Mahalle Halkından Hastane Yapılması Talebi - Haberler
Haberi Paylaş

Mahalle Halkından Hastane Yapılması Talebi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Mahalle Halkından Hastane Yapılması Talebi

Zonguldak’ta İnağzı Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar, mahallelerine hastane yapılması talebinde bulundu.

Zonguldak'ta İnağzı Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlar, mahallelerine hastane yapılması talebinde bulundu.

Orman İşletmesi'ne ait 50 dönümlük orman arazisinin, olduğu yere İnağzı halkı mahallelerine hastane yapılması talebinde bulundu. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı basın açıklamasında Karadeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, İnağzı Mahallesine hastane yapılmasında herhangi bir sıkıtı olmayacağını ifade ederek "Kentte Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinin bulunduğu alana yeni bir hastane yapılmaya başlandığını ancak müteahhit firma tarafından yapılan inşaatın durduruldu. İl hastaneleri yapılırken bizim yapılması planlanan hastanemiz üzerine yaklaşık 50 ilde hastane yapımı bitti. Kentimizde yer sıkıntısı yok. Zonguldak trafiğini kaldıracak yer lazım. Bulunduğumuz alanda 55 bin metrekarelik bir yer var. Aynı zamanda Kilimli ilçesine bir hastane talebimiz vardı. Buraya hastane yapıldığı zaman ilçemizin de hastane eksiği giderilmiş olacak. Filyos ve Göbü beldelerinden hastalarımız bu hastaneye gelmiş olacak. Burada 70-80 bin vatandaşa hizmet edebilecek bir hastane olacak. Ayrıca buraya yapılacak hastaneyle Zonguldak'a hasta sirkülasyonu da rahatlamış olacak. Bazı insanları aşamadığımız için hastane yaptıramıyoruz. Buraya hastane yapılmasında hiçbir sıkıntı yok şeklinde" konuştu.

Mahalle sakinlerinden Ahmet Kurt ise 2010 yılından bu yana hastanenin buraya yapılması için büyük mücadele verdiklerini ifade ederek "Yaklaşık 6 yıldır hastanenin mahallemize yapılması için çaba sarf ediyoruz. En güzel hastane yapılacak yer mahallemizdir. Gökçebey ilçesinden kalkan bir trenin vatandaşları alarak hastane önünde durma imkanı var. Halkımıza hizmet edilsin istiyoruz. Şu an ki hastanenin bulunduğu alanı idari merkez yapalım. Kilimli, Çaycuma ve Gökçebey ilçelerinden gelen hastalar burada yapılacak hastanede tedavi olabilir. Ben 2010 yılında yerel bir gazetede buraya hastane yapılması konusunda demeç vermiştim. O zamandan beri buraya hastane yapılsın diye mücadele veriyoruz" diye konuştu. - ZONGULDAK

Mahalle Halkından Hastane Yapılması Talebi

Mahalle Halkından Hastane Yapılması Talebi

İhlas Haber Ajansı - Yerel

Şerafettin Nas, Karadeniz, Zonguldak, Atatürk, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title