Milletvekilleri Mazbatalarını Alıyor

Milletvekilleri Mazbatalarını Alıyor
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Bartın'da CHP'den 26. Dönem Milletvekili seçilen Muhammet Rıza Yalçınkaya, mazbatasını aldı.

Bartın'da CHP'den 26. Dönem Milletvekili seçilen Muhammet Rıza Yalçınkaya, mazbatasını aldı.

Bartın Adliyesi'ne gelerek mazbatasını 1. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi İl Seçim Kurulu Başkanı Ayşegül Öselmiş'ten alan Yalçınkaya, partililerin tebriklerini kabul etti.

Yalçınkaya, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 dönemdir milletvekili seçildiğini belirterek, halkın güven duymasının mutluluk verici olduğunu söyledi.

Parti olarak 1 Kasım seçimlerinde, 7 Haziran seçimlerine göre umduklarını bulamadıklarını ifade eden Yalçınkaya, şöyle devam etti:

"7 Haziran seçimlerinde halk tüm siyasetçilere bir fırsat vermişti. 'Aranızda uzlaşın, anlaşın, üke yönetiminde söz sahibi olun' demişti. Bu tarihi fırsatı maalesef MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yüzünden kaçırdık. Bugün geldiğimiz noktada AKP'nin tekrar iktidar olduğunu görüyoruz. İnşallah, daha önce yaptıkları hatalardan kurtulurlar ve ülkenin geleceği için daha önemli çalışmaları ortaya koyarlar. Herkesi eşit şekilde kucaklarlar ve ülkenin büyük bir çoğunluğunun beklediği insanca yaşam şartlarını ortaya koyacak çalışmaları yaparlar."

Bartın'a hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacağını belirten Yalçınkaya, "Siyasette uzun seneler görev yapmak, destek ve katkı görmek çok güzel bir olay. Bir kez daha mutluyum, onurluyum" dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title