Kybele Haberleri

Kybele haber, Kybele son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kybele - 16.01.2021
"Müzede Selfie Günü"nde Galaxy S21'in özellikleri de deneyimlendi
Tarihçi ve Yazar Emrah Safa Gürkan'ın ev sahipliğinde İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılar birçok tarihi eseri görme şansını yakalarken, Galaxy S21 cihazının epik kamera özelliklerini kullanarak keyifli bir deneyim de yaşadı. Tabnit'in Mumyası, Nekropol, İskender ve Ağlayan Kadınlar Lahdi, Kybele ve Sidamara Lahdi, Babil'in Kabartmaları, Kadeş Antlaşması ve Hammurabi Yasaları gibi birçok önemli eserin hikayesini Emrah Safa Gürkan'dan dinleyen misafirler Galaxy ailesinin en yeni cihazını kullanarak bu eserler eşliğinde selfie'ler de çekti.
Kybele - 20.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
'Kybele'yi koleksiyoncu satın aldı, yabancılara sattı' AFYONKARAHİSAR'dan 'Kybele Heykeli'nin nasıl kaçırıldığını anlatan araştırmacı, yazar ve alan kılavuzu Hasan Özpınar, "Afyonkarahisar'a gelen yabancı bir tarihi eser koleksiyoncusu, köylülerin o dönem kaçak kazılarla ortaya...
Kybele - 12.12.2020
Afyonkarahisar bu haberi dört gözle bekliyor
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, tarih öncesi dönemlerde bolluğun ve bereketin sembolü, koruyucusu olduğuna inanılan ana tanrıça 'Kybele Heykeli' yaklaşık 40 yılın ardından doğduğu topraklara yani Afyonkarahisar'da geri getirilmesini değerlendirerek, "Konuyla ilgili açıklamayı Kültür ve...
Kybele - 21.10.2020
Kocaeli'de Roma dönemine ait tarihi eseri satmak isteyen kişi tutuklandı
Kocaeli'de Roma dönemine ait olduğu belirlenen Kybele sunağını satmak isterken yakalanan kişi tutuklandı.
Kybele - 21.10.2020
Kocaeli'de Roma dönemine ait tarihi eseri satmak isteyen kişi yakalandı
Kocaeli'de Roma dönemine ait olduğu belirlenen Kybele sunağını satmak isteyen bir kişi gözaltına alındı.
Kybele - 18.07.2020
Fındık, tüketicisi gibi üreticisinin de ağzını tatlandıracak
Gülyalı ilçesinde kurulan Çikolata Park'taki atölye ve kafe, kısa bir süre önce hizmete açıldı. Üretilen çikolataya, kentteki Kurul Kalesi'nde 2016 yılında yapılan arkeolojik kazıda 2 bin 100 yıllık heykeli bulunan, mitolojide "Ana Tanrıça" olarak anılan Kybele'nin adı verildi.
Kybele - 10.05.2020
Ordu'da üretilecek "Kybele" çikolatasının uluslararası marka olması hedefleniyor
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Gülyalı ilçesinde kurulan Çikolata Park'ta üretim ve satışı planlanan "Kybele" çikolatasını uluslararası marka haline getireceklerini söyledi.
Kybele - 03.05.2020
Haftanın tarihine bakış
Anneler için yapılan kutlamalar, asırlar öncesine dayanıyor ve Sümerler'e kadar gidiyor. Analık, ilk çağlardan bu yana "İştar", "Kybele", "Rhea" ve daha birçok yerel ve dönemsel isimlerle, doğurganlık niteliği ön plana çıkarılarak doğanın uyandığı bahar mevsimiyle özdeşleşti.
Kybele - 01.04.2020
Ordu'da kurulan Çikolata Park'ta üretime başlanacak
Yavuz, şunları kaydetti: "Yaklaşık 10 gün sonra üretime başlıyoruz. Ordu ve çevresinden gelen vatandaşlar için ilginç, sıra dışı bir uygulamayı burada hayata geçiriyoruz. Ordu'ya özgü, burada üretilen meyve ve sebzelerle çikolata yapıyoruz. Tamamen Ordu ve Kybele konseptli ambalajlar oluşturduk.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kybele Haberleri | Kybele Haber - Haberler - Kybele haberleri, son dakika kybele haber ve gelişmeleri burada. Türkiye ve ABD arasında, kültürel mirası koruyacak iş birliği anlaşması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.1.2021 22:27:12. #1.15#
title