Manga'dan Moğollar'a Övgü - Haberler
Haberi Paylaş

Manga'dan Moğollar'a Övgü

Manga'dan Moğollar'a Övgü
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Manga, Türkiye turnesi kapsamında Marmaris'te konser verdi.

Manga, Türkiye turnesi kapsamında Marmaris'te konser verdi. Grubun solisti Ferman Akgül, sanat hayatlarında 50 yılı geride bırakan Moğollar'ı överek, "Umarım 2051'de birileri de çıkıp bizim için böyle röportajlar verir biz de gurur duyarız" dedi. Ünlü müzik grubu Manga Türkiye turnesi kapsamında Muğla'nın Marmaris ilçesinde Barlar Sokağı'nda bulunan bir mekanda konser verdi. Konserin verildiği gece kulübünde adım atacak yer kalmadı. Binlerce hayranı Manga'nın şarkılarını hep birlikte söyledi. Sahnede sergilediği performans ile hayranlarından tam not aldı. Manga hayranları grubu fotoğraflamak için birbirleriyle adeta yarıştı. 2 saat sahnede kalan Manga hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

MOĞOLLAR'A ÖVGÜ

Manga üyeleri konserden sonraki gün Siteler Mahallesi'nde kaldıkları otelde İHA muhabirine özel açıklamalar yaptı. Sanatta 50 yılı geride bırakan Moğollar'ın uzun soluklu sanat hayatları hakkındaki soruya, Manga'nın solisti Ferman Akgül, "Moğollar sadece Türkiye'de değil dünyada bir çok gruba ilham vermiş bir grup. Dünyadaki müzik kayıtlarına baktığınız zaman, Moğollar, Erkin Koray gibi isimleri çok görebiliyorsunuz. O zamanlarda o işleri yapmak o albümleri çıkarmak çok önemli işler. Umarım 2051'de birileri de çıkıp bizim için böyle röportajlar verir biz de gurur duyarız." dedi.

TAM 26 KONSER

Akgül, yoğun bir konser trafiğinin olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Biz 26 tane konser vereceğiz. Buna 3,4 tane Avrupa konseri de eklenecek, Nisan ayına kadar yoğun bir konser trafiği var. Bizim için çok güzel bu kadar konser vermek, bizlere ilham veriyor ve yeni şarkılar yazmaya yitiyor. Biz grup olarak 3 tane şarkı yaptı ve bunu Mart ayında bu şarkıları paylaşacağız. Bu şarkılar aynı zamanda Ekim ayında çıkacak olan albümün de öncüsü olacak."

Akgül çok güzel bir ülkede yaşadığımızı belirterek, "Müziğe nasıl sahip çıkmamız gerekiyorsa doğaya da sahip çıkmamız gerekiyor" diye konuştu.

"KONSERİ DOLU GÖRMEK BİZLERİ MUTLU ETTİ"

Konserlerine gösterilen ilgiyi değerlendiren grubun davulcusu Özgür Can Öney ise "Güzel bir konserdi. Biz kışın deniz kenarındaki tatil kasabalarında konser vereceğimiz zaman kafamızda belli soru işaretleri doğuyor, ne kadar seyirci gelecek gibi sorular. Bodrum'daki konseri ve Marmaris'teki konseri dolu görmek bizleri mutlu etti. Farklı yaş grubundan kişilerinde konsere gelmesi bizleri daha da mutlu etti" ifadelerine yer verdi. Grubun elektro gitarcısı Yağmur Sarıgül, Marmaris'in doğasına hayran kaldığını belirterek Marmaris'te kendilerini yalnız bırakmayan hayranlarına da teşekkür etti.

(İHA)

Manga'dan Moğollar'a Övgü

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Ferman Akgül, Marmaris, Moğollar, Türkiye, Politika, Güncel, Haber

title