Kuşadası-Bodrum Etabı'nın Galibi Lorenzzetto Oldu

44. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Kuşadası-bodrum Etabı Tamamlandı. Etabın Birincisi 4.12.59'luk Derecesiyle İtalyan Bisikletçi Mirco Lorenzzetto Oldu.

Kuşadası-Bodrum Etabı'nın Galibi Lorenzzetto Oldu

44. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun Kuşadası-Bodrum etabı tamamlandı. Etabın birincisi 4.12.59'luk derecesiyle İtalyan bisikletçi Mirco Lorenzzetto oldu.

Kuşadası'ndan saat 14.00'te startı verilen etapta sporcular 166 kilometre pedal çevirdi. Etabın birincisi 4.12.59'luk derecesiyle İtalya'nın Lambre kulübünden Mirco Lorenzzetto olurken, ikinciliği 4.13.02'lik derecesiyle İrlanda'nın CSF Group Navigare kulübünden Tiziano Dallatonia, üçüncülüğü de tekerlek farkı ile Venezuella'nın Serramenti PVC Diqigiovanni kulübünden Francesco Ginanni elde etti. Etabının tamamlanmasının ardından Bodrum Otogarı'nın altında oluşturulan platformda ödül töreni düzenlendi.

Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu, Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Mimiroğlu, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ile kalabalık bir sporseverin katıldığı ödül töreninde dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verildi. Bodrum Belediye başkanlığı tarafından sporculara çeşitli hediyeler de verildi.

Kuşadası-Bodrum etabında 148 sporcunun pedal çevirdiği 44. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, yarın saat 13.00'te startı verilecek olan Bodrum-Marmaris etabıyla devam edecek. Tur, 20 Nisan Pazar günü Antalya'nın Alanya ilçesinde sona erecek.

Öte yandan Kuşadası-Bodrum etabının tamamlanmasının ardından birinci olan İtalyan bisikletçi Lorenzzetto ile röportaj yapmak isteyen basın mensupları ile özel güvenlik görevlileri arasında gerginlik yaşandı. Gerginliğin büyümesi üzerine Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan devreye girdi. Kaymakam Kalkan'ın devreye girmesinden kısa bir süre sonra basın mensupları İtalyan sporcu ile röportaj yapabildi.

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, basın mensuplarının bu konuda sorduğu "Böyle bir talimat var mı, varsa kim verdi?" şeklindeki soruya "Özür diliyoruz. Bu konuyu sizden duyuyorum. Bu konuyu araştıracağım. Böyle bir talimat gazetecilerle ilgili verilebilir mi? Sizin yanınızda olacağım gerekeni yapacağım" ifadelerini kullandı.

(OU-İY-İY-NÇ-S)

Kaynak: İHA