Haberler

Emir Can İğrek'in Ali Cabbar şarkısı tüm listelerde birinci sıraya yerleşti! Hikayesi herkesi kahrediyor

Güncelleme:

Başarılı şarkıcı Emir Can İğrek, yeni albümü Parti İptal ile müzik piyasasını kasır kavurdu. 12 şarkıyla Spotify'da ulaşılması zor bir rekora imza atan İğrek'in "Ali Cabbar" şarkısı da zirvenin sahibi oldu. 13 milyon görüntülenmeye ulaşan Ali Cabbar şarkısı, genç bir müzisyenin çalgıcı olarak katıldığı düğünün sevdiği kadına ait olduğunu öğrenmesi ve sonrasında gittiği askerde şehit düşmesini anlatıyor.

2015'ten beri 30'dan fazla tekli ve iki albüm yayınlayan Emir Can İğrek üçüncü albümü "Parti İptal" ile müzik listelerini altüst etti. Geçen ay dinleyiciyle buluşan Parti İptal albümünün 12 şarkısı da çıkar çıkmaz Spotify'ın viral listesine girerek ulaşılması güç bir rekora imza attı.

LİSTELERİ ALT ÜST ETTİ

Kendine has tarzıyla kalıplara sığmayan Emir Can İğrek, yeni şarkılarıyla müzik eleştirmenlerinden ve hayranlarından tam not aldı. Başarılı şarkıcının söz ve müziklerini kendisinin üstlendiği albümün düzenlemesini ise Yiğit Avcı yaptı. İğrek'in albümüne damga vuran Ali Cabbar şarkısı ise sosyal medyada büyük ilgi gördü. Kısa sürede YouTube'da 13 milyon görüntülenmeye ulaşan şarkı, köy müzisyeni Ali Cabbar'ın aşık olduğu kızın başkasıyla evlenmesi ve onun düğününde gırnatasını (klarnet) çalmak zorunda kalmasını anlatıyor. Albümün en hit şarkılarının başında gelen Ali Cabbar, Spotift Türkiye ve Türkiye Global'de 1. listeye, Apple Music Türkiye Top 100'e 1'e, YouTube Müzik'te 18'e, Google trend aramalarında ise 5'e yükseldi. Şarkı, TikTok'ta da ses kullanım listesinin birincisi oldu.

ALİ CABBAR'IN HİKAYESİ NE?

Yayınlandıktan sonra sosyal medyada en çok konuşulanların başında gelen Ali Cabbar'ın hikayesi de gündem oldu. Anlatılanlara göre Ali Cabbar, Tekirdağ'da yaşayan ve köy düğünlerinde gırnata çalarak geçimini sağlayan 16-17 yaşlarında bir genç. Çalgıcı olarak katıldığı bir düğünün aşık olduğu kızın düğünü olduğunu öğrenir ve kahrolur. Bunun üzerine askere gitmeye karar verir. Ancak yaşadığı topraklara bir daha dönemez. Askere gitmesinden 6-7 ay sonra, Ali Cabbar'ın şehit olduğu haberi gelir.

Emir Can İğrek'in Ali Cabbar başarısı! Tüm listelerde birinci sıraya yerleşti

Emir Can İğrek'in Ali Cabbar başarısı! Tüm listelerde birinci sıraya yerleşti

Emir Can İğrek'in Ali Cabbar başarısı! Tüm listelerde birinci sıraya yerleşti

Ecem Altan
Haberler.com - Magazin

Emir Can İğrek Ali Cabbar Spotify Magazin Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

title