Reha Erdem Haberleri

Reha Erdem haber, Reha Erdem son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Reha Erdem - 18.07.2020
"12 Punto TRT Senaryo Günleri" ödülleri sahiplerini buldu
Ortak Yapım Ödülleri ise "Hayat" ile Zeki Demirkubuz, "Neandria" ile Reha Erdem, "İdea" ile Tayfun Pirselimoğlu ve "Kamış" ile Cemil Ağacıkoğlu'na verildi.
Reha Erdem - 13.05.2020
"12 Punto TRT Senaryo Günleri"nin finalistleri belli oldu
Zeki Demirkubuz'un "Hayat", Reha Erdem'in "Neandria", Hamdi Tayfun Pirselimoğlu'nun "İdea", Bilal Petek'in "Karine", Cemil Ağacıkoğlu'nun "Kamış", Atalay Taşdiken'in "Turagay", Murat Düzgünoğlu'nun "Köpekle Kurt Arasında", Tarık Aktaş'ın "Geceden Fecre Kadar", Mehmet Eryılmaz'ın "Zeynep ve Musa (Tenden Tine)", Ragıp Ergün'ün "Kara", Selman Nacar'ın "Aralık" ve Bünyamin Musullu'nun "Şimdi Orası" projeleri finale kaldı.
Reha Erdem - 28.03.2020
Bakanlıktan sinema sektörüne 23 milyon lira destek
USTA YÖNETMENLERE DESTEK Usta yönetmenlerin de desteklendiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Cannes Film Festivali'nde 'Altın Palmiye' ödülünü kazanan dünyaca ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kuru Otlar Üstüne' isimli yeni projesi ise 2 milyon lira ile desteklendi. Yine Türk sinemasını uluslararası alanda başarı ile temsil eden Reha Erdem'in 'Neandria', Özcan Alper'in 'Karanlık Gece', Gözde Kural'ın 'Nacva', Erkan Tahhuşoğlu'nun 'Döngü' filmleri de desteklenen filmler arasında yer aldı.
Reha Erdem - 28.03.2020
Kültür ve Turizm Bakanlığından sinema sektörüne 30 proje için 23 milyon 175 bin lira destek
Yine Türk Sinemasını uluslararası alanda başarı ile temsil eden Reha Erdem'in "Neandria", Özcan Alper'in "Karanlık Gece", Gözde Kural'ın "Nacva", Erkan Tahhuşoğlu'nun "Döngü" filmleri de desteklenen filmler arasında yer aldı.
Reha Erdem - 07.10.2019
"3. Eskimeyen Film Günleri" 15 Ekim'de başlayacak
"Klasikler", "Gizli Hazineler", "Post-Yeşilçam Sineması" ve "Yeni Türk Sineması" olmak üzere dört ana başlığın yer aldığı etkinlikte Ömer Lütfi Akad, Halit Refiğ, Osman Fahir Seden, Ömer Kavur, Yavuz Turgul, Reha Erdem, Kaan Müjdeci olmak üzere pek çok yönetmenin sinemasından örneklere yer verilecek.
Reha Erdem - 16.09.2018
Washington'da "Türk Filmleri Festivali"
Festivalde Semih Kaplanoğlu'nun "Buğday", Reha Erdem'in "Koca Dünya", Tolga Karaçelik'in "Kelebekler" ve Can Ulkay'ın "Ayla" adlı filmleri de sanatseverlerle buluştu.
Reha Erdem - 09.09.2018
25. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru
Festivalde, şu filmlerin gösterimi yapılacak: "1969'dan Metin Erksan'ın Kuyu, 1970'ten Yılmaz Güney'in Umut, 1971'den Yılmaz Güney'in Ağıt, 1972'den Yılmaz Duru'nun Kara Doğan, 1973'ten Lütfi Ömer Akad'ın Gelin, 1992'den Yusuf Kurçenli'nin Karartma Geceleri, 1993'ten Memduh Ün'ün Zıkkımın Kökü, 1994'ten Yavuz Özkan'ın Bir Sonbahar Hikayesi, 1995'ten Kadir Sözen'in Soğuk Geceler, 1996'dan Tunç Başaran'ın Sen de Gitme, 1997'den Zeki Demirkubuz'un Masumiyet, 2005'ten Ümit Ünal, Selim Demirdelen, Kudret Sabancı, Ömür Atay ve Yücel Yolcu'nun birlikte yönetmenliği üstlendiği Anlat İstanbul, 2006'dan Reha Erdem'in Beş Vakit, 2007'den Sırrı Süreyya Önder'in Beynelmilel, 2008'den Özcan Alper'in Sonbahar, 2009'dan Aslı Özge'nin Köprüdekiler ve Pelin Esmer'in 11'e 10 Kala, 2010'dan Semih Kaplanoğlu'nun Bal, 2011'den Onur Ünlü'nün Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi, 2012'den Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, 2013'ten Meliç Saraçoğlu ve Hakkı Kurtulmuş'un Gözümün Nuru ile Fazıl Coşkun'un Yozgat Blues, 2014'ten Nesimi Yetik'in Toz Ruhu, 2015'te Emin Alper'in Abluka, 2016'dan Reha Erdem'in Koca Dünya, 2017'den ise Onur Ünlü'nün Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok.
Reha Erdem - 23.05.2018
Hırvatistan'da "Türk Filmleri" Rüzgarı
10 Türk filminin sinemaseverlerle buluşacağı Türk Film Haftası kapsamında Derviş Zaim'in "Balık", Burak Aksak'ın "Bana Masal Anlatma", Reha Erdem'in "Korkuyorum Anne", Ümit Köreken'in "Mavi Bisiklet" filmleri de gösterilecek.
Reha Erdem - 23.05.2018
Türk Filmleri Yee ile Dünyayı Dolaşacak
Hafta boyunca gösterilecek filmler arasında Can Ulkay'ın "Ayla", Derviş Zaim'in "Balık", Burak Aksak'ın "Bana Masal Anlatma", Reha Erdem'in "Korkuyorum Anne", Ümit Köreken'in "Mavi Bisiklet" de bulunuyor.
Reha Erdem - 14.03.2018
İstanbul Film Festivali, 37. Kez Sinemaseverlerle Buluşacak
FESTİVALDE YARIŞMA HEYECANI 37. İstanbul Film Festivali'nde yarışma heyecanı 8 Nisan'da başlayacak. Uluslararası Yarışma, Sinemada İnsan Hakları Yarışması, Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film yarışmalarında ödül kazanan filmler, 17 Nisan Salı akşamı düzenlenecek İstanbul Film Festivali Ödül Töreni'nde açıklanacak.  FESTİVALİN EN YENİSİ: ÇİÇEK İSTEMEZ 37. İstanbul Film Festivali'nin bu yılki yeni bölümlerinden biri de Çiçek İstemez oldu. Kahramanı güçlü kadınlar olan filmlerin bir araya geldiği bölüm kapsamında gerçek hayatta da sinemada da baskılara boyun eğmeyen, kendi yolunu çizen, kendi ayakları üzerinde duran kadınların hikayelerini anlatan filmler yer alacak. Çiçek İstemez bölümünde İran'dan Belçika'ya Arjantin'den Gürcistan'a 10 film bulunuyor.  BERGMAN ANILACAK 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en saygın yönetmenlerinden Ingmar Bergman'ı, doğumunun 100. yılında özel bir bölümle anacak. Bu yılın özel bölümlerinden biri olan "Bergman 100 Yaşındaö için Türkiye'den 10 yönetmen, çağdaş sinema sanatının en etkileyici filmlerine imza atan Ingmar Bergman'ın kendilerini en çok etkileyen filmlerini seçti. Kazım Öz, Emin Alper, Semih Kaplanoğlu, Reha Erdem, Can Evrenol, Ümit Ünal, Aslı Özge, Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş ve Yeşim Ustaoğlu seçtikleri filmlerin gösterimlerini bizzat kendileri sunacak.
Reha Erdem - 14.03.2018
İstanbul Film Festivali, 37. Kez Sinemaseverlerle Buluşacak
BERGMAN ANILACAK 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en saygın yönetmenlerinden Ingmar Bergman'ı, doğumunun 100. yılında özel bir bölümle anacak. Bu yılın özel bölümlerinden biri olan "Bergman 100 Yaşında" için Türkiye'den 10 yönetmen, çağdaş sinema sanatının en etkileyici filmlerine imza atan Ingmar Bergman'ın kendilerini en çok etkileyen filmlerini seçti. Kazım Öz, Emin Alper, Semih Kaplanoğlu, Reha Erdem, Can Evrenol, Ümit Ünal, Aslı Özge, Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş ve Yeşim Ustaoğlu seçtikleri filmlerin gösterimlerini bizzat kendileri sunacak.
Reha Erdem - 14.03.2018
İstanbul Film Festivali, 37. Kez Sinemaseverlerle Buluşacak
FESTİVALDE YARIŞMA HEYECANI 37. İstanbul Film Festivali'nde yarışma heyecanı 8 Nisan'da başlayacak. Uluslararası Yarışma, Sinemada İnsan Hakları Yarışması, Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film yarışmalarında ödül kazanan filmler, 17 Nisan Salı akşamı düzenlenecek İstanbul Film Festivali Ödül Töreni'nde açıklanacak.  FESTİVALİN EN YENİSİ: ÇİÇEK İSTEMEZ 37. İstanbul Film Festivali'nin bu yılki yeni bölümlerinden biri de Çiçek İstemez oldu. Kahramanı güçlü kadınlar olan filmlerin bir araya geldiği bölüm kapsamında gerçek hayatta da sinemada da baskılara boyun eğmeyen, kendi yolunu çizen, kendi ayakları üzerinde duran kadınların hikayelerini anlatan filmler yer alacak. Çiçek İstemez bölümünde İran'dan Belçika'ya Arjantin'den Gürcistan'a 10 film bulunuyor.  BERGMAN ANILACAK 37. İstanbul Film Festivali, dünya sinemasının en saygın yönetmenlerinden Ingmar Bergman'ı, doğumunun 100. yılında özel bir bölümle anacak. Bu yılın özel bölümlerinden biri olan "Bergman 100 Yaşında" için Türkiye'den 10 yönetmen, çağdaş sinema sanatının en etkileyici filmlerine imza atan Ingmar Bergman'ın kendilerini en çok etkileyen filmlerini seçti. Kazım Öz, Emin Alper, Semih Kaplanoğlu, Reha Erdem, Can Evrenol, Ümit Ünal, Aslı Özge, Melik Saraçoğlu & Hakkı Kurtuluş ve Yeşim Ustaoğlu seçtikleri filmlerin gösterimlerini bizzat kendileri sunacak.
Reha Erdem - 13.02.2018
17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Başlıyor
SEVMENİN !F ZAMANI Galalar bölümünün sürpriz filmlerinden biri de "Sevmek Zamanı" olacak. "Acı Hayat" (1962), "Yılanların Öcü" (1962), "Susuz Yaz" (1964), "Kuyu" (1968) gibi birçok klasiğin yaratıcısı, Türkiye sinemasının auteurlerinden Metin Erksan'ın yönettiği 1965 yapımı kült film, yenilenmiş kopyasıyla ilk kez genel seyirciyle buluşacak. Reha Erdem'den Nuri Bilge Ceylan'a, Türkiye'de birçok yönetmeni etkilemiş ve onlara ilham vermiş olan "Sevmek Zamanı", Büyükada'da bir zenginin evinde boyacılık yapan Halil adlı bir adamın, evde karşılaştığı bir kadın fotoğrafına aşık olmasını ve onun suretine saplanıp kalışını konu alıyor.
Reha Erdem - 27.11.2017
Okumadan İyi Yazmak Bir Hayal"
Türk sinemasının önemli yönetmenler ve filmlerine ilişkin de detaylı bilgi veren Dorsay, günümüzdeki bazı yönetmenlerin de kaleminin çok güçlü olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çok güzel bir sinema anlayışının yanı sıra kendileri için o kadar güzel senaryolar yazıyorlar ki hepsini büyük bir saygıyla anmak istiyorum. Reha Erdem, Semih Kaplanoğlu, Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz, Yavuz Turgul, Çağan Irmak, Yeşim Ustaoğlu, Reis Çelik, Yılmaz Erdoğan, Onur Ünlü ve Pelin Esmer.
Reha Erdem - 30.10.2017
Festival Tadında Bir Program Daha...
Ustalar yeni filmleriyle Biz de Varız! programına geçtiğimiz nisan ayında İstanbul Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen", "En İyi Kadın Oyuncu" gibi çeşitli ödülleri toplayan Tereddüt ile Yeşim Ustaoğlu katılırken Türkiye sinemasının auteur'lerinden Reha Erdem de dokuzuncu filmi Koca Dünya ile yer alıyor.
Reha Erdem - 29.08.2017
74. Venedik Film Festivali'ne Doğru
Festivalde geçen yıl, "Altın Aslan"ı Filipinli yönetmen Lav Diaz'ın "The Woman Who Left" isimli filmi kazanırken, Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Reha Erdem'in çektiği "Koca Dünya (Big Big World)", Jüri Özel Ödülü'ne layık görülmüştü.
Reha Erdem - 22.05.2017
Başkentte "8. Açık Hava Film Günleri" Başlıyor
Yönetmenliğini ve senaryosunu Kerem Ayan'ın üstlendiği "Kılçık" ve Reha Erdem'in yönettiği "Koca Dünya" isimli filmler, 25 Mayıs'ta seyirciyle buluşacak.
Reha Erdem - 03.05.2017
Engelsiz Filmler Festivali" Başlıyor
Festival kapsamında, 2016 yılının ses getiren yerli yapımlarından derlenen "Engelsiz Yarışma"da, Mehmet Can Mertoğlu'nun "Albüm", Kıvanç Sezer'in "Babamın Kanatları", Reha Erdem'in "Koca Dünya", Rıza Sönmez'in "Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var" ve Seren Yüce'nin "Rüzgarda Salınan Nilüfer" filmleri yer alacak.
Reha Erdem - 03.05.2017
Engelsiz Filmler Festivali Başlıyor!
Söyleşiler, Atölye Çalışmaları, Açılış ve Ödül Törenleri de Erişilebilir Engelsiz Filmler Festivali'ndeki gösterimler sonrası film ekipleriyle yapılan söyleşiler ve atölye çalışmaları işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleşiyor. Açılış ve Ödül Törenlerinde ise işaret dili çevirisinin yanı sıra sesli betimleme yapılıyor. Böylece engeli olan, olmayan tüm sinemaseverler Festival'i bir arada takip edebiliyorlar. Festival'de bir İlk: Sanal Gerçeklik Deneyimi Her sene daha kapsayıcı olmaya yönelik arayışlarını sürdüren Engelsiz Filmler Festivali, bu sene yan etkinliklerine bir yenisini daha ekliyor. Festival'de seyirciler iki farklı proje sayesinde sanal gerçeklik ile tanışacaklar. Körlük Üzerine Notlar: Karanlığa Doğru adlı ilk projede izleyiciler, 1983 yılından itibaren görme yetisini yavaş yavaş kaybeden yazar John Hull'un tuttuğu sesli günlükleri görsel-işitsel olarak deneyimleme fırsatı bulacaklar. Seyirciler bir sanal gözlük aracılığıyla John Hull'un görme yetisini yitirdiği süreçteki duyumsal ve psikolojik deneyimlerine ortak olacaklar. Tekerlekli Sandalye Simülatörü projesi ise, kullanıcıların; tekerlekli sandalye kullanan kişilerin kent ortamında karşılaştığı engelleri deneyimlemesine imkan verecek. British Council işbirliği ile gerçekleştirilen sanal gerçeklik deneyimlerine katılım ücretsiz olacak. ENGELSİZ YARIŞMA Festival'in, 2016 yılının en çok ses getiren yerli yapımlarından derlediği Engelsiz Yarışma programında bu sene Mehmet Can Mertoğlu'nun Albüm, Kıvanç Sezer'in Babamın Kanatları, Reha Erdem'in Koca Dünya, Rıza Sönmez'in Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var ve Seren Yüce'nin Rüzgarda Salınan Nilüfer filmleri yer alıyor.
Reha Erdem - 02.05.2017
Dha Yurt Bülteni-7
TÜRK SİNEMASI 2016-17 Festivalin bu bölümünde, festivallerden ödülle dönmüş Türk filmleri sinema severlerle buluşacak. Kalandar Soğuğu (Mustafa Kara), Tereddüt (Yeşim Ustaoğlu), Babamın Kanatları (Kıvanç Sezer), Koca Dünya (Reha Erdem), Zer (Kazım Öz), Rauf (Barış Kaya & Soner Caner), Kaygı (Ceylan Özgün Özçelik), Rüya (Derviş Zaim) filmlerinin gösterimi yapılacak.
Reha Erdem - 26.04.2017
Festival 408 Bu Yıl "GÖRÜNMEYEN"İ Keşfediyor
Festivalin açılışında Reha Erdem'in yeni filmi Festival, 4 Mayıs Perşembe günü Reha Erdem'in yeni filmi Koca Dünya'nın gösterimi ile başlayacak.
Reha Erdem - 05.04.2017
1-36. İstanbul Film Festivali'nin Açılışı Ian Mckellen'ın Katılımıyla Yapıldı
6 FARKLI KATEGORİDE 59 FİLM YARIŞACAK Törende daha sonra, festivalin yarışmaları ve jüri üyeleri de tanıtıldı. 36. İstanbul Film Festivali'nde Altın Lale Uluslararası ve Ulusal Yarışma, FACE Sinemada İnsan Hakları, Seyfi Teoman En İyi İlk Film, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film Yarışması olmak üzere 6 farklı kategoride tam 59 film yarışacak. Bu yıl Altın Lale Uluslararası Yarışma jürisinin başkanlığını yönetmen Reha Erdem, Altın Lale Ulusal Yarışma jürisinin başkanlığını ise yönetmenler Durul Taylan ve Yağmur Taylan üstlenecek.
Reha Erdem - 05.04.2017
Dha İstanbul - 36. İstanbul Film Festivali'nin Açılışı Ian Mckellen'ın Katılımıyla Yapıldı
6 FARKLI KATEGORİDE 59 FİLM YARIŞACAK Törende daha sonra, festivalin yarışmaları ve jüri üyeleri de tanıtıldı. 36. İstanbul Film Festivali'nde Altın Lale Uluslararası ve Ulusal Yarışma, FACE Sinemada İnsan Hakları, Seyfi Teoman En İyi İlk Film, Ulusal Belgesel ve Ulusal Kısa Film Yarışması olmak üzere 6 farklı kategoride tam 59 film yarışacak. Bu yıl Altın Lale Uluslararası Yarışma jürisinin başkanlığını yönetmen Reha Erdem, Altın Lale Ulusal Yarışma jürisinin başkanlığını ise yönetmenler Durul Taylan ve Yağmur Taylan üstlenecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Reha Erdem Haberleri | Reha Erdem Kimdir - Haberler - Reha Erdem haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Reha Erdem kimdir, hayatı ve biyografisi. Funda Eryiğit: Soğuk değilim, sadece yeni tanıştıklarıma mesafeliyim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 02:38:39. #1.14#
title