Haberi Paylaş

Tuba Ünsal: Namaza başladım, yoga ve secde etmek aynı etkiyi yaratıyor

Magazin Haberleri

Oyuncu Tuba Ünsal verdiği bir röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hayatla başa çıkmak için maneviyatını güçlendirdiğini belirten Ünsal "Namaz kılmaya başladım, önceden bunu söylemeye çekinirdim" dedi.

Bir süre bağırsak geçirgenliği sendromu ile mücadele eden ve hastalığı nedeniyle zor günleri geride bırakan Tuba Ünsal Şamdan Plus dergisine röportaj verdi. Özel hayatıyla ilgili şaşırtan açıklamalar yapan Tuba Ünsal "Hayatta sizin için de her şey hep çok yolunda gitmemiştir herhalde, arada takıldığınız anlar da olmuştur öyle değil mi? Böyle anlarda nelerden güç aldınız?" sorusuna verdiği yanıtla gündem oldu. Ünsal, bu süreçte maneviyata yöneldiğini ve namaz kılmaya başladığını söyledi. Ünsal, kendisine yöneltilen soruya cevap olarak şunları dile getirdi;

"Dua ederim. Küçükken çok dindar bir ailenin parçasıydım, babaannem kara çarşaflı bir Müslüman idi. Babaanem Sare'yle müthiş bir ilişkim vardı. Kızıma onun adını koyarken dua ettim, ruhu ona üflensin, onun gibi merhametli biri olsun diye. Onun sayesinde namaz kılmayı, dua okumayı ve ibadet etmeyi öğrenmiştim. Sonra dinin modern toplumdaki tabuları ve üzerindeki baskıyla bir anda kendimi meditasyon yaparken, anlamadığım dilde Sanskritçe mantralar dinlerken buldum. Sonra aslında 'kolektif dua' diye bir şey olduğunu keşfettim, yani bu topraklarda herkesin ortak ettiği duanın titreşiminin mucizelerini gördüm.

Güzel oyuncu Tuba Ünsal: Namaz kılmaya başladım

"Şimdi tekrar dua etmeye başladım. Sabah namazına da başladım. Secde etmenin kan akışıyla birlikte hipofiz bezi üzerinde müthiş olumlu bir etkisi var. Yogadaki balasana pozu ve secde etmek aynı etkiyi yaratıyor. İkisinin de kelime karşılığı "Boyun eğmek, teslim olmak." Dini vecibeleri yerine getirmek için bütüncül bir hayat değişimine giremiyorsam da kendime iyi geleni seçmekte özgürüm."

Güzel oyuncu Tuba Ünsal: Namaz kılmaya başladım

"Eskiden namaz kıldığımı söylemeye çekinirdim çünkü bizim toplumumuzda din büyük bir tabu ve modernleştirilemez gibi algılanıyor. Hemen hayatınızın geri kalanıyla eleştiriliyorsunuz. Namaz kılan başını kapatmak zorunda, içkili ortamda da olamaz gibi. Bunlar keskin tabular. İşin özü hayatla başa çıkmak için maneviyatımı güçlendiriyorum" dedi.

Güzel oyuncu Tuba Ünsal: Namaz kılmaya başladım

Kaynak: Snob Magazin / Magazin

Tuba Ünsal Röportaj Namaz dua Magazin Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

sami aydın:

müslümanın kara çarşafı olmaz kapan hatlar belli olmasın ibadetini yap yolundan doğruluktan şaşma namazını kıl ama reklamda yapma beee sanki başka diyardan gelmiş gibi ne bu şimdi kılarsan kendine kameralara poz verince ibadetin kabul olmaz

Cevap Yaz05Yayından Kaldır
Mikail arman:

Namaz'ın, insan sağlığı ve bedeni içinde çok faydası vardır. Ancak Namaz Yüce ALLAH'a Îbadet için yapılır. Sadece spor niyetiyle Namaz kılınmaz !

Cevap Yaz886Yayından Kaldır
mehmet can:

Allah kabul etsin Tuba ama asla yogayla bir tutup kıyaslama. Yoga da dini bir hareket ve onu yapmak müslümanlık açısından çok sakıncalıdır. Keşfetmiş olduğun faydalı özelliklerinden ziyade bunu Allah için yaparsan daha fazla yararını görürsün. Bereketi ve mutluluğu bulursun

Cevap Yaz335Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title