Haberler

24. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Son Buldu

Güncelleme:

Yüz ülkeden 1550 kültür-sanat elçisinin katılımıyla, 26 Temmuz 2023 tarihinde kapılarını açan '24. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali', kapanış özel gösterisi ile son buldu. Dünya Festivaller Birliği tarafından sekiz kez üst üste 'Dünyanın En İyi Kültür ve Sanat Festivali' ödülüne layık görülen ve 24 yıldır devam eden festival, birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Final gecesinde sahnelenen Uluslararası Altınköprü Halk Dansları ortak projesi olan 'Yüzyılın Destanı' büyük beğeni topladı. Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması'nda Bulgaristan birinci, Şili ikinci ve Güney Afrika üçüncü oldu.

Yüz ülkeden 1550 kültür-sanat elçisinin katılımıyla, 26 Temmuz 2023 tarihinde kapılarını açan '24. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali', kapanış özel gösterisi ile son buldu.

Dünya Festivaller Birliği tarafından sekiz kez üst üste "Dünyanın En İyi Kültür ve Sanat Festivali" ödülüne layık görülen ve 24 yıldır devam eden Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali; Uluslararası Heykel Sempozyumu, Uluslararası Fotoğraf Yarışması, Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması, Uluslararası El Sanatları Çalıştayı, Uluslararası Çocuk El Sanatları Atölyesi, Uluslararası Mozaik Çalıştayı ve Uluslararası Kukla Sergisi gibi etkinlilere ev sahipliği yaptı.

Final gecesinde sahnelenen Uluslararası Altınköprü Halk Dansları ortak projesi olan "Yüzyılın Destanı" kapanış özel gösterisi amfi tiyatroyu dolduran binlerce izleyici tarafından büyük beğeni topladı. Gösterinin ardından Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması'nda mücadele eden ülkelerin ödül törenine geçildi. Ülkelerin dans gruplarının mücadele ettiği Uluslararası Altınköprü Halk Dansları Yarışması'nda Bulgaristan birinci, Şili'yi ikinci, Güney Afrika ise üçüncü oldu.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında bu yıl festivale 100 ülkenin davet edildiğini belirterek, şunları söyledi:

"Cumhuriyetimizin 100 yaşına girdiği 2023 yılında 100 ülkenin sanat elçileriyle Büyükçekmece'de tarihi köprü üzerinde, İstanbul'da halkı selamlamak ve kültür ziyafeti sunmak, kültürel faaliyetleri ortaya koymak bizim için büyük bir keyif ve zevktir. 24. Uluslararası İstanbul Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'ne katılan 1550 sanat elçisine ve jüri üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Felsefemiz Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün felsefesidir. Yurtta barış dünyada barış. Bu festivalin ana teması buradan çıkmıştır."

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Büyükçekmece Kültür Ve Sanat Festivali Büyükçekmece Güney Afrika Bulgaristan İstanbul Afrika Dünya Şili Kültür Sanat Haberler

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Bakmadan Geçme

Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Onur kimdir, kaç yaşında? Onur Üresin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece?
İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title