Haber : Osmanlı Gençliği, Kağıthaneli Gençlere Anlatıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Osmanlı Gençliği, Kağıthaneli Gençlere Anlatıldı

Osmanlı Gençliği, Kağıthaneli Gençlere Anlatıldı

Kağıthane Belediyesi Gençlik Meclisince "Gençlik ve Osmanlı" konulu toplantı düzenlendi.

Kağıthane Belediyesi Gençlik Meclisince "Gençlik ve Osmanlı" konulu toplantı düzenlendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kağıthane Şehir Müzesi'nde gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kağıthane Gençlik Meclisi yöneticileri ve üyeleri katıldı.

Toplantıda sunum yapan Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, gençleri geleceğin bayraktarı olarak gördüğünü belirterek, "Değerli gençler, siz kendinizi anlatırsanız aslında Osmanlı'nın gençliğini anlatmış olursunuz" dedi.

Kıssa ve hikayelerle kişisel sorumlulukların önemine işaret eden Bayhan, "Kötü bir rüya gördüğümüzde gerçeklikle olan bağlantısını anlamak için acı hissedip hissetmediğimizi kontrol ederiz. Canlı olduğumuzu acıyı hissederek anlarız. Acıyı hissediyorsak canlıyız. Ancak başkasının acısını hissediyorsak insanız. Başkasının acısını hissettikten sonra o acıyı gidermeye çalışıyorsak, bir yara gördüğümüz zaman o yarayı sarmaya çalışıyorsak, o zaman Osmanlı gençliğiyiz" ifadelerini kullandı.

Bayhan, Osmanlı gençliğinin en önemli özelliğinin merhamet ve adalet duygusu olduğunu örneklerle anlattı.

Kültür ve kültür öğelerinin yanı sıra medeniyet, medeniyet yapıları, merhamet ve insani ilişkilere değinen Bayhan, Osmanlı gençliğinin yaşam anlayışı ve kültürel alışkanlıkları ile ilgili de bilgi verdi.

Belediye Başkanı Kılıç, konuşmasının ardından Bayhan'a "Kağıthane Tarih Envanteri" kitabını hediye etti. - İstanbul

AA / Yerel

Nevzat Bayhan Fazlı Kılıç Darülaceze Kağıthane Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title