Muratpaşa'da İlk Meclis Toplantısı - Haberler
Haberi Paylaş

Muratpaşa'da İlk Meclis Toplantısı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Muratpaşa'da İlk Meclis Toplantısı

Muratpaşa Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantısını Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın başkanlığında gerçekleştirdi.

Muratpaşa Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantısını Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın başkanlığında gerçekleştirdi.

Muratpaşa Belediye Meclisi'nde yerel seçimlerden sonra partilere göre üye dağılımı CHP 24 üye, AK Parti 9 üye, MHP ise 4 üye olarak gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile göreve başlayan Muratpaşa Belediye Meclisi'nde Başkan Uysal, ilk olarak kadın meclis üyelerine çiçek takdim etti. Meclis açılış konuşmasını yapan Başkan Uysal, Muratpaşa halkına etkin, katılımcı ve eşit hizmet sunacaklarını söyledi.

DİVAN SEÇİLDİ

Muratpaşa Belediye Meclisi'nde en genç iki üye Ercan Merthatun ve Ahmet Öztürk geçici katip üyesi olarak divanda görev aldı. Daha sonra 2 yıl süreyle görev yapacak Katip Üyeliğine 32 oyla CHP'li Meclis Üyesi Ercan Merthatun ve 29 oyla MHP'li üye Osman Kepez seçildi. Muratpaşa Belediye Meclisi'nin 1'inci Başkan Vekilliğine 32 oyla CHP'li İbrahim Cephaneci, 2'inci Başkan Vekilliğine yine 32 oyla MHP'li Adnan Vücudi Özen seçildi.

Divan seçimlerinden sonra grup konuşmalarına geçilmeden önce söz alan Muratpaşa Belediye Meclisi ve Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Hepimizin ana ilkesi insanlarımıza ve ülkemize hizmettir. Muratpaşa halkına etkin, katılımcı, eşit hizmet sunabilmektir. Bunlar ilkesel çerçeveler olduğu için siyasi partilerimizin aksini düşüneceğini zannetmiyorum. Hepimiz insanlarımıza hizmet için yola çıktık. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum" dedi.

CHP Grup Sözcüsü Songül Başkaya, AK Parti Grup Sözcüsü Cemal Lütfü Öner, MHP Grup Sözcüsü Mustafa Taşbaş gruplar adına konuşmalarını gerçekleştirdi. CHP'li Başkaya, geçmiş dönem belediye başkanları Mehmet Manavoğlu, Süleyman Evcilmen ve tüm belediye meclis üyelerini yaptıkları hizmetler nedeniyle kutladı. Katılımcı, şeffaf, hesap verebilir, insan odaklı bir yönetim anlayışı ile hizmetleri ihtiyaçlara ve aciliyete göre planlayacaklarını belirtti.

Geçmişi unutarak geçmişten de ders alarak kentin sorunlarına çözüm üreteceklerini ifade eden AK Parti Grup sözcüsü Cemal Lütfü Öner, "Bizler bu kutsal yola çıkarken hepimiz ailelerimize söz verdik. Bu beş yıllık süreçte ailelerimiz, eşlerimiz, çocuklarımız bugün olduğu gibi yine bu şehrin sokaklarında başı dimdik gezecekler" dedi.

MHP Grup Sözcüsü Taşbaş ise yıkıcı muhalefetle değil, yapıcı bir muhalefet anlayışıyla hareket edeceklerini belirtti. Meclis'te Denetim Komisyon Raporu ve 2013 yılı Faaliyet Raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Muratpaşa Belediyesi Encümen Üyeleri CHP'li Mustafa Durna, Gülay Akın ve Hüseyin Sarı, Planlama ve İmar Komisyonu Üyeleri CHP'li Ahmet Öztürk, Özgür Taylan Budak, Mehmet Tosun, Murat Şimşek, AK Parti'li Ayhan Ateş, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri CHP'li Hasan Hüsnü Kilit, Mutlugül Tarım, İbrahim Güney, Ali Kuş, AK Parti'li Mehmet Altınsoy, Akdeniz Belediyeler Birliği Üyeleri CHP'li Erol Özkarabekir, Mahmut Yıldırım, Yener Altıntaş, Mehmet Tosun'dan oluştu.

Lara Birlik Meclisi Üyeleri CHP'li Songül Başkaya, İbrahim Cephaneci, Mustafa Durna, Ercan Merthatun, Tarihi Kentler Birliği Üyesi CHP'li Nuran Yılmaz, Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu CHP'li Mustafa Reşat Oktay, Hüseyin Erşin, Mahmut Yıldırım, Nuran Yılmaz, AK Parti'li Ayşe Barçin, Gençlik ve Spor Komisyonu CHP'li Erol Özkarabekir, Mustafa Çetin, Yener Altıntaş, Murat Şimşek, MHP'li Mustafa Taşbaş, İsim Verme Komisyonu CHP'li İbrahim Cephaneci, Mimar Sinan Özkan, Hüseyin Erşin, Ali Kuş, MHP Mustafa Taşbaş, Çevre ve Turizm Komisyonu CHP'li Recep Tokgöz, Özgür Taylan Budak, Cem Kotan, AK Parti'li İzzettin Sultanyar, MHP'li Ömer Yücesoy, Sağlık İşleri Komisyonu CHP'li Mustafa Reşat Oktay, Hasan Hüsnü Kilit, Mimar Sinan Özkan, AK Parti'li Ayşe Barçin, MHP'li Adnan Vücudi Özen, Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu CHP'li Songül Başkaya, Mutlugül Tarım, Nuran Yılmaz, AK Parti'li Bengül Hatipoğlu, MHP'li Mustafa Taşbaş, Demokratik Kitle Örgütü Komisyonu CHP'li Hüseyin Erşin, Cem Kotan, Mustafa Çetin, AK Parti'li Can Kasapoğlu, MHP'li Osman Kepez, Engelsiz Yaşam Komisyonu CHP'li Ali Kuş, Nuran Yılmaz, Cem Kotan,AK Parti'li Bengül Hatipoğlu, MHP'li Adnan Vücudi Özen'den oluştu. - ANTALYA

Muratpaşa'da İlk Meclis Toplantısı

Muratpaşa'da İlk Meclis Toplantısı

Muratpaşa'da İlk Meclis Toplantısı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500