NECDET TAKVA HABERLERİ

Necdet Takva haber, Necdet Takva son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Necdet Takva

Necdet Takva

Doğum Yeri Van / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1969 -

Necdet Takva Kimdir ?

Necdet Takva, 1969 yılında Van’da doğdu. Takva, ilk ve orta öğrenimini Van’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Yönetim Bilimleri Dalında Yüksek Lisansını tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Necdet Takva 27.2.2020
AK Parti'li Yılmaz: Sınır kapıları tekrar açılacak
AK Parti'nin Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcı Cevdet Yılmaz, Van Ticaret ve Sanayi Odası'nca düzenlenen 'Yerel Kalkınma Stratejisi Toplantısı'na katıldı. Toplantıya AK Parti Van Milletvekili Abdulahad Arvas, Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ile odaya üye esnaf katıldı.
Necdet Takva 27.2.2020
AK Parti'li Yılmaz'dan afet durumunda acil ihtiyaçlara ilişkin açıklama Açıklaması
Yılmaz, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) düzenlenen "Yerel Kalkınma Stratejileri Toplantısı"nda, merkez üssü İran'ın Hoy kenti olan 5,9 büyüklüğündeki depremde Başkale ilçesinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diledi. Son dönemde kentte bir takım doğal afetlerin yaşandığını hatırlatan Yılmaz, hem çığ hem de deprem anında hükümet yetkililerinin bölgede olduğunu belirtti. Depremlerin değil yapıların öldürdüğünü anlatan, Yılmaz, şöyle devam etti: "Hükümetlerimiz dönemlerinde yeni yönetmelikler çıktı. Bunun etkisini Elazığ depreminde net bir şekilde gördük. Son dönemlerdeki yönetmeliklere göre inşa edinen yapılar, yaşanan afetlerde hiçbir zarar görmedi. Daha önce farklı standartlarla inşa edilen yapılar maalesef depremin etkisini çok ağır bir şekilde hissetmiş oldu. Bizim yapmamız gereken şey belli. Bir afet yaşandığı zaman bütün tartışmaları bir kenara bırakıp, öncelikle acil müdahaleler yapmamamız gerekiyor. Temel öncelikler enkaz altında kalanların kurtarılması, acil ihtiyaçların karşılanmasıdır. Başkale ilçesinde bunlar yapıldı. İçişleri Bakanı ve Tarım ve Orman Bakanlarımız da deprem bölgesindeydi." "Afetlerden dersler çıkartmamız lazım" "Acil ihtiyaçların karşılanması konusunda Türkiye ile yarışacak çok az ülke var." diyen Yılmaz, şu değerlendirmede bulundu: "Acil müdahalede Türkiye şu anda dünyanın en iyi ülkelerinden bir tanesi oldu. Bunu yaşadığımız son depremlerde daha net bir şekilde gördük. Önemli olan deprem veya afetlerden önce önce alınan tedbirlerdir. Bu konuda hepimizin çok fazla tartışması, konuşması gerekiyor. Daha fazla çalışmaların yapılması gerekiyor. Bu anlamda kentsel ve kırsal dönüşüm çok önemlidir. Köylerimizde, kırsal alanlarda yapıların daha güçlü hale gelmesi, daha yüksek standartla inşa edilmesi gerekiyor. Elazığ'da deprem sonrası kırsal alanlarda çelik konstrüksiyon yapıların inşa edildiğini görüyoruz. Burada daha büyük bir farkındalık oluşturmamız lazım. Acil müdahaleler bittikten sonra Başkale'deki yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını uyarmamız gerekiyor. Afetlerden dersler çıkartmamız lazım. Geleceğe dönük bünyemizi çok daha kuvvetli hale getirmemiz lazım. Bu Türkiye'nin her yeri için geçerli. Geçmişinde çok fazla deprem yaşamış, deprem açısında risk taşıyan illerimizde çok fazla buna dikkat edilmesi lazım." AK Parti hükümeti olarak Türkiye'de büyük başarılara imza attıklarını aktaran Cevdet Yılmaz, yerel sektörde kalkınma konusunda da önerilerde bulundu. Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Necdet Takva 27.2.2020
Takva: Van Shopping Fest'in bu yıl yapılmaması gündeme gelebilir
VAN Ticaret ve Sanayi Odası (VTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, koronavirüs nedeniyle İran'da ölümlerin yaşanması sonrası bu ülkeyle sınır kapılarının kapandığını belirterek, kentte düzenlenecek olan Van Shopping Fest'in de bu yıl yapılmamasının gündeme geleceğini söyledi.
Necdet Takva 26.2.2020
Van TSO'dan depremzedelere yardım
Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, daha sonra oda bütçesine bakacaklarını ve yapabilecekleri destekleri sunacaklarını söyledi.
Necdet Takva 14.1.2020
Van TSO: "Van'a hava yolu ulaşımının artırılması isteniyor"
Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve Van Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M.
Necdet Takva 28.12.2019
"Türkiye'nin Otomobili" Doğu'da heyecan yarattı
Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin öz kaynaklarıyla büyük bir işi başarmasının çok değerli olduğunu söyledi.
Necdet Takva: Bakan Albayrak Van'daNecdet Takva 27.12.2019
Necdet Takva 18.12.2019
Van TSO'da akreditasyon çalışması
Van'da Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Necdet Takva, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yürütülen Oda ve Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
Necdet Takva: Van'da 'mini G3' yapılacakNecdet Takva 10.12.2019
Necdet Takva 6.12.2019
Gevaş'ta 300 kişinin istihdam edildiği fabrika törenle açıldı
VAN'ın Gevaş ilçesinde, 300 kişinin istihdam edildiği ayakkabı fabrikası törenle hizmete girdi. Açılışta konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, yeni açılan bu tesislerin sosyal boyutunun kendileri için çok önemli olduğunu ve insanların kaynaşmasına da neden olduğunu söyledi.  Van'ın 30 bin nüfuslu Gevaş ilçesinde merkezi İstanbul'da bulunan 'Çiftçiler Ayakkabı' firması tarafından ilçede ayakkabı fabrikası kuruldu. 300 kişinin istihdam edildiği ayakkabı fabrikasının açılı bugün törenle gerçekleştirildi. Açılış törenine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bİlmez, AK Parti Van Milletvekili Abdullahat Arvas, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İlçe Kaymakamı Hamit Genç, İlçe Belediye Başkanı Murat Sezer, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, AK Parti İl Başkanı Kayahan Türkmenoğlu, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Necdet Takva 6.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 18
Görüntü Dökümü ------------- -Otobüs kamerasındaki anlar HABER KAMERA: Selçuk BAŞAR/TRABZON, -  ================================ Gevaş'ta 300 kişinin istihdam edildiği fabrika törenle açıldı   Van'ın Gevaş ilçesinde, 300 kişinin istihdam edildiği ayakkabı fabrikası törenle hizmete girdi. Açılışta konuşan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, yeni açılan bu tesislerin sosyal boyutunun kendileri için çok önemli olduğunu ve insanların kaynaşmasına da neden olduğunu söyledi.  Van'ın 30 bin nüfuslu Gevaş ilçesinde merkezi İstanbul'da bulunan 'Çiftçiler Ayakkabı' firması tarafından ilçede ayakkabı fabrikası kuruldu. 300 kişinin istihdam edildiği ayakkabı fabrikasının açılı bugün törenle gerçekleştirildi. Açılış törenine Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bİlmez, AK Parti Van Milletvekili Abdullahat Arvas, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İlçe Kaymakamı Hamit Genç, İlçe Belediye Başkanı Murat Sezer, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, AK Parti İl Başkanı Kayahan Türkmenoğlu, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Necdet Takva: Başkan Takva: 'Bu işi çözün'Necdet Takva 6.12.2019
Necdet Takva 6.12.2019
Van TSO yönetimi AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve yönetim kurulu üyeleri, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Necdet Takva 23.11.2019
AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı, Van'da bölge toplantısı yaptı
Van'ın Edremit ilçesindeki bir otelde düzenlenen AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı'nın Doğu Anadolu Bölge Toplantısı'na, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, İrfan kartal, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ile ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.
Şu an buradasınız: Necdet Takva Haberleri | Necdet Takva Kimdir - Haberler - Necdet Takva haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Necdet Takva kimdir, hayatı ve biyografisi. Van TSO Başkanı Necdet Takva; 7 Hazira'nda 'Dünya Kahvaltı Günü', Eylül ayında ise 'Mutf
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 19:26:31. #1.15#
title