Haberler

Karaman'da Filografi Sanatçısı Kezban Arslan'ın Kişisel Sergisi Açıldı

Abone Ol

Karaman'da yaşayan filografi sanatçısı Kezban Arslan, Hatuniye Medresesi'nde dördüncü kişisel sergisini açtı. Arslan, sergide Karaman'a olan özlemini sanatıyla ifade ettiğini belirtti ve Türkiye'yi yurt dışında temsil etmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Karaman'da filografi sanatçısı Kezban Arslan, dördüncü kişisel sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Arslan, Hatuniye Medresesi'nde 24 eserin bulunduğu sergi açılışında, memleketi Karaman'da sergi açmanın hep hayali olduğunu söyledi.

Hollanda'da yaşadığını aktaran Arslan şunları kaydetti:

"Bu sergi için yaklaşık beş aydır çalışıyorum. Daha önceki üç sergimi Hollanda'da açtım. Bu sergimde Karaman'a özlemimi sanatımla dile getirmeye çalıştım. Bu hayalimi gerçekleştirmemin mutluluğunu yaşıyorum. Yaklaşık bir buçuk yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı Filografi Sanatçısı ünvanı aldım. Ayrıca UNESCO Kültürel Miras Taşıyıcısı ünvanım var. Elimden geldiğince devletimizi yurt dışında temsil etmeye çalışıyorum."

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Hollanda Karaman Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title