İZMİR KALKINMA AJANSI HABERLERİ

İzmir Kalkınma Ajansı Haberleri

İzmir Kalkınma Ajansı haber, İzmir Kalkınma Ajansı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İzmir Kalkınma Ajansı - 2.11.2020
TÜBİTAK ve iki kalkınma ajansına personel alınacak
TÜBİTAK'ın çeşitli birimlerinde görev yapmak üzere 18, Ahiler ve İzmir kalkınma ajanslarında görevlendirilmek üzere de toplam 10 personel alımı yapılacak.
İzmir Kalkınma Ajansı - 10.8.2020
İZKA'dan İzmir üniversitelerindeki öğrencilere ücretsiz rüzgar enerjisi eğitimi
İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) ve online rüzgar eğitim sayfası "Windbaba" iş birliğiyle İzmir'deki 101 öğrenciye rüzgar enerjisi sektörüne ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla ücretsiz online eğitimler verilecek.
İzmir Kalkınma Ajansı - 9.7.2020
Biyokütle, Türkiye'nin yıllık elektrik tüketiminin üçte birini karşılayabilir
Ege Üniversitesi Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (BESTMER) Müdürü Prof. Dr. Günnur Koçar, biyokütle kaynaklarının teorik olarak, Türkiye'nin yıllık elektrik tüketiminin üçte birini karşılayabileceğini söyledi.
İzmir Kalkınma Ajansı - 6.7.2020
BESTMER, biyokütle enerjisi konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, İzmir Kalkınma Ajansı ve Ege Üniversitesi desteği ile hayata geçirilen Biyokütle Enerji Sistemleri ve Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi, biyokütle enerjisi konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
İzmir Kalkınma Ajansı - 30.6.2020
Süt sektörünün sürdürülebilirliği masaya yatırıldı
Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) koordinatörlüğünde yürütülen Türkiye Sütçülük Sektörünün Su Sürdürülebilirliği: Verimlilik, Riskler ve Kırılganlıklar AB projesi çerçevesinde gerçekleştirilen webinarda, konuyla ilgili en son veriler masaya yatırıldı.
İzmir Kalkınma Ajansı - 13.5.2020
Türkiye, Avrupa'da temiz enerjide en çok yabancı yatırım çeken 7. ülke
Türkiye, temiz enerji alanında 19 doğrudan yabancı yatırım projesiyle "Yenilenebilir Enerjide En Çok Yabancı Yatırım Çeken Ülkeler" listesinde Avrupa'da 7. sırada yer aldı.
İzmir Kalkınma Ajansı - 10.5.2020
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasından "araç dezenfeksiyon tüneli" projesi
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, kentin 3 ayrı noktasına "araç dezenfeksiyon tüneli" kurmak amacıyla hazırladığı projeyle İzmir Kalkınma Ajansına (İZKA) başvurdu.
İzmir Kalkınma Ajansı - 29.3.2020
Ege'nin incisi İzmir'in "rüzgarı güçlü" esiyor
Türkiye'deki ilk rüzgar enerjisi santraline (RES) ev sahipliği yapan İzmir'in, 2023 yılına kadar 15 milyar avro değerinde rüzgar türbini üretme kapasitesine sahip olacağı tahmin ediliyor.
İzmir Kalkınma Ajansı - 19.3.2020
Engelsiz Yaşam Köyü ile istihdama katılacaklar
İZMİR'de, her yaştan zihinsel engelli ve otizmli birey, 7 dönümlük alanda kurulan Konak Engelsiz Yaşam Köyü ile hem özel eğitim, rehabilitasyon ve fizyoterapi hizmeti alacak, hem de istihdama katılacak.
İzmir Kalkınma Ajansı - 2.3.2020
Büyükşehir 5 bin lavanta fidesi dağıttı
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kemalpaşa Yeni Kurudere Mahallesi'nde 5 bin lavanta fidesi dağıttı.
İzmir Kalkınma Ajansı - 24.2.2020
Ege'de Modern Moda Atölye ve Laboratuvarları hizmete açıldı
Prof. Dr. Budak "Altyapımızı güçlendirerek öğrencilerimize eşsiz olanaklar sağlıyoruz"
İzmir Kalkınma Ajansı - 10.2.2020
Balıkesir'in Rüzgarı AR-GE Desteği İle Artacak
Güney Marmara Kalkınma Ajanası (GMKA) koordinasyonluğunda, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) heyeti, birtakım temaslarda bulunmak üzere Balıkesir'de ağırlandı.
İzmir Kalkınma Ajansı - 5.2.2020
Kültürpark Çocuk Keşif Atölyeleri Merkezi açıldı
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından desteklenen Kültürpark Çocuk Keşif Atölyeleri Merkezi'nin resmi açılışı yapıldı.
İzmir Kalkınma Ajansı - 5.2.2020
Sürdürülebilir Kent ve Yapılar Çalıştayı başladı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği İzmir Sürdürülebilir Kent ve Yapılar Çalıştayı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde başladı.
İzmir Kalkınma Ajansı - 30.1.2020
Genç mühendislerden rüzgarda yerli üretime destek
Rüzgar sektöründe yerli üretime katkı sağlamak amacıyla daha önce farklı firmalarda çalışan Türk mühendisler, kurdukları Trio Composites adlı şirketle Türkiye'de üretilmeyen rüzgar santrali ekipmanlarını İzmir'de üreterek hem iç piyasaya hem de ihracata katkı sağlamayı hedefliyor.
İzmir Kalkınma Ajansı - 24.1.2020
S.Yaşar Resim Müzesi'ne İZKA'dan Destek
İzmir Kalkınma Ajansı(İZKA), Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programı kapsamında projelendirmede mali destek sağlayacak.
İzmir Kalkınma Ajansı - 23.1.2020
Tunç Soyer sinemacılara seslendi!
İzmir Sinema Ofisi sinema profesyonellerini bir araya getirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'de sinema sektörüne ev sahipliği yapmak istediklerini söyledi.
İzmir Kalkınma Ajansı - 14.1.2020
Esiad üyelerini yeni kitabı ile buluşturdu
Mövenpick Otel'de ESİAD üyelerinin eşleri ile birlikte katıldığı etkinlikte ESİAD tarafından Araştırmacı Yazar Yaşar Ürük katkılarıyla hazırlanan "İzmir'de Ticaret Hayatı ve Çarşılar (1850-1930)" isimli kitabın ön tanıtımı yapıldı.
İzmir Kalkınma Ajansı - 30.12.2019
İZKA 2019 Yılı Mali Destek Programları Sonuçları açıklandı
"Efeler Yolu Projesi" İzmir Kalkınma Ajansı'nın (İZKA) 2019 Yılı "Küçük Menderes Havzası Sürdürülebilir Kalkınma Mali Destek Programı- Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar Bileşeni" başarılı projeler listesinde yer aldı.
İzmir Kalkınma Ajansı - 26.12.2019
Sağlıklı Yaş Alma Merkezi şarkılarla açıldı
Bornova Belediyesi'nin İZKA destekli projesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, renkli anlara sahne olan törenle açıldı.
İzmir Kalkınma Ajansı - 10.12.2019
Japon firma İzmir'in rüzgarına yatırım yapacak
Japon Hamax firması, İzmir'de rüzgar santrali ekipmanı üretimi yapan Ateş Çelik ortaklığıyla kurduğu Hamax Europe şirketiyle, İzmir'de rüzgar enerjisi ekipmanı üretimi yapacak.
İzmir Kalkınma Ajansı - 6.12.2019
ENSİA Başkanı Vatansever: "Türkiye'nin rüzgarda kurulu gücü 50 kat arttı"
Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ENSİA) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Vatansever, Türkiye'nin rüzgar enerjisindeki kurulu gücünün 12 yılda 50 katlık bir artış gösterdiğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İzmir Kalkınma Ajansı Haberleri | İzmir Kalkınma Ajansı Haber - Haberler - İzmir Kalkınma Ajansı haberleri, son dakika izmir kalkınma ajansı haber ve gelişmeleri burada. TÜBİTAK ve iki kalkınma ajansına personel alınacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 09:07:16. #1.14#
title