaptığı iddia edilen Fransız içecek şirketi Castel Group'u protesto etti.
Orta Afrika - 02.09.2021
Çad'daki Abeşe Türkleri temiz suya kavuştu
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Orta Afrika ülkesi Çad'ın Abeşe şehrinde susuzluk ve kirli su problemlerinden etkilenen yaklaşık 1 milyon insana hayırseverlerin desteklerini ulaştırdı.
Orta Afrika - 31.08.2021
FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri'nde gruplar belirlendi
C Grubu: Fildişi Sahili, Gine, Orta Afrika Cumhuriyeti, Angola.
Orta Afrika - 24.08.2021
Facebook, Sahra Altı Afrika'daki 37 ülkede alışveriş özelliğini hayata geçiriyor
Boakye, alışveriş özelliğinin hayata geçirileceği ülkeler arasında Benin, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Orta Afrika Cumhuriyeti, Gabon, Gambiya, Gana, Lesotho, Malavi, Mali, Namibya, Nijer, Ruanda, Senegal, Sierra Leone, Somali, Güney Sudan, Tanzanya, Togo, Uganda, ve Zimbabve gibi ülkelerin olduğu bilgisini paylaştı.
Orta Afrika - 20.08.2021
İklim aktivisti Greta Thunberg, "İngiltere'nin iklim lideri olduğu" iddialarının "yalan" olduğunu söyledi
Raporda, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Nijerya, Gine ve Gine Bissau'nun, en düşük karbondioksit salınımı yapan ülkeler arasında olmasına rağmen bu ülkelerde yaşayan gençler, "en fazla risk altında olan kişiler" şeklinde tanımlandı.
Orta Afrika - 20.08.2021
Sudanlı "Halve" öğrencileri, okullarını Nil Nehri'ndeki taşkınlardan korumak için mücadele ediyor
Abdullah, Sudan, Çad ve Orta Afrika ülkelerinden 150 öğrencinin eğitim aldığı "Halve" okulunun çökmesini önlemek için toprak dolu çuvallarla set yaptıklarını aktardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Orta Afrika Haberleri | Orta Afrika Haber - Haberler - Orta Afrika haberleri, son dakika orta afrika haber ve gelişmeleri burada. Orta Afrika Cumhuriyeti'nde isyancılara karşı tek taraflı ateşkes ilan edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 09:13:32. #1.15#

title