Haberler

Dizimizin Sırrı Doğal Olması

Dizi ve Filmlerden Tanıdığımız, 'Kaçak' Dizisinde Bir İşadamını Oynayan Yüksel Ünal, "Dizideki...

ATV ekranlarının salı akşamlarına damgasını vuran dizisi 'Kaçak'ta 'Comba İsmail' rolünü canlandıran Yüksel Ünal, oldukça başarılı bir oyuncu... 'Melekler Korusun', 'Kavak Yelleri' ve 'Muhteşem Yüzyıl' dizilerinin yanı sıra 'Dedemin İnsanları', 'Ay Büyürken Uyuyamam' gibi pek çok sinema filminde de oynayan Ünal ile diziyi konuştuk...

'COMBA'YI KULLANMAYIN

'Kaçak' dizisinde canlandırdığınız 'Comba İsmail' sizce nasıl biri?

Bence pek masum olmayan bir işadamı. Kanunların yeterli olmadığı zamanlarda, kanun dışı yollara başvuruyor. Bunu yaparken nüfuzunu, parasını veya sosyal ilişkilerini kullanıyor. Ancak 'Comba İsmail' iyi de bir insan, acımasız değil. İstemeden bu konuma gelmiş, şimdi istese de bu konumdan kurtulamıyor. Haksızlığa tahammülü yok. Öyle ki, 'Topçuoğlu'na bile zaman zaman sesini yükseltebiliyor. Bu arada 'Comba', Anadolu'da babayiğit ve iri yapılı erkekler için söyleniyor; büyük baş hayvanlar için de aynı kelimeyi kullananlar varmış. Tavsiyem, kullanmasınlar.

'Kaçak' dizisini diğer dizilerden ayıran özellik sizce nedir?

En başta, senaryo ve yönetmen uyumunun çok önemli olduğunu söylemekte fayda var. Yazarın anlatmak istediği ile yönetmenin bakış açısı bir noktada buluşabiliyor ve oyuncu kadrosu da bu dengenin içinde doğru hareket edince, başarı kaçınılmaz oluyor. Çekimlere başlarken yaptığımız toplantılarda, yönetmenimiz Volkan Kocatürk'ün en önemli isteği, karakterlerin çok doğal olmasıydı. Yani ekranda büyülü bir dünyadan değil, hayatın kendisinden bahsetmeliydik. 'Kaçak' dizisinde olaylar hayal ürünü bile olsa, oyuncular bir hayal dünyasında değil; hayatın içinde yaşayan karakterler... 'Kaçak'ta, imkansızı başaran hayali kahramanlar yerine, kahramanca yaşayan insanlar var.

BAŞARISIZ OLAMAZSINIZ

'Comba İsmail' karakterini canlandırırken en çok nede zorlandınız?

Açıkçası ilk başlarda onu tanımakta biraz zorluk çektim, zamanla daha da iyi tanıdım. Şu ana kadar zorlandığım bir şey olmadı ama olabilir de. O kadar değerli ustalarla çalışıyorum ki, istesen de başarısız olamıyorsun. Yine de bir gün 'Serhat' (Gürkan Uygun) ile karşı karşıya kalmamak için dua ediyorum. Kaçamam, durum belli... Diyelim ki kaçtım, 'Serhat' otursa ve ben durmadan beş dakika koşsam da, yine de onun rahatlıkla vurabileceği bir hedefim, biliyorum.

#Sayfa#

EN BÜYÜK KEYFİM İNSANLARI GÜLDÜRMEK

'Çöp Tenekesi' adlı tek kişilik bir gösteriniz var; ondan söz eder misiniz?

Oldukça da keyifli geçen bir oyun. Çevremde gülen insanlar olsun istiyorum çünkü hayatta en keyif aldığım şey; insanları güldürmek. Bir yandan da duygusal bir adamım ben. Anlatırken seyircilerle birlikte ağladığımız ama ardından hemen gülmeye devam ettiğimiz gösterilerim bile oldu. Gösterime İzmir Alsancak'ta devam ediyorum. İnşallah, başka şehirlerde de olacak.

OYUN İYİYSE MUTLAKA İLGİ GÖRÜR

Son dönemde tiyatro oyunlarına karşı ilgi arttı. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Tiyatro sahnesi bambaşka bir dünya.... Oyunculuğa sahnede başlamış biri olarak; bunun ne kadar büyük bir şans olduğunu biliyorum. Yıllarca tiyatroya olan ilgisizlikten söz edildi ya... Oysa bana göre tiyatroya ilgi hep vardı. İyi bir oyun varsa, yani eser, oyunculuklar ve dekor iyiyse; oyun mutlaka gereken ilgiyi görüyor.

DEĞERLER ÖNEMLİ

Türk dizilerinin yurt dışına açılma ve başarılı olma sırrı nedir sizce?

Dünyanın birçok ülkesi, teknolojik ve ekonomik bakımdan bizden iyi olabilir ya da biz birçok ülkeden daha iyi olabiliriz. Bunu önemsememek mümkün değil elbet. Fakat gün geçtikçe insani değerlerin, duyguların, iyiliğin ve kötülüğün adabınca yaşandığı hayatları özlüyoruz. Bizim dizilerde de bu var galiba.

Sabah : http: //www.sabah.com.tr

Kaynak: Sabah.com.tr / Magazin

Muhteşem Yüzyıl Kavak Yelleri Magazin Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title