Mdob 'Lüküs Hayat' Müzikalini Eskişehir'de Sahneleyecek

Mdob 'Lüküs Hayat' Müzikalini Eskişehir'de Sahneleyecek

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Mdob 'Lüküs Hayat' Müzikalini Eskişehir'de Sahneleyecek

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), ünlü oyun yazarı ve yönetmen Haldun Dormen’in rejisiyle sahneye taşıdığı ve ilk gösteriminden bu yana kapalı gişe oynayan 'Lüküs Hayat' müzikalini Eskişehir 4. Ulusal Opera ve Bale günleri kapsamında Eskişehir'de sahneleyecek.

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), ünlü oyun yazarı ve yönetmen Haldun Dormen'in rejisiyle sahneye taşıdığı ve ilk gösteriminden bu yana kapalı gişe oynayan 'Lüküs Hayat' müzikalini Eskişehir 4. Ulusal Opera ve Bale günleri kapsamında Eskişehir'de sahneleyecek.

MDOB, ünlü besteci Cemal Reşit Rey'in bestelediği, librettosunu Ekrem Reşit Rey'in yazdığı Lüküs Hayat müzikalini Eskişehirli sanatseverlerle buluşturacak. 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat 20.00'da Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sahnesi'nde sahnelenecek eseri şef Aytuğ Ülgen yönetirken, eserin dekor tasarımı Seyhan Atamer'e, kostüm tasarımı Nursun Ünlü'ye, ışık tasarımı Tarı Deniz'e koreografisi Serbülent Biçer'e ait. Reji asistanlığını ise Süleyman Tekin yapacak. Müzikalde başlıca rolleri de Korhan Dinçer, Neslihan Ulaş, Ayşegül Devrim Serdar, Deniz Karausta, Gökçen Büyükaslan, Yusuf Ziya Büyükaslan, Mehmet Erkoç, Melahat Yavuz, Tolga Erden, Seda Yörenç Sönmez, Ufuk Kasar, Gülden Vurandemir, Hasan Berk, Alpay Noyan Özbay, Nihan Evren, Zeynep Özgür Yılmaz, Erdem Özdemir ve Levent Yetkin paylaşıyor. - MERSİN

Mdob 'Lüküs Hayat' Müzikalini Eskişehir'de Sahneleyecek

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title