Haberler

Eğlence Sektöründe Bir Sayfa Kapanıyor

Güncelleme:

Kimler Geldi Kimler Geçti, Ne unutulmaz hatıralar yaşandı Halikarnas'ta;


38 yıldır Türk Turizmine hizmet veren yerli ve yabancı misafirleri için eğlencenin çekim noktası olan Halikarnas The Club Bodrum, müdavimlerine göre sadece bir gece kulübü değildi. Led Zeppelin, Eric Clapton, Rolling Stones ve Ray Charles gibi efsaneleri müzik dünyasına kazandıran Ahmet Ertegün'ün de zamanında söylediği üzere "Türkiye ilk defa dünyada bir şeyin en iyisini yaptı o da Halikarnas'tır." Sevenlerine sadece iyi müzik, iyi eğlence sunmanın yanı sıra birçok insanın tatillerinde vazgeçemediği evi haline gelen Halikarnas The Club Bodrum'u en iyi anlatan cümlelerden bir diğeri ise 1987 yılında 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a ait " Türkiye'nin çağ atladığını görmek istiyorsanız Halikarnas'ı görün" demişti.

"ASLINDA BU BİR VEDA DEĞİL BAŞLANGIÇ!"

1979 yılından bu yana yerli yabancı herkesi müzikle ve eşsiz eğlenceleriyle mutlu etmeye çalışan, Halikarnas markasının yaratıcısı Süleyman Demir "ülkeme ve sizlere Halikarnas ile mutluluk vermeye, sevgi dolu unutulmaz anılar yaşatmaya çalıştım. Bu bir veda değil yeni bir başlangıç" diyerek Bodrum'da yeni turizm projeleri geliştirmekte ayrıca yurtdışından Halikarnas markası için Dubai'den, Hindistan'dan ve Miami'den gelen teklifleri değerlendirmekte olduğunu söyledi.


Kimler Geldi Kimler Geçti, Ne unutulmaz hatıralar yaşandı Halikarnas'ta;

Dünyanın en ünlü moda fotoğrafçılarından Mert Alaş 80'li yıllarda sürekli geldiği Halikarnas'ta tanıtım filmlerinde rol almış, İngiliz animasyon ekibine katılarak Halikarnas Show grubunun nerdeyse bir parçası oldu.

İbrahim Tatlısesilk defa Halikarnas'ta sahne aldı!

Zeki Müren kendini en rahat hissettiği, en içten eğlendiği ve bu sebepten dolayı Halikarnas'tan hiç çıkmadığını her zaman dile getirdi.

Naomi Campbell, Madonna'nın doğum gününü kutlamak için Halikarnas'ın lazeri ile Bodrum kalesinin duvarına büyük harflerle "Happy Birthday Madonna, Love Naomi" yazdırıp karşılıklı mesajlaşarak Madonna'nın doğum gününü kutladı.

Halikarnas; Mick Jagger, Kelis, Michael Caine, Oscar de la Renta, Princess Caroline, Rotschilds, Rockefeller, Princess Margaret, Valentino, Lady Sarah, Blues Brothers, Richard Branson, John Franco Ferre, Ronald McDonald, Armstrong, Phil Collins, David Koch gibi dünyaca ünlülerin uğrak yeri olma özelliğini açıldığı günden bugüne kadar sürdürdü.

Ahmet ve Mica Ertegün 1950-1960 Model Antika Willys Jipler ile hemen her yıl dünyaca ünlü misafirlerini Halikarnas'a getirdi. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlendiler.

Kid Rock ve Pamela Anderson yıllarca Halikarnas'ın müdavimi oldular. Milyonların sevgilisi Amerikalı şarkıcı Kid Rock DJ kabinine girerek Türkiye tişörtüyle müzik yaptı. Ve bir başka gelişinde sahneye çıkarak Halikarnas'ta mini bir konser verdi.

Sting ve Dustin Hoffman Halikarnas tişörtleri ile Club'de hayranlarının sevgi çemberi oluşturduğu fotoğrafları ile dünya basınında yer aldılar.

Dünyaca ünlü fotoğrafçı John Kelly yıllarca ünlü dergilerin moda çekimlerini Halikarnas'ta yaptı.

Muazzez Abacı, Halikarnas'taki konserinde Bette Midler'in orada olduğunu fark ederek sevinçten çığlıklar attı. Bette Midler de Muazzez Abacıyı kırmayarak şarkılarına ritm ile eşlik etti.

Halikarnas, üçüncü ve en önemli restorasyonunu 2012 yılında gerçekleştirdiğinde muhteşem açılış partisine dünyanın birçok yerinden gelen ünlüler ve medya mensupları katılmıştı. Buna ilişkin sadece o yaz dünyada 600'den fazla yazılı ve görsel basında övgü dolu yazı ve resimler yer aldı.

Birçok özel konser ve eventlerde izdihamlar olmuş, kapıdaki kuyruk yüzlerce metreyi buldu.

Halikarnas, 38 yılda Bodrum'un ve Türkiye'nin tanıtımında, önemli katkılar sağladı.

Kaynak: Bültenler / Magazin

Led Zeppelin Madonna Türkiye Bodrum Magazin Haberler

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bayılan simitçi 'Bir şeyi yok' sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Bayılan simitçi "Bir şeyi yok" sözüne kızdı! Çatıya çıkarak intihara kalkıştı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title