MESAM'ın Yeni Başkanı Coşkun Sabah Oldu

MESAM'ın Yeni Başkanı Coşkun Sabah Oldu

MESAM'ın yeni başkanı kayyum olarak atanan Coşkun Sabah oldu. MESAM başkanlığı daha önce Yavuz Bingöl, Ali Kocatepe ve Orhan Gencebay'a teklif edilmişti.

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin (MESAM) yeni başkanı kayyum olarak atanan Coşkun Sabah oldu.

YAVUZ BİNGÖL GÖREVİ KABUL ETMEMİŞTİ

Arif Sağ'ın başkanlığındaki MESAM yönetimi geçtiğimiz günlerde görevden alınmış, yerlerine 7 kişilik kayyum atanmıştı. Kayyum olarak atanan yönetim kurulu üyeleri arasında yer alan ve başkan seçilen Yavuz Bingöl, sürpriz bir kararla istifa etmişti. Bakanlık tarafından ilk atanan listede yer alan müzisyen Ali Kocatepe de görevi kabul etmeyeceğini açıklamıştı

COŞKUN SABAH İLK OYLAMADA BAŞKAN SEÇİLDİ

Kültür Bakanlığı tarafından görevlendirilen 7 kişi arasından başkanlığa aday gösterilen Coşkun Sabah diğer yönetim kurulu üyelerinin de başkanlık adaylığına destek vermesiyle ilk oylamada başkan seçildi.

YAVUZ BİNGÖL'ÜN YERİNE GELEN İSİM BELLİ OLDU

Kayyum tarafından atanan ancak görevi kabul etmeyerek istifa eden Yavuz Bingöl'ün yerine ise Vedat Çetinkaya'nın getirildiği belirtildi.

YORUMLAR (14)

 • TUBA ÇELİKKOL:
  kültür bakanlığı mesam yöntimine 7 kişilik kayyum atıyor bu 7 kişilik kayyum kendi arasında seçim yapıyor, coşkun sabahı mesam başkanı olarak seçiyor. ileri demokrasiye bak. kamu arazileri, kamu kurum ve kuruluşlarından sonra devletin tepe noktası sanata ve mesam a da el attığına göre ortada birilerinin kirli çamaşırları var ve kendilerini aklamaya çalışıyorlar bunun için de tepeden yardım bekliyorlar helal olsun işte yeni türkiye, işte tepededen düşme demokrasi
 • AYŞE DEMIR:
  Bu ne sanatta böyle şeyler olmamslı
  HALİL: Ben burda bi tarafı savunmuyorum.sadece şunu diyorum suçladığınız kesimin yaptıklarının bin katını siz yaptınız diyorum.okumak dedin nice başörtülü kızlar okudular ama öz vatanlarinda işe giremediler.bu sadece 1.si daha 999 tane var sayayım mı?
  HALİLE CEVAP: Halil bey, yasamasini biliyorsan git sende yasa, seni tutanmi var.ben bu begenmedigin devletin imkanlariyla hicbir arkam finansorum olmadan tirnaklarimla hayata tutundum.beni bu devlet okuttu.gecmise hic ihanet etmedim.Allaha sukur kazanip alin teri ile gelecegime guvenle bakiyorum.devletten ne komur, ne makarnanede ihale beklentim var.hurafeye kapaliyim.beynimi kirayada vermedim .yobaz degilim.insan gibi yasiyorum.hainde degilim.ucuza nemalanip simdi yeme sirasi bizim anlamina gelen sozlersenin
  HALİL: NECOCUĞUM onu senin zihniyetin 80 sene yaptığı için bu hale geldik.bu millete yaptığınız zulumler unutulmuş değil he.80 yıl bu ülkenin kurumlarında sırf rejim taraftarı olduğunuz için nemalandiniz.ülkenin en güzel sahilinde yazıklar yapıp yaşadınız.kesin ağlamayı unutmayın tam 80 yıl sömürdunuz yeter daa gözünüz doysun.
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.