Lyon Stadı'nın Menajeri: Bilet Konusunda Hata Yaptık, Beşiktaş Değerlendirdi

UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş'ı konuk edecek olan Lyon'da stat menajeri Xavier Pierrot, "İletişim hatası oldu ve Türkler bilet aldı. Hata da Türklere yaramış oldu." dedi.

Lyon'da Beşiktaş şoku yaşanıyor! 13 Nisan'da Fransa'da oynanacak UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında tam 15 bin Türk taraftar, Lyon'un stadını doldurabilir.

1 KİŞİ 6 BİLET ALDI

59.186 kapasiteli Stade de Lyon'un menajeri Xavier Pierrot, yaptığı açıklamada bilet yetkilileri arasında bir iletişim eksikliği yaşandığını ve biletleri fazladan sattıklarını belirtti. Pierrot, Türk taraftarların 1 kişi başına 6 koltuk birden satın aldığını söyledi.

Lyon stadının menajeri Pierrot, Fransa basınına yaptığı açıklamada ''Bir yanlış anlaşılma ve iletişim hatası yüzünden bu haldeyiz. Bu hata da Türk halkına yaradı. Bu sorunu çözmeliyiz.'' dedi.

' 'İSTANBUL'A TARAFTAR GÖTÜREMEYİZ''

20 Nisan'da Vodafone Arena'da oynanacak rövanş maçı için de konuşan Xavier Pierrot, "Ankara Büyükelçisi ve İstanbul Konsolosluğu, taraftarların maça gelmemesi hakkında bizleri uyardılar. Onların bizimle beraber olmasını isterdim. Biletimiz var ancak onları İstanbul'a götürmek gibi bir sorumluluğun içine girmeyeceğiz. Kesinlikle taraftar getirmeyeceğiz. O tarihlerde Türkiye'de önemli bir referandum var. Böyle bir ortamda bu riske giremeyiz. Geçen sene darbe girişimi oldu, Aralık ayında da stat yakınında bomba patladı. Kesinlikle güvenliği düşünüyoruz" sözlerini kullandı.