KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜ HABERLERİ

Küçükçekmece Gölü Haberleri

Küçükçekmece Gölü haber, Küçükçekmece Gölü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Küçükçekmece Gölü - 1.7.2020
Eskiden kuş cenneti olan Küçükçekmece Gölü şimdi balık mezarı oldu
Eskiden kuş cenneti olan Küçükçekmece Gölü şimdi balık mezarı oldu Küçükçekmece Gölü kirlilik yüzünden karardı Siyaha bürünen göl drone ile havadan görüntülendi Toplu balık ölümlerinin yaşandığı Küçükçekmece Gölü, önceki yıllarda masmaviyken şu an kirlilik nedeniyle siyah renge büründü.
Küçükçekmece Gölü - 29.6.2020
İBB'den Küçükçekmece Gölündeki balık ölümleriyle ilgili açıklama Açıklaması
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Çevre Koruma Daire Başkanlığı ve İSKİ ekiplerinin, balık ölümlerinin yaşandığı Küçükçekmece Gölü'nden numune alarak inceleme başlattığı bildirildi.
Küçükçekmece Gölü - 29.6.2020
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI EKİPLERİ KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜ'NDE İNCELEME YAPTI
Küçükçekmece Gölü'nde binlerce balığın ölümünün ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri Küçükçekmece Gölü'nde inceleme yaptı.
Küçükçekmece Gölü - 29.6.2020
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI EKİPLERİ KÜÇÜKÇEKMECE GÖLÜ'NDE İNCELEMELERDE BULUNUYOR(1)
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri geçen günlerde meydana gelen balık ölümlerinin ardından Küçükçekmece Gölü'nde incelemelerde bulunuyor.
Küçükçekmece Gölü - 29.6.2020
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE CANLI YAYIN
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri Küçükçekmece Gölü'nden numune alıyor.
Küçükçekmece Gölü - 29.6.2020
Küçükçekmece Gölü'ndeki balık ölümleri
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi Deniz ve İç Su Kaynakları Yönetimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Meriç Albay, "Küçükçekmece Gölü'ne verilen küçük bir atık ve sıcaklık artışları bile balık ölümlerine neden olabiliyor.
Küçükçekmece Gölü - 28.6.2020
AK Parti İstanbul İl Başkanı Şenocak'tan Küçükçekmece'deki balık ölümlerine ilişkin açıklama...
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Küçükçekmece Gölü'ndeki balık ölümlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.
Küçükçekmece Gölü - 28.6.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Küçükçekmece Gölü'ndeki balık ölümlerine ilişkin açıklama...
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Küçükçekmece Gölü'ndeki balık ölümleri üzerine İl Müdürlüğü ekiplerinin gölün farklı noktalarından inceleme yapmak üzere numuneler aldığını bildirdi.
Küçükçekmece Gölü - 18.6.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
(Havadan görüntülerle) CADDEBOSTAN VE MENEKŞE PLAJLARINDA YOSUNLAR KİRLİLİK SİNYALİ Gülseli KENARLI - Can EROK-Harun UYANIK - Serdar ALTINTEPE/ İSTANBUL, KÜÇÜKÇEKMECE'de  Menekşe ve Kadıköy'de Caddebostan plajlarında kirlilik ve yosunlar sağlığı tehdit ediyor. Halk sağlığı uzmanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, yosunlar konusunda uyararak, "Bu bir kirlilik sinyali, çevre kirliliği sinyali" diyor. Denizlerdeki kirlilik, yosun ve denizdeki renk değişimi hava görüntüleriyle çok daha görülüyor.   İstanbulluların serinlemek için tercih ettiği en plajlar arasında Menekşe ve Caddebostan plajları bulunuyor. Ancak her iki plajda da denizdeki kirlilik ve yosunlar insan sağlığını tehdit ediyor.  Vatandaşlar da denizdeki kirlilikten şikayetçi, kimisi çocuğu için mecburiyetten geldiğini, kimisi de denize girmediği duşları kullandığını belirtiyor. Ancak yine genç yaşlı, çoluk çocuk buralarda denize girmeye devam ediyor.  İŞÇİLER YOSUNLARI TEMİZLEMEYE ÇALIŞIYOR  Belediye işçileri Menekşe plajında kıyıya vuran yosunları temizlemeye çalışıyor. İşçiler topladıkları yosunları torbalara doldurarak plajın dışına çıkarıyor. Ancak buna rağmen yoğun şekilde yosunlar kıyaya vurmaya devam ediyor. Sudaki renk değişimi ise gözle çok net görülüyor. Caddebostan plajında ise yosun yoğunluğu bir nebze daha az. Ancak burada da çöpler dikkat çekiyor. İçecek kutuları, atılan çoraplar vatandaşlarla beraber suda yüzüyor.  "BEN DUŞA GİDİYORUM, GİRMİYORUM DENİZE" Vatandaşlar da denizdeki kirlilikten şikayet ediyor. Çocuğu için mecburiyetten denize gelen de var, denize hiç girmeden plajın duşunda serinleyen de. Plajlara giriş ücretsiz ancak 10 lira şezlong parası ödeniyor.  Erdem Öztürk, "Deniz şu anda çok kirli. Daha öncelerde temizdi, güzeldi ama şu anda bayağı bulanık. Mecbur kaldığımız için yakın yere geliyoruz denize. Şezlonglara ücret ödüyoruz, 10 lira istiyorlar. Ama denizden ücret istemiyorlar. Buradaki atık yerlerini kapatmışlar duyduğuma göre, Küçükçekmece gölü de öyle.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Küçükçekmece Gölü Haberleri | Küçükçekmece Gölü Haber - Haberler - Küçükçekmece Gölü haberleri, son dakika küçükçekmece gölü haber ve gelişmeleri burada. İstanbul'un kuş bankası Küçükçekmece.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 15:12:55. #1.15#
title