Nükleer Santrale Karşı Pedal Çevirecekler

Nükleer Santrale Karşı Pedal Çevirecekler

Nükleer Santrale Karşı Pedal Çevirecekler
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Giresun'da toplanan bir grup bisikletli, Sinop'a yapılacak nükleer santrali protesto etmek için pedal çevirecek.

Giresun'da toplanan bir grup bisikletli, Sinop'a yapılacak nükleer santrali protesto etmek için Sinop'a kadar pedal çevirmeyi hedefliyor.

İzmir'den otobüsle gelerek Atatürk Meydanı'nda toplanan 7 kişiden oluşan "Karşı Bisiklet" adlı grup, Giresunlu bazı bisikletçilerin de katılımıyla yola çıktı. Bisikletliler, cuma günü Sinop'a varmayı amaçlıyor.

Grup adına basın açıklaması yapan Senem Türkaydın Elmalı, daha önce hidroelektrik santrallere, Aliağa, Menemen ve Foça'daki termik santrallere karşı pedal çevirdiklerini hatırlattı.

Sinop'ta yapılması planlanan nükleer santrali protesto etmek için bu kente doğru yola çıktıklarını belirten Elmalı, şunları kaydetti:

"Toprağımıza, havamıza, suyumuza sahip çıkmak için ayağımız pedalda, yine yollardayız. Doğa ve insanlık için tehlikeli, enerji üretimi açısından pahalı ve kirli olan bu projenin karşısındayız. Nükleer santral Türkiye'nin enerji sorununa çözüm değildir. Kirli enerji kaynaklarının alternatifi, her anlamda daha az tüketerek yaşamak, bölgesel yenilenebilir enerji kaynaklarına imkan sağlamaktır." - Giresun

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title