Haberler

Eyüpsultan Belediyesi, Dr. Mimar Hatice Fahrünnisa Ensari Kara için anma programı düzenledi

Güncelleme:

Eyüpsultan Belediyesi'nin ilk Planma Müdürü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yönetici olarak görev yapan Hatice Fahrünnisa Ensari Kara, sevenleri tarafından anıldı. Programda panel düzenlendi ve anı kitabı hediye edildi.

Eyüpsultan Belediyesi, Dr. Mimar Hatice Fahrünnisa Ensari Kara için anma programı düzenledi.

Eyüpsultan Belediyesi'nin ilk Planma Müdürü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yönetici olarak görev yapan Metin Sözen ile Nezih Eldem'in öğrencisi olan Hatice Fahrünnisa Ensari Kara, Eyüpsultan Belediyesi Meclis salonunda düzenlenen programla sevenleri tarafından anıldı. Kara'nın doktora tezi ve Eyüpsultan Araştırma Merkezi'nde yaptığı konuşmasının yer aldığı yayın ve belgeselin gösteriminin gerçekleştirildiği programda panel düzenlendi. Moderatörlüğünü Eyüpsultan Belediyesi Kültür İşleri Müdürü İrfan Çalışan'ın yaptığı panelde, Sanat Tarihçisi Hülya Yalçın "Benim Gözümden Hatice Fahrünnisa Ensari Kara" başlıklı bir sunum yaparken, Mimar ve Ensari Kara'nın manevi kız kardeşi Sibel Metin Kasapoğlu ise sosyal ve manevi hayatını konu eden bir sunum gerçekleştirdi.

Katılımcıların Hatice Fahrünnisa Ensari Kara'yla ilgili görüşlerini ve anılarını paylaştıkları programda, kızı Bestenigar Kara'ya annesi adına İhtiram Beratı takdimi yapıldı. Programda ayrıca tüm katılımcılara Eyüpsultan Belediyesi tarafından hazırlanan, Ensari Kara'nın doktora tezinin ve Eyüpsultan Araştırma Merkezi'nde yaptığı konuşmanın yer aldığı bir anı kitabı hediye edildi.

Hatice Fahrünnisa Ensari Kaya

Dr. Yük. Müh. Mimar Hatice Fahrünnisa Ensari Kara İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik (Fizik) bölümü ve i.D.G.S.A. Mimarlık Y.O.'dan ve İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Ana Bilim Dalı, Mimarlık Tarihi Programında doktora yapan Hatice Fahrünnisa Ensari Kara, İmar ve İskan Bakanlığı Büyük İstanbul Nazım Plan Bürosu'nda araştırmacı, plancı, teknik yönetici, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü'nde plancı, Eyüp Belediyesi Planlama Müdürlüğü'nde plancı, müdür yardımcısı, müdür, İstanbul Belediyesi Şehir Planlama Müdürlüğünde müdür yardımcısı, müdür olarak çalıştı. Aynı müdürlükten 1997 yılında emekli olan Kara, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştirak şirketlerinden BİMTAŞ A.Ş.' de "İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP)'nde-Tepebaşı "Teknik Danışman" olarak çalışmaya başladı. Yayınlanmış yazıları bulunmakta olup, çeşitli sempozyum ve seminerlere bildirilerle katıldı. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eyüpsultan Belediyesi Eyüpsultan İstanbul Hatice Mimar Kültür Sanat Haberler

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Netanyahu'nun oğlundan skandal harita! Türkiye'yi soykırım yapmakla suçladılar

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp 'tasarruf' vurgusu yaptı

Bakan Özhaseki evine haritalama uçağıyla mı gidiyor? Bakanlık iddiayı doğrulayıp "tasarruf" vurgusu yaptı

Gökçek laf attığına bin pişman oldu: Sen bir soytarısın, kes sesini

Gökçek laf attığına bin pişman oldu: Sen bir soytarısın, kes sesini

Bakmadan Geçme

İnci Taneleri final mi yapıyor, İnci Taneleri bitiyor mu? #128250 31 Mayıs Cuma Hutbesi yayınlandı! 31 Mayıs Cuma Hutbesi tam metni! #128220 Minnesota TW Dallas Mavericks NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 31 Mayıs Basketbol NBA CANLI İZLE! #127936 Sakaryaspor Bodrumspor maçı CANLI izle! (HD) 30 Mayıs Sakaryaspor Bodrumspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? 30-31 Mayıs hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? 30-31 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 30 Mayıs Perşembe yarın okullar tatil mi, okul yok mu? İstanbul, İzmir, Ankara okullar tatil mi? Survivor bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı 30 Mayıs Perşembe 2024? #128250 Survivor kim kazandı? 30 Mayıs Perşembe Mavi Takım mı kazandı, Kırmızı Takım mı kazandı? #129300 Survivor CANLI izle! 30 Mayıs Perşembe TV8 Survivor HD izleme linki var mı? #128250 Hudutsuz Sevda 35. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Hudutsuz Sevda yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 İnci Taneleri 18. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs İnci Taneleri yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! Aldatmak 71. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 30 Mayıs Aldatmak yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 30-31 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi!
Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

Türkiye'deki yaşlı nüfus oranı cumhuriyet tarihinde ilk kez çift haneye ulaştı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title