Haber : Darülaceze Sakinleri Resim Yapacak - Haberler

Haberi Paylaş

Darülaceze Sakinleri Resim Yapacak

Darülaceze Sakinleri Resim Yapacak

Ressam İsmail Acar, Darülaceze sakinlerinin görsel ve sanatsal hafızalarının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurumda atölye açacak.

Ressam İsmail Acar, Darülaceze sakinlerinin görsel ve sanatsal hafızalarının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurumda atölye açacak.

Darülaceze Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Galata'da resim çalışmalarını sürdüren Acar, Darülaceze sakinleri için atölye çalışmalarına başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Darülaceze Başkanı Nevzat Bayhan, İsmail Acar'ın Darülaceze'de atölye açmasının büyük bir sanatçı duyarlılığı olduğunu belirtti.

Bayhan, resme merakı olan ve resim kabiliyeti olan Darülaceze sakinlerinin, Acar ile ortak çalışma yaparak güzel eser ortaya koyacağına inandığını aktararak, bu eserlerle de sergiler düzenlenmeyi düşündüklerini kaydetti.

Bu güzel düşüncenin ve anlamlı gayretin kurumda herkesi heyecanlandırdığını ifade eden Bayhan, Acar'a teşekkür etti.

İsmail Acar da Darülaceze sakinlerinin görsel ve sanatsal hafızalarının gelişmesine katkı sağlamak istediğini, kurumdan büyük ressamların çıkmasının hayal olmadığını belirtti. - İstanbul

Nevzat Bayhan İsmail Acar Darülaceze Galata Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title