'T2 Trainspotting'e biletler bitti, 'Moonlight' sınırda! - Haberler
Haberi Paylaş

'T2 Trainspotting'e biletler bitti, 'Moonlight' sınırda!

Bültenler - Kültür Sanat
 - Güncelleme:
'T2 Trainspotting'e biletler bitti, 'Moonlight' sınırda!

!f İstanbul'un 3 Şubat'ta başlayan ve dün sona eren ön satışlarında bu yıl da rekor satış yaşandı.

Danny Boyle'un küllerinden 20 yıl sonra yeniden doğan filmi ve Türkiye'de sadece !f İstanbul'da gösterilecek "T2 Trainspotting"in biletleri iki gün içinde tükenirken, yılın en iyi Amerikan bağımsızı sayılan, 8 dalda Oscar adayı "Moonlight"tan Reha Erdem'in son filmi "Koca Dünya" ve Natalie Portman ile Lily-Rose Depp'i buluşturan "Planetarium"a, yılın merakla beklenen filmlerinin biletleri de tükenmek üzere…

İş Bankası Maximum Kart ana partnerliğinde 5. kez düzenlenecek ve 34 ülkeden 146 yönetmenin toplam 126 filminin gösterileceği 16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nin 3 Şubat'ta satışa açılan biletlerinde bu yıl da rekor satış yaşandı. 16 Şubat'ta başlayacak festivalin Kapanış Filmi de olan ve Türkiye'de sadece !f İstanbul'da gösterilecek olan "T2 Trainspotting"in biletleri iki gün içinde tükendi. Danny Boyle'un 1996'da Irvine Welsh'in efsanevi romanından uyarladığı, sinema tarihinin en kült filmlerinden birisi oluveren "Trainspotting"in devam filmi de olan "T2 Trainspotting", Berlinale'den hemen sonra !f İstanbul'da gösterilecek.

Moonlight'tan Koca Dünya'ya, biletler bitmek üzere

Festivalin Açılış Filmi de olan, Barry Jenkins'in En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil olmak üzere 8 daldaki adaylığıyla Oscar yarışının en güçlü adaylarından biri sayılan son yapıtı "Moonlight/Ay Işığı"; Reha Erdem'in Venedik Film Festivali'nden Jüri Özel Ödülü'yle dönen, Ecem Uzun ve Berke Karaer gibi iki genç yeteneği başrole taşıdığı büyülü filmi "Koca Dünya"; "North", "Chasing the Wind" filmleriyle Nordik sineması takipçilerinin yakından tanıdığı Norveçli Rune Denstad'ın zorunlu göçmenlik sorununa İskandinavlara has bir mizahi yaklaşımla ele aldığı son filmi "Welcome To Norway/Norveç'e Hoşgeldiniz"; tüm ekibi kadınlardan oluşan, festivalin Gökkuşağı bölüm filmlerinden "Below Her Mouth/Dudağının Altında" ve "Belle épine" ve "Grand Central" filmleriyle ödüller toplamış Rebecca Zlotowski'nin Natalie Portman ve Lily-Rose Depp'i buluşturan büyüleyici fantastik filmi "Planetarium" gibi merakla beklenen filmlerin biletleri de tükenmek üzere…

ANİMASYONLARA İLGİ BÜYÜK

Bileti tükenmekte olan filmler arasında ayrıca, Midhaël Dudok de Wit'in Studio Ghibli'nin yapımcılığında çektiği, En İyi Animasyon dalında Oscar yarışının en güçlü adaylarından "The Red Turtle/Kırmızı Kaplumbağa"; Hannes Holm'ün Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde Oscar adayı olan "kendini iyi hisset" filmi "A Man Called Ove/Hayata Röveşata Çeken Adam" ve Seth Rogen, Kristen Wiig, James Franco ve Salma Hayek gibi yıldız isimlerin seslendirdiği, yılın en sıradışı animasyonu "Sausage Party/Sosis Partisi" de bulunuyor.

Bültenler / Kültür Sanat

Natalie Portman, Danny Boyle, Reha Erdem, İstanbul, Kültür Sanat, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title