Nevzat Bayhan Haberleri

Nevzat Bayhan haber, Nevzat Bayhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nevzat Bayhan - 16.10.2016
TBMM'de Bu Hafta
Komisyon; 18 Ekim Salı günü, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, gazeteci-yazar Fehmi Koru ile akademisyen Prof. Dr. Ahmet Akgündüz'ü, 19 Ekim Çarşamba günü eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, akademisyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, eski milletvekili Birgül Ayman Güler ve gazeteci Nevzat Bayhan'ın bilgisine başvuracak.
Nevzat Bayhan - 13.10.2016
Fetö Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu
19 Ekim Çarşamba: Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, eski milletvekili Birgül Ayman Güler, gazeteci Nevzat Bayhan.
Nevzat Bayhan - 10.5.2016
Nimete Nimet Katmak İçin Çalışın
Programda; Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan, Kurucu Üyelerden Ömer Özkartal ve Mahmut Göksu ile Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt da birer selamlama konuşması yaparak, bu yıl mezun olan bursiyer öğrencilere başarılar dilediler.
Nevzat Bayhan - 19.7.2014
Darülaceze Şairleri Kitaplarını İmzaladı
Darülaceze şairlerinin imza gününe Darülaceze Başkanı Aylin Çiftçi ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri Nevzat Bayhan da katıldı.
Nevzat Bayhan - 14.7.2014
Darülaceze'de Görev Değişimi
İki yıldır Darülaceze Başkanlığını yürüten Nevzat Bayhan görevini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr.
Nevzat Bayhan - 19.6.2014
Kağıthane Belediye Başkanı Kılıç Darülaceze'yi Ziyaret Etti
Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Darülaceze sakinleriyle bir araya geldi.
Nevzat Bayhan - 16.6.2014
Senarist Ayşe Şasa'nın Vefatı
Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, vefat eden senarist Ayşe Şasa'nın kalabalıklar içinde yalnız yürüyen bir kadın olduğunu, hayatının etnik kimliği, ruh dünyası ve fikir çilesiyle Türk aydınının dramı olduğunu belirtti.  Dilipak, yaptığı yazılı açıklamada, üniversite yıllarında sinemayla ilgilendiğini, Milli Türk Talebe Birliğinin sinema kulübündeki 9 kişiden biri olduğunu bildirerek, sonraki yıllarda senarist Şasa ile karşılaştığını aktardı.  Abdurrahman Dilipak, Şasa'nın yaşamına değinerek, şöyle devam etti:   "Seküler bir aile geçmişi vardı. Biraz mutsuz, öğrendiğimiz kadarıyla. Çerkez bir anne ve yarı Çerkez yarı Kürt bir babadan dünyaya gelmişti. Arnavutköy Amerikan Kız Koleji'ne kaydoldu. 27 Mayıs darbesinin olduğu yıl, 1960 yılında mezun oldu. Aynı yıl Robert Koleji'nin İdari Bilimleri Bölümü'ne kaydoldu. Marksist bir düşünceye sahipti ama Kemal Tahir'le tanıştıktan sonra olaylara bakışı değişti. Yazılar yazıyor ve düşüncelerini senaryolar üzerinden kitlelere ulaştırmak istiyordu. Başarısız bir evliliğin ardından, yönetmen Atıf Yılmaz ile evlendi. 1980'lerde siyasi çatışmaların ardından gelen askeri darbe, psikolojisini bozmuştu. Yalnız kalmayı tercih etti. Din, tarih, felsefe, siyaset, gelenek, her şeyi yeniden okudu ve düşündü. Bülent Oran'la yeni bir evlilik daha yaptı. Muhyiddin-i Arabi üzerinden İslam ve tasavvuf, hakikatin kaynağı, vahiy ve akıl ilişkisi üzerinde durdu. Başını örttü ve daha dindar bir hayata 'merhaba' dedi."  Müslüman çevrelerle ilişkisi ve sorgulamalarının Ayşe Şasa'nın önünde yeni dostluklara kapı araladığına dikkati çeken Dilipak, "Çileli bir çocukluk, çileli bir gençlik, çileli bir evlilik, çileli bir ömür, topyekün. Ruh burkuntuları. Biraz Kemal Tahir, biraz Nurettin Topçu. Vahyin gölgesinde dinginleşen bir akıl ve vicdan. Kalabalıklar içinde yalnız başına yürüyen bir kadın. Allah rahmet eylesin. Onun hayatı Türk aydınının dramıdır; etnik kimliği, ruh dünyası ve fikir çilesiyle... 'Nasıl bilirdiniz?' derseniz; iyi bilirdim. Çileli bir hayattan sonra, asude bir bahar ülkesine göçen bir rindin film gibi, hayatından geriye kalan gökkubbede hoş sedası dostlarının gönüllerinde hep yankılanıp duracak" değerlendirmesinde bulundu.    Darülaceze Başkanı Bayhan'dan başsağlığı mesajı   Darülaceze Başkanı gazeteci yazar Nevzat Bayhan da Ayşe Şasa'nın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
Nevzat Bayhan - 28.5.2014
Darülaceze Sakinleri Adliyede Sergi Açtı
Adliyenin girişindeki alanda 11 darülaceze sakininin resimlerinin yer aldığı serginin açılışı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu ve Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan tarafından yapıldı.
Nevzat Bayhan - 28.5.2014
İstanbul Adalet Sarayı'nda 'Darülaceze Sakinleri Resim Sergisi' Açıldı
Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'nın 'C' kapısının girişindeki serginin açılışına İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Ayhan Ayan ve başsavcıvekillerinin yanı sıra, Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan ile resimleri yapan Darülaceze sakinleri katıldı.
Nevzat Bayhan - 28.5.2014
Darülaceze Sakinleri Başsavcı Salihoğlu'na "Şefkat Kapısı" Tablosu Hediye Etti
Darülaceze sakinlerinin yaptığı resimler, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı salonunda sergilendi. Sergiye İstanbul Başsavcısı Hadi Salihoğlu ve Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan da katıldı.
Nevzat Bayhan - 24.4.2014
Medya Etik Ödülleri' Sahiplerini Buluyor
Medyada ciddi, seviyeli, ilkeli ve meslek etiğine uygun olarak mesleği icra eden gazetecileri teşvik için düzenlenen 2013 yılı Medya Etik Ödülleri, Medya Etik Konseyi Ödül Kurulu tarafından belirlendi. Mehmet Atalay, Hakan Sarıhan, Mehmet Şeyho, Zeki Gümüş, Hüseyin Gökçe, Nevzat Bayhan, Nejat Sezik, Nuh Gönültaş, Ünal Tanık, Fatih Karaca, Servet Engin Mahmut Nedim Hazar ve Hakan İnce’den oluşan Ödül Kurulu, kurumsal ve şahsi başvuruların yanı sıra MEK Yüksek Kurulu ve MEK Ödül Kurulu üyelerinin tekliflerinin değerlendirildiği toplantılar sonucu, ödül kazanan gazetecileri belirledi.
Nevzat Bayhan - 23.4.2014
2013 Yılı Medya Etik Ödülleri Sahiplerini Buluyor
Mehmet Atalay, Hakan Sarıhan, Mehmet Şeyho, Zeki Gümüş, Hüseyin Gökçe, Nevzat Bayhan, Nejat Sezik, Nuh Gönültaş, Ünal Tanık, Fatih Karaca, Servet Engin Mahmut Nedim Hazar ve Hakan İnce’den oluşan Ödül Kurulu, kurumsal ve şahsi başvuruların yanı sıra MEK Yüksek Kurulu ve MEK Ödül Kurulu üyelerinin tekliflerinin değerlendirildiği toplantılar sonucu, ödül kazanan gazetecileri belirledi.
Nevzat Bayhan - 21.3.2014
Yaşlılar Haftası Etkinlikleri
Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan ile birlikte çiçeklerle yaşlıların kaldığı odaları ziyaret eden ikili, sakinlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Nevzat Bayhan - 21.3.2014
Yaşlılar Haftası Etkinlikleri
Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan ile birlikte, yaşlıların kaldığı odaları ziyaret eden Cihaner, çiçek hediye ettiği yaşlıların elini öptü, hatıra fotoğrafı çektirdi.
Nevzat Bayhan - 9.3.2014
Darülaceze'de Dünya Kadınlar Günü Kutlaması
Darülaceze Başkanlığı Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, Darülaceze İdare Meclisi üyeleri Hamza Cebeci, Zehra Sevingen Sağır ve darülaceze sakinleri katıldı.
Nevzat Bayhan - 7.3.2014
Adıyaman Genç İşadamları İto Başkanı İbrahim Çağlar'ı Ağırladı
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan ve çok sayıda işadamı katıldığı program kokteyl ile başladı.
Nevzat Bayhan - 4.3.2014
Yetim Çocuklardan Darülaceze'ye Ziyaret
Daha sonra Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, misafirlerini makamında ağırladı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nevzat Bayhan Haberleri | Nevzat Bayhan Kimdir - Haberler - Nevzat Bayhan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nevzat Bayhan kimdir, hayatı ve biyografisi. İdris Naim Şahin, Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'na Gitmedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.10.2020 08:04:02. #1.15#
title