MAXWELL FOODS, 2 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

MAXWELL FOODS, 2 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

MAXWELL FOODS, 2 Milyon Dolar Yatırım Yaptı
Bültenler - Haberler | Güncel

30 yıldır dünyaya meyve ve kuruyemiş ürünleri sunan Maxwell Foods, 2 milyon dolarlık yatırımını Kemalpaşa'ya yaptı.

Maxwell Foods'un İzmir Kemalpaşa'da açtığı tesis için düzenlediği törene İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak, Kemalpaşa Kaymakamı Yüksel Topal, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Maxwell Foods CEO'su Christopher Spratt, Holding Başkanı Graham Reanay, Türkiye Genel Müdürü Feyyaz Bengi'nin yanı sıra Avustralyalı çok sayıda konuk da katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Maxwell Foods CEO'su Christopher Spratt, Türkiye pazarına girmekten onur duyduklarını ve en kısa sürede Türkiye'nin en iyi ihracatçısı ve tedarikçisi olmayı planladıklarını söyledi. Spratt, 'İlk yıl 15-20 milyon dolarlık ciro hedeflliyoruz. Aralık ayında başlayan serüvenimiz çok kısa sürede İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Yatırım Destek Ofisinin de katkısıyla bugün hayata geçti. Bize yol gösterici oldu. Çizdiği yol sayesinde önümüzdeki 5 yıl içinde de yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bu harika ülkeye değer katmaktan son derece mutluyuz' diye konuştu

Yeni yatırımda emeği geçen herkesi tebrik eden İzmir Valisi ve İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak 'İzmir için önemli bir kazanım olan Maxwell Foods, 6 ay gibi kısa bir sürede 2 milyon dolarlık yaptığı yatırımla hem ilimize istihdam sağlamış hem de yapacağı ihracat ile adımızı bir kez daha dünyaya duyurma fırsatı yaratmıştır. İZKA yatırım destek ofisinden almış olduğu katkı sayesinde firmanın yatırımları devam edecektir.. Çizmiş olduğumuz yol haritası ile tarım sektörüne de yatırım yapmayı hedefleyen Maxwell Foods ailesine teşekkürlerimi bir borç bilirim' dedi ve fabrika binası gezdi.

Meyve ve kuruyemiş ürünlerinin yanı sıra yenilikçi ambalaj biçimleriyle de sektöründe öncü olan Maxwell Foods, Sidney, Melbourne, Tayland ve İtalya'daki fabrikalarından sonra Türkiye'ye yatırım yaptı.

Avustralya'nın en büyük kuru gıda markası olan Maxwell Foods İzmir'de açtığı fabrikası ile Avrupa pazarına daha hızlı bir şekilde ulaşmayı planlıyor.

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde açılan fabrika için şu ana kadar 2 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyleyen Maxwell Foods Türkiye Genel Müdürü Feyyaz Bengi, Avustralya'nın 5 yıl boyunca Türkiye'ye olan yatırımının devam edeceğini ve üretim kapasitesinin de artacağının bilgisini verdi. Bengi, bu operasyon için Türkiye'de İzmir ilinin seçilmesinin en önemli nedeni iklim koşulları, kalite, tarım olanakları ve insanları olduğunu söyledi ve Maxwell Foods iş planında özellikle yatırım konularında İZKA'nın desteğinin firmanın yatırımları için büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title