Körfez'de Okullara Tam Destek

Körfez'de Okullara Tam Destek

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 100. Yıl Atatürk İlköğretim Okulu’nda yapımını üstlendiği kantin binasının açılışını gerçekleştirdi.

Körfez'de Okullara Tam Destek

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, 100. Yıl Atatürk İlköğretim Okulu'nda yapımını üstlendiği kantin binasının açılışını gerçekleştirdi.

Körfez Belediyesi, ilçedeki anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim ve liselerin eksiklerinin giderilmesi için okullara verdiği destek kapsamında bir okula daha yeni kantin binasını kazandırdı. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'ın yapımını üslendiği 100. Yıl Atatürk İlköğretim Okulu bahçesine yapılan 110 metrekarelik yeni bir kantin binası hizmete açıldı. Açılışa Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran'ın yanı sıra Körfez Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Okul Müdürü Aşkın Miril, Çamlıtepe Mahalle Muhtarı Mehmet Işık, okul aile birliği başkanı, veliler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerin alışverişlerini yapabilecekleri, hijyenik kantinin açılışında konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, "Körfez Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden beri eğitime tam destek veriyoruz. Gerek öğrenci kardeşlerimiz için kırtasiye yardımları gerekse okullarda tamirat, boya badana işleri yaptık. Geri ödemesiz olarak üniversite öğrencilerine katkı desteği vererek öğrencilerin eğitim şartlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Türkiye'de eğitime katkı desteği sağlayan tek belediyeyiz" dedi.

Okulun eski kantinin kullanım noktasında sıkıntı oluşturduğu bilgisinin kendisine gelmesinin ardından talimat verdiğini dile getiren Baran, "Bizde ekibimizle hızlı bir şekilde çalışmaya başlayıp kantin binasının yapılacağı alanı belirledik, ardından inşaat çalışmalarını hızlı bir şekilde başlattık. En kısa süre içerisinde de yeni eğitim öğretim döneminde kantini öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin hizmetine hazırladık. Yapılan yeni kantin binasında öğretmenlerin dinlenebileceği alanlarda bulunuyor. Ayrıca öğrencilere daha temiz ve sağlıklı bir ortamda hizmet sunulacak. Bizim için çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli" diye konuştu.

Okul kantinlerinde satılan ürünlerin denetimlerinin de Körfez Belediye tarafından yapıldığını söyleyen başkan Baran, "Denetimler ekiplerimiz tarafından yıl boyunca periyodik olarak sürdürülüyor. Öğrencilerin kantinlerden sağlıklı bir şekilde hizmet alabilmesi için gerekli şartları korumaya çalışıyoruz. Geleceğimizin temsilcileri olan çocuklarımızın ve gençlerimizin Körfezimizin geleceği için yaptığımız çalışmalara verdiğiniz destek için sizlere çok teşekkür ediyorum" İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Baran ve Milli Eğitim Müdürü Okutan kurdele kesimi gerçekleştirdi. Açılışta öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtılmasının ardından Okul Müdürü Miril, Başkan Baran'a plaket takdiminde bulundu. - KOCAELİ

Kaynak: İHA