MHP Muğla Merkez İlçede Koyuncu Güven Tazeledi

MHP Muğla Merkez İlçede Koyuncu Güven Tazeledi

MHP Muğla Merkez İlçede Koyuncu Güven Tazeledi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

MHP Muğla Merkez İlçe Teşkilatı 8.Olağan Genel Kurulu'nda mevcut İlçe Başkanı Bayram Koyuncu güven tazeledi.

MHP Muğla Merkez İlçe Teşkilatı 8. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut İlçe Başkanı Bayram Koyuncu güven tazeledi.

Milliyetçi Hareket Parti (MHP) Muğla Merkez İlçe 8. Olağan Kongresi yapıldı. İl Özel İdaresi Salonu'nda gerçekleştirilen kongre, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, MYK üyesi Muğla eski Milletvekili Metin Ergun, İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Ülkü Ocakları Başkanı Eren Akdeniz, ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ve çok sayıda delege katıldı.

Kongrede divan başkanlığa Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan seçildi. Faaliyet raporunun okunmasının ardından adaylar delegelere sesledi. İlk olarak kürsüye gelen Ünal Yiğit, yönetilmeye değil hep birlikte yönetmeye talip olduklarını belirterek, "Bütün milliyetçi ve ülkücü kadrolarla birlik ve beraberlik içerisinde milliyetçi Muğla ve milliyetçi Türkiye için ben ve yönetim kurulu üyelerim bu göreve talibiz. Kim seçilirse seçilsin hiç şüphesiz MHP kazanacaktır" dedi.

Yeniden başkanlığına adaylığını koyan mevcut ilçe Başkanı Bayram Koyuncu ise milliyetçi hareketin, talan, teslimiyet ve baskı düzeninin egemen olduğu bugün, belki kırılan ama eğilmeyen, dimdik başın adı olduğunu vurguladı. Koyuncu, "Görevde olduğum süre boyunca bütün dava arkadaşlarıma eşit mesafede durdum. Partimizin gönül erleri ve ülkücülerin birlik ve beraberlik içinde başaramayacakları hiçbir şey olmadığını çok iyi biliyoruz. Bir sonraki kongremizi MHP'nin ve kadrolarının yönettiği daha müreffeh ve aydınlık bir Türkiye'de gerçekleştirmek dileği ile olağan kongremizin partimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz da geçmiş yıllarda partilerinde görev yapanlara teşekkür ederek, "Partimizin yapılmakta olan kongreleri bizi ayrıştırmaya ve nifaka değil birleştirmeye, bir olmaya, birlikte olmaya vesile olmalıdır. Şimdiden yerel seçimlere hazırlanmalıyız" dedi.

Konuşmaların sonunda yapılan 400 delegeden 324 delegenin katıldığı oylamada Ünal Yiğit 155 oy alırken mevcut ilçe başkanı Bayram Koyuncu 169 oyla MHP Muğla Merkez İlçe Başkanlığına seçildi. Bayram Koyuncu'nun listesinde; Nail Teker, Bayram Korkmaz, Arif Demir, Ertan Kaçar, Metin Kanatoğlu, Şahin Karaca, Akın Baş, Hüseyin İlhan, Ümit Karataş, Mehmet Küçem, Necati Bakılan, Serkan Günüç, Ersan Adanır, Hasan Gencer, Bayram Dural, Süleyman Şenboğa, Güray Güler ve Kemal Ceylan bulunuyor. - MUĞLA

MHP Muğla Merkez İlçede Koyuncu Güven Tazeledi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title