Mhp'den Sert Tepki: İktidar Cumhuriyet ve Türklükle Hesaplaşıyor

Mhp'den Sert Tepki: İktidar Cumhuriyet ve Türklükle Hesaplaşıyor

Mhp'den Sert Tepki: İktidar Cumhuriyet ve Türklükle Hesaplaşıyor
ANKA - Haberler | Güncel

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in partisine yönelik eleştirilerini yanıtlarken iktidara, "Sevr projesinin içimizdeki Truva atı", "Türk tarihine düşmanlık besleyenlerin beslemesi", "siyasal bölücülüğün"...

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel, AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in partisine yönelik eleştirilerini yanıtlarken iktidara, "Sevr projesinin içimizdeki Truva atı", "Türk tarihine düşmanlık besleyenlerin beslemesi", "siyasal bölücülüğün baş figüranı", "Anadolu toprakları üzerindeki bin yıllık devlet irademizi etnik-bölücü katillerin alçak emellerine peşkeş çekmek üzereler", "Cumhuriyet sonrası devletimize ve milletimize karşı başkaldırmış yirmi sekiz ayrı bölücü isyanda, başları ezilen yılanların öcünü almak için sabırsızlanıyorlar" gibi sert eleştirilerde bulundu MHP Genel Sekreteri Abbas Bozyel, iktidarın tarihle hesaplaşma adı altında Cumhuriyet ve Türklükle hesaplaştıklarını öne sürerek, "Terörist başıyla, Oslo'da, kandilde PKK temsilcileriyle gizli görüşmeleri yaptılar. Bu gizli kapaklı ilişkiler ağı ortaya çıkınca da, başkalarını itham ettikleri "şerefsiz' sözcüğünü, bir madalyon gibi taşımaktan hiçbir hicap duymadılar" dedi.

Bozyel, AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in partisi ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef alan sözleriyle sert bir açıklama yaptı. Hüseyin Çelik'in MHP ve Bahçeli hakkındaki açıklamasının, aslında suçluluk telaşı içindeki birisinin yakayı ele veren psikolojisinden başka bir şey olmadığını iddia eden Bozyel, "ABD'nin taşeronluğunu yapan bu zihniyet sahiplerinin, tüm şirret hesaplarını açığa çıkartmak ve millet namına hesap sormak, elbette ki birer şerefli vatan evladı olarak bizim boynumuzun borcudur" dedi.

-"BERABER YÜRÜDÜK BİZ OSLO'DA, İMRALI'DA, KANDİL'DE, HABUR'DA..."-

Ülkenin üzerine kara bir bulut gibi çöken bu güruhun "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısı eşliğinde Oslo'da, İmralı'da, Kandil'de, Habur'da bölücü terör örgütü mensuplarıyla omuz omuza olduklarını cümle alemin bildiğini iddia eden Bozyel, "Bu zihniyet sahiplerinin tarihimizin kahramanlarını hain, vatanımıza ihanet edenleri ise kahraman gösteren densizliklerini kim unutabilir? Dolayısıyla bu gibilerin ne millete vefası, ne ekmeğini yiyip, suyunu içtikleri vatanımıza sadakatleri vardır" dedi.

-"BAŞKALARINI İTHAM ETTİKLERİ 'ŞEREFSİZ' SÖZCÜĞÜNÜ MADALYON GİBİ TAŞIDILAR..."-

Bozyel şöyle devam etti:

"Neden gocunuyorlar? Müslüman coğrafyasını kan ve gözyaşına boğan, zulmün bayraktarı ABD'nin küresel gücünün yol haritası olan BOP'un eş başkanı olmaktan gurur duyan Başbakan Erdoğan ve taifesini elbette ki, sorgulayacağız. Çünkü Şeytanın bile aklına gelmeyecek provokasyonlarla, Türk milletini nefes alamaz duruma bunlar getirdiler. 100 yıldan beridir milletimizi ve yaşadığımız vatan topraklarını parçalamak isteyen Sevr projesinin içimizdeki Truva atı bunlar oldular. Uluslararası güçlerle iş birliği yaptılar. Nerede bir Türk düşmanı varsa, onlarla kol- kola, diz- dize, yanak-yanağa oldular, kucak-kucağa oturdular. Türk tarihine düşmanlık besleyenlerin beslemesi oldular. Habur'da Misak-ı Milli hudutlarını teröristlere çiğnetmekten hiçbir beis duymadılar. Tarihle hesaplaşma adı altında, Cumhuriyetle ve Türklükle hesaplaşmaktadırlar. Adını bu coğrafyaya verip vatan yapan Türk milletini otuz altı parçaya ayıran zihniyetleriyle, siyasal bölücülüğün baş figüranlığına soyundular. Anadolu toprakları üzerindeki bin yıllık devlet irademizi etnik-bölücü katillerin alçak emellerine peşkeş çekmek üzeredirler. Cumhuriyet sonrası devletimize ve milletimize karşı başkaldırmış yirmi sekiz ayrı bölücü isyanda, başları ezilen yılanların öcünü almak için sabırsızlanmaktadırlar. İmralı'da Terörist başıyla, Oslo'da, kandilde PKK temsilcileriyle gizli görüşmeleri yaptılar. Bu gizli kapaklı ilişkiler ağı ortaya çıkınca da, başkalarını itham ettikleri "şerefsiz' sözcüğünü, bir madalyon gibi taşımaktan hiçbir hicap duymadılar. Batılı derebeylerin havarisi olmayı içlerine sindirdiler, küresel kuryeliğe soyundular. Irak'ta Kerkük Türklerini aldattılar. Onların kanı üzerinde tepinen peşmergeden medet umdular. Bu eli kanlı katile Kurultaylarında "Türkiye seninle gurur duyuyor' diye sloganlar attırdılar. Sözde Kürdistan paçavralarını dalgalandıran PYD'ye Suriye'de yol verdiler. Ağrı dağını almayı torunlarına miras bırakan Sarkisyan'la aynı masaya oturmaktan hicap duymadılar. Rüşvet, iltimas, eş-dost ve akraba kayırmacılığı, haksız kazanç ve mal edinme, yolsuzluk, talan ve yağma gibi her türlü usulsüzlükleri 10 yıllık iktidarlarının günah listesi yaptılar. Vatan topraklarını haraç-mezat sattılar."

-AYETLE UYARDI-

Tüm bu ve benzeri yüzlerce verebilecekleri misallere rağmen gerçeklerin konuşulmasından rahatsızlık duyan AKP zihniyetinin malum sözcüsünün, kendi aleyhlerine bir söz duyduğunda, hemen kameraların karşısına geçtiğini, hakikati perdelemeye çalıştığını öne süren Bozyel, "Lakin Yüce Kitabımız Kur'an- Kerim ne muhteşem bir sözle Müslümanları uyarmaktadır. Münafıklar muhalefet sesinden korkarlar. Bu manada Kur'an-ı Azim'de Cenabı Hak şöyle buyurmaktadır. "Her sesi kendi aleyhlerinde ve zararlı zannederler' (Münafikun 4) Ancak müminin tavrı ise bellidir. O hakkı konuşur, tarafı haktan yanadır. İşte Milliyetçi Hareket Partisi ile Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin onlardan farkı burada yatmaktadır" dedi. - Ankara

Kaynak: ANKA

Manşet Haberler

title