Haberler

Nükleer Santrale Karşı Pedal Çevirecekler

Giresun'da toplanan bir grup bisikletli, Sinop'a yapılacak nükleer santrali protesto etmek için pedal çevirecek.

Giresun'da toplanan bir grup bisikletli, Sinop'a yapılacak nükleer santrali protesto etmek için Sinop'a kadar pedal çevirmeyi hedefliyor.

İzmir'den otobüsle gelerek Atatürk Meydanı'nda toplanan 7 kişiden oluşan "Karşı Bisiklet" adlı grup, Giresunlu bazı bisikletçilerin de katılımıyla yola çıktı. Bisikletliler, cuma günü Sinop'a varmayı amaçlıyor.

Grup adına basın açıklaması yapan Senem Türkaydın Elmalı, daha önce hidroelektrik santrallere, Aliağa, Menemen ve Foça'daki termik santrallere karşı pedal çevirdiklerini hatırlattı.

Sinop'ta yapılması planlanan nükleer santrali protesto etmek için bu kente doğru yola çıktıklarını belirten Elmalı, şunları kaydetti:

"Toprağımıza, havamıza, suyumuza sahip çıkmak için ayağımız pedalda, yine yollardayız. Doğa ve insanlık için tehlikeli, enerji üretimi açısından pahalı ve kirli olan bu projenin karşısındayız. Nükleer santral Türkiye'nin enerji sorununa çözüm değildir. Kirli enerji kaynaklarının alternatifi, her anlamda daha az tüketerek yaşamak, bölgesel yenilenebilir enerji kaynaklarına imkan sağlamaktır." - Giresun

Kaynak: AA / Yerel

Giresun Elmalı İzmir Sinop Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

29 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 29 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 29 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 29 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! LA Clippers LA Lakers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 29 Şubat Basketbol NBA CANLI İZLE! 29 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Denver Nuggets Sacramento NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 29 Şubat Basketbol NBA CANLI İZLE! 29 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Galatasaray Luka Modric'i mi alacak? Modric geliyor mu? Saadet Partisi Bartın belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Bartın adayı belli oldu mu? Saadet Partisi Samsun belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Samsun adayı belli oldu mu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title