Haber : Darülaceze'de Görev Değişimi - Haberler

Haberi Paylaş

Darülaceze'de Görev Değişimi

Darülaceze'de Görev Değişimi

Darülaceze Başkanlığına Aylin Çiftçi getirildi.

İki yıldır Darülaceze Başkanlığını yürüten Nevzat Bayhan görevini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin Çiftçi'ye devretti.

Darülaceze'den yapılan açıklamaya göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müşaviri olarak atanan Bayhan, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, bunun bir bayrak yarışı olduğunu ifade etti.

Bayhan, "24 saat kesintisiz hizmet veren değerli çalışma arkadaşlarıma, bağışçılarımıza, meclis üyelerimize, dua ve destekleriyle bizleri yalnız bırakmayan adsız kahramanlara teşekkürlerimi arz ediyorum. Bu günden itibaren 25 ay önce aldığım nöbeti, görevi benden çok daha iyi yapacağına inandığım, geçmişi başarılarla dolu kadim bir dosta devretmenin mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

Aylin Çiftçi de Bayhan'ın görevi süresince başarılı çalışmalar yürüttüğünü dile getirerek,  "Bütün ayrılıklar hüzünlüdür. Önceki gün Bakanlıkta iki yıl birlikte görev yaptığımız arkadaşlarla vedalaştık. Orada da aynı duyguları yaşadık. Tarihi Darülaceze'de bulunmak ve bu güzide kuruma hizmet etmek büyük bir onurdur. Hepimiz bu onuru yaşamaktayız. Sayın Bayhan'a yapmış olduğu hizmetleri dolayısıyla teşekkür eder, yeni görevinde başarılar dilerim" diye konuştu.

Törenin ardından Çiftçi, Nevzat Bayhan'a  günün anısına plaket verdi. - İstanbul

AA / Güncel

Nevzat Bayhan Aylin Çiftçi Darülaceze Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title