MHP Burdur Milletvekili Dursun Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

MHP Burdur Milletvekili Dursun Açıklaması

AA - Haberler | Yerel
MHP Burdur Milletvekili Dursun Açıklaması

MHP Burdur Milletvekili Alparslan Ahmet Dursun, "7 Haziran seçimlerinin üzerinden 80 gün geçmiş, bu süreçte ülkemiz iç ve dış odakların beraberce projelendirdikleri düşmanca saldırıların, kanlı hesapların, vahşi planların hedefinde kalmış, demokrasi tökezlerken, milli irade kundaklanmıştır" dedi.

MHP Burdur Milletvekili Alparslan Ahmet Dursun, "7 Haziran seçimlerinin üzerinden 80 gün geçmiş, bu süreçte ülkemiz iç ve dış odakların beraberce projelendirdikleri düşmanca saldırıların, kanlı hesapların, vahşi planların hedefinde kalmış, demokrasi tökezlerken, milli irade kundaklanmıştır" dedi.

Dursun, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin siyasi karmaşa ve kriz halinin gün be gün derinleştiği bir süreçten geçtiğini bildirdi.

Açıklamasında, "7 Haziran seçimlerinin üzerinden 80 gün geçmiş, bu süreçte ülkemiz iç ve dış odakların beraberce projelendirdikleri düşmanca saldırıların, kanlı hesapların, vahşi planların hedefinde kalmış, demokrasi tökezlerken, milli irade kundaklanmıştır" diyen Dursun, şunları kaydetti:

"Hükümet kurmakla görevlendirildikleri 45 günlük anayasal süreçte adeta tiyatral bir gösteri ortaya koyarak vatandaşlarımızı oyalamış ve kandırmışlardır. CHP'yle süren 32 günlük görüşme trafiği esnasında yandaş medyanın 'Birçok konuda uzlaşma sağlandı', 'Maddeler tamam, bakan isimleri belirleniyor' gibi manşetleriyle oluşturulan algı operasyonları neticesinde geçiştirilmiştir. Halbuki sürecin sonucunda iki tarafın da yaptığı açıklamalarda belirtildiği üzere istikşafi toplantılar koalisyon müzakerelerine bir türlü dönüşmemiş hatta ortada bir koalisyon teklifinin dahi olmadığı açıklanmıştır."

Dursun, Milliyetçi Hareket Partisi'nin sorumluluktan hiçbir zaman kaçmadığını, milletin hissiyatının ve hassasiyetlerinin ifadesine tercüman olacak dört temel ilkeyi gündeme getirdiğini kaydetti.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title