Malezya'da Kapadokya Tanıtım Günleri Düzenlendi - Haberler
Haberi Paylaş

Malezya'da Kapadokya Tanıtım Günleri Düzenlendi

İhlas Haber Ajansı - Güncel
Malezya'da Kapadokya Tanıtım Günleri Düzenlendi

Türkiye'nin gözde tatil ve turizm mekanlarının başında gelen Kapadokya'nın tanıtılması için THY ve Ahiler Kalkınma ajansı işbirliği ile Malezya Kuala Lumpur İmpiana Otel'de Türk ve Malezyalı turizm acentalarının katılımı ile "Let' Go Cappadocia!"...

Türkiye'nin gözde tatil ve turizm mekanlarının başında gelen Kapadokya'nın tanıtılması için THY ve Ahiler Kalkınma ajansı işbirliği ile Malezya Kuala Lumpur İmpiana Otel'de Türk ve Malezyalı turizm acentalarının katılımı ile "Let' Go Cappadocia!" sloganıyla bir tanıtım resepsiyonu düzenlendi.

Malezya basının da ilgi gösterdiği tanıtım organizasyonuna Türkiye Cumhuriyeti Kuala Lumpur Büyükelçiliğini temsilen Büyükelçilik Maslahatgüzarı Ahmet Doğan, Basın Müşaviri Bora Er, Ticaret Müşaviri Esat Durak ve İkinci Katip Bahar Doğan katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, "Bu insanlık mirasını görmek üzere ülkemize her yıl 30 milyondan fazla turist gelmektedir. Bu değerleri görmek adına daha fazla Malezyalı turisti ülkemizde görmek istiyoruz. Bu itibarla da, Ahiler Kalkınma Ajansı olarak sektör temsilcilerini biraraya getirmek üzere söz konusu etkinliği düzenlemiş bulunuyoruz" dedi.

Resepsiyonda konuşma yapan Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği Basın Müşaviri Er, "Ülkemizin güzide turizm bölgelerinden biri olan Kapadokya'nın potansiyellerini Malezya'ya anlatmak gayesiyle düzenlenen tanıtım ve resepsiyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Malezya'da görev yaptığımız süre zarfında herhangi bir yerde Türkiye konu olduğunda Malezya insanının azından çıkan ilk cümlelerin öncelikli olarak ülkemizin son yıllarda yükselen imajı başta olmak üzere, bilhassa İslam coğrafyasına yapmış olduğumuz insani yardımlar ve çoğunlukla iki ülke arasında günden güne gelişmekte olan ticari ilişkiler üzerine olduğuna sıklıkla şahit olmuşuzdur. Ancak burada en dikkat çekici olan nokta ise; belki de birçoğunun hayatında Türkiye'yi bir defa bile görmemiş olmasına rağmen, Malezyalların büyük çoğunluğunun Türkiye algısının İstanbul ve Kapadokya'nın eşsiz tarihi ve turistik güzellikleri ekseninde şekillendiğine şahit olabilirsiniz. Aslına bakacak olursanız, bu algının oluşmasında burada turizm acentası sahibi olan vatandaşlarımızın çabalarını da göz ardı etmeksizin, Büyükelçimiz Sayın Serap Ataay'ın tanıtım faaliyetlerine yönelik her daim destekleyici tutumu başta olmak üzere, bir süre önce görev süresi dolarak ülkemize dönen Kültür ve Tanıtma Müşavirimiz Ali Gülen'in başından sonuna kadar desteğini esirgemediği ve Malezya'nın en beğenilen sanatçılarından Lisa Surihani'nin rol aldığı "İstanbul Aku Datang" (İstanbul Ben Geldim) adlı sinema filminin Malezya toplumunda uyandırdığı Türkiye merakı olduğunu, basını takip eden biri olarak söylebileceğimi düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Er konuşmasında Malezya'nın en beğenilen sanatçılarından olan Nur Fazura'nın da rol aldığı ve 2014 Mart ayında galası yapılacak olan "Manisniya Cinta Di Cappadocia" (Kapadokya'da Aşk Başkadır) adlı sinema filminin Kapadokya'nın tanıtımına büyük ölçüde katkı sağlayacağına inandığını kaydederek şunları dedi:

"Bu günde burada bulunan Valilerimiz, Ahiler Kalkınma Ajansı ve THY yetkililerimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde Malezya toplumunun zihninde Kapadokya'nın yer edeceğine inandığımız birtakım projelere destek verme konusunda son derece gönüllü yaklaşmış olmaları bile bu ziyareti bizim için son derece anlamlı kıldı. Bu sebeple, bu organizasyonu düzenleyenlere bir kez daha teşekkür etmek isterim." - ANKARA

Malezya'da Kapadokya Tanıtım Günleri Düzenlendi

İhlas Haber Ajansı - Güncel

Kuala Lumpur, Kapadokya, İstanbul, Malezya, Politika, Güncel, Haber

title