Nedim Örün Güven Tazeledi

Nedim Örün Güven Tazeledi

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (Egsd) 8. Genel Kurul Toplantısı Ege Bölgesi Sanayi Odası (Ebso) Meclis Salonu'nda Gerçekleştirildi. Derneğin 2006-2008 Yılı Faaliyetlerinin Onaylandığı Genel Kurulda, Egsd Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Yeniden Nedim Örün Seçildi.

Nedim Örün Güven Tazeledi

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) 8. Genel Kurul toplantısı Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Derneğin 2006-2008 yılı faaliyetlerinin onaylandığı genel kurulda, EGSD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden Nedim Örün seçildi.

EGSD Genel Kurulu'nun Divan Başkanlığı'nı İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis Başkanı ve EGSD'nin Kurucu Başkanı Necip Kalkan yaptı. Tek liste ile girilen seçimde, asil ve yedek olarak 18 kişiden oluşan Yönetim Kurulu'nun 10 tanesi ise genç isimlerle yenilendi. Sektöre büyük hizmetleri olan EGSD toplantılarına katılmanın kendisini çok heyecanlandırdığını söyleyen Kalkan, tekstil ve konfeksiyon sektörü temsilcilerini cengaver olarak nitelendirdi. Sektörün birçok soruna boğuştuğunu ve her türlü engellemelere

rağmen bugün 21 milyar dolar ihracat rakamına ulaştığını vurgulayan Kalkan, "Türkiye'de iş, aş sorununu çözecek yegane sektör tekstil ve konfeksiyon sektörüdür. Lokomotif bir sektör olma özelliğine sahip bu sektöre devletin bundan sonra da sahip çıkarak, sorunlarını çözmesi gerekir" dedi. Başkanlık süresince gerçekleştirdiği icraatları anlatan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Örün, 3 yıllık süre içinde sektörü ileriye taşımak için çaba harcadıklarını söyledi. Döneminde İzmir'e bir fuar kazandırdıklarını

belirten Örün, yeni dönemde de projeleri ile sektör firmalarını yurtdışı pazarlarına ulaştırmak için organizasyonlara devam edeceklerini vurguladı.

"TEKSTİL VE KONFEKSİYON SEKTÖRÜ BİTMEDİ"

Sürdürülebilir rekabet ortamının tekrar sağlanabilmesi için istihdam üzerindeki sigorta ve vergi yükünün yüzde 20'lere indirilmesi için çalışacaklarını dile getiren Örün, "Düşük kur politikasının piyasaları rahatsız etmeyecek şekilde zaman içinde normalleştirilmesini hedefleyen çalışmalar içinde olacağız. Haksız rekabetin önlenmesi amacıyla kayıtdışı ekonominin kayıt altına alınması için yapılan çalışmalara destek vereceğiz. Şunu herkes bilmelidir ki tekstil ve konfeksiyon sektörü bitmedi. Sadece kabuk

değiştiriyor. Her yıl ihracatımızı yüzde 15-20 oranında artırıyoruz. Yeni dönemde de sektörümüz büyümeye devam edecek" dedi.

Konuşmaların ardından tek liste ile girilen seçimlerde Nedim Örün'ün listesi oy birliği ile kabul edildi. 18 kişilik asil ve yedek üyeden oluşan Yönetim Kurulu'nun 10 üyesi derneğin genç üyelerinden oluştu. Genel kurulda ayrıca 32 kişiden oluşan Yüksek Danışma Kurulu üyeleri de belirlendi.

Toplantıda ayrıca tekstil ve konfeksiyon sektörüne yaptığı katkılardan dolayı Yeniasır Gazetesi Ekonomi Muhabiri Murat Şahin plaketle ödüllendirdi. Dernek tarafından geleneksel olarak her yıl verilecek olan sektöre katkı basın ödülünün ilkini EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Örün Yeniasır Gazetesi Ekonomi Muhabiri Murat Şahin'e takdim etti. Yeni EGSD Yönetim Kurulu üyeleri şöyle:

"Nedim Ödün, Mukadder Özden, Burak Sertbaş, Şahika Aşkıner, Hayim Kapuya, Avni Yurtseven, Şükrü Eroğlu, Uğur Gökçin, Ateş Demirkalkan."

Yeni Denetim Kurulu üyeleri ise şöyle:

"Ali Erez, Atınç Abay, Uğur Yelekli."

(EY-Y)

Kaynak: İHA