Konya Ovası Projesi Haberleri

Konya Ovası Projesi haber, Konya Ovası Projesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Konya Ovası Projesi - 08.01.2021
Yozgat'ın tarım ve hayvancılığı masaya yatırıldı
Çiftçinin daha fazla kazanması için nerede baraj yapmaya uygun bir su varsa oraya baraj yaptıklarını aktaran Başer, "Özellikle son dönemlerde Konya Ovası Projesi'nden (KOP) aldığımız desteklerde kapalı sulama sistemlerine geçerek, hem suyu verimli kullanıyoruz hem de çiftçimize katkı sunuyoruz.
Konya Ovası Projesi - 24.12.2020
Kırıkkale "toplum akademisi" çalışmaları devam ediyor
Kırıkkale Belediyesi ve Konya Ovası Projesi (KOP) İdaresi Başkanlığı iş birliği ile başlatılan toplum akademisi çalışmaları kapsamında kadınların mesleki gelişimlerinin artırılarak istihdam sağlamaya yönelik faaliyetlerin devam ettiği bildirildi.
Konya Ovası Projesi - 22.12.2020
Nasreddin Hoca Evi, yaz aylarında ziyarete açılacak
Akşehir Belediyesi'nin hazırladığı proje kapsamında Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ile Akşehir Belediyesi tarafından yürütülen Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü Projesi içerisinde yer alan Nasreddin Hoca Evi restorasyonu tamamlandı.
Konya Ovası Projesi - 22.12.2020
KOP bölgesindeki su ve enerji verimliliğini artırmayı hedefleyen proje için imzalar atıldı
Konya Ovası Projesi (KOP) İdaresi ile Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) iş birliğinde yürütülecek "Yeraltı sularında Su ve Enerji Revizyonu Projesi" için karşılıklı imzalar atıldı.
Konya Ovası Projesi - 11.12.2020
KOP'tan Derebucak'taki besicilere portatif barınak desteği
Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Derebucak ilçesindeki besicilere barınak desteğinde bulunulduğu bildirildi.
Konya Ovası Projesi - 11.12.2020
Son dakika haberleri: Ticaret Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulu'nda başladı
Genel Kurulda, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Rekabet Kurumu, Helal Akreditasyon Kurumu, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığı, Türkiye Uzay Ajansı'nın bütçeleri ele alınacak.
Konya Ovası Projesi - 10.12.2020
Güneysınır Belediyesi Meslek Atölyesi'ne destek
Güneysınır Belediyesi tarafından ilçeye kurulacak "Güneysınır Belediyesi Meslek Edindirme Atölyesi" projesi Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından kabul edildi.
Konya Ovası Projesi - 06.12.2020
TBMM'de bu hafta
11 Aralık Cuma: Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Rekabet Kurumu, Helal Akreditasyon Kurumu, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığı, Türkiye Uzay Ajansı.
Konya Ovası Projesi - 04.12.2020
Karaman'da robotik kodlama kursuna katılan öğrencilere başarı belgeleri verildi
Karaman Emniyet Müdürlüğü ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan "Çocuklarımız Geleceğimiz" Projesi kapsamında robotik kodlama kursunu başarı ile bitiren öğrencilere sertifikaları verildi.
Konya Ovası Projesi - 02.12.2020
Halkapınar'da "Meyvecilikte Biyoteknik Mücadeleyi KOP'la Yapalım" projesi
Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOPTEYAP) programı kapsamında desteklenen ve Halkapınar İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Meyvecilikte Biyoteknik Mücadeleyi KOP'la Yapalım Projesi" kapsamında bin dekar alanda "feramon" tuzaklar asılması planlanıyor.
Konya Ovası Projesi - 02.12.2020
DAP, DOĞAKA ve KOP bölge kalkınma idarelerinin görev süreleri uzatıldı
Doğu Anadolu Projesi (DAP), Doğu Akdeniz Projesi (DOĞAKA) ve Konya Ovası Projesi (KOP) bölge kalkınma idaresi başkanlıklarının görev süreleri 8 Haziran 2021'e kadar uzatıldı.
Konya Ovası Projesi - 30.11.2020
Derbent'te çiftçilere, "tarım alet ve ekipmanlarının doğru kullanımı" eğitimi
Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen "KOP desteği ile Derbent tarımı makineleşiyor" projesinin hayata geçirildiği anımsatıldı.
Konya Ovası Projesi - 26.11.2020
Akşehir akustiğiyle ön plana çıkan 3. kültür merkezine kavuşuyor
Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (KOP) ile Akşehir Belediyesi tarafından yürütülen Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü Projesi kapsamında, tarihi Ermeni Kilisesi'nin restorasyonu tamamlandı.
Konya Ovası Projesi - 23.11.2020
Niğde İl Özel İdaresi 2021 yılı bütçesi 90 milyon lira olarak kabul edildi
İl Genel Meclisinin her zaman olduğu gibi bütçe görüşmelerinde de beraberlik örneği gösterdiğini, bütçenin oy birliğiyle kabul edildiğini belirten Şimşek, şunları kaydetti: "İdare ile İl Genel Meclisimiz arasındaki bu uyumlu çalışma beraberinde hizmetlerde de başarı getirdi ve İl Özel İdaremiz yaptığı çalışmalarla her zaman Türkiye'de hep ilk sıralarda yer aldı. Bu uyumlu çalışmadan dolayı başta İl Genel Meclisi Başkanımız olmak üzere tüm il genel meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. 2019 yılında bütçemiz 100 milyon, 2020 yılında ise 103 milyon lira olarak gerçekleşmişti. 2021 bütçemiz ise 90 milyon lira olarak kabul edildi. Niğde İl Özel İdaresi Stratejik Planına ve Performans Programına uygun öz gelirimize dayalı hazırladığımız 90 milyon liralık bütçemizde Ahiler Kalkınma Ajansı, Konya Ovası Projesi Başkanlığı ve KÖYDES gibi dış kaynaklardan proje karşılığı aldığımız ödenekler yer almamaktadır.
Konya Ovası Projesi - 17.11.2020
KOP'un ikinci tünelinde 7 gün 24 saat çalışma
Konya Ovası Projesi'nin (KOP) ikinci tüneli olma özelliğini taşıyan, Afşar Barajı'nın sularını Bağbaşı Barajı'na aktaracak olan 18 kilometrelik Hadimi Tüneli'nde 7. kilometre geçildi.
Konya Ovası Projesi - 15.11.2020
Kırşehir'de çörek otu yetiştiriciliği çalışmaları
Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, Tarım ve Orman Müdürlüğünün çörek otu yetiştiriciliği projesinin geçen yıl Konya Ovası Projesi (KOP) Başkanlığı tarafından onaylanmasıyla farklı bölgelerde 2500 dekar alanda ekimi yapılarak, başarıyla sonuçlandığını belirtti.
Konya Ovası Projesi - 07.11.2020
Kırşehir'de çiftçi ve üreticilere tarımsal destek
Kırşehir Tarım İl Müdürlüğü teknik personellerinin yaptığı çalışmalar neticesinde 769 çiftçiye ait 42 bin 596 dekar hububat alanında 'cücelik virüsü' tespit edilmesiyle ürünleri zarar gören üreticilere zararları oranında ödeme yapıldığını vurgulayan Kendirli, şunları kaydetti: "Çiftçilerimizin sorunlarıyla ilgilenip, ürünleri zarar gören üreticilerimize destek olmayı sürdürüyoruz. 2020 yılı içerisinde 'Çayır Mera ve Yem Bitkileri Üretiminin Geliştirilmesi Projesi' kapsamında Kırşehir genelinde 347 çiftçiye Tarım Kredi Kooperatifleri işbirliği ile sertifikalı 111 ton Macar fiği tohumunun yüzde 75 hibeyle dağıtılarak, 13 bin 785 dekar alanda ekim yapılacak. Ayrıca Konya Ovası Projesi kapsamında 30 çiftçiye de yüzde 100 hibe olarak 9 ton Macar fiği tohumu da dağıtıldı.
Konya Ovası Projesi - 05.11.2020
Akkise Tarımsal Kalkındırma Kooperatifine tarım makineleri hibesi
Konya'nın Ahırlı ilçesinde Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Akkise Tarımsal Kalkındırma Kooperatifine hibe edilen tarım makineleri için teslim töreni düzenlendi.
Konya Ovası Projesi - 05.11.2020
Kırşehir'de kaba yem üretimi için 120 ton Macar fiği tohumu dağıtıldı
Hayvan sayısı bakımından da kentin iyi bir durumda olduğunu aktaran Şahin, bu dönemde hayvanların beslenmesinde büyük öneme sahip kaba yem üretiminin artırılması için çiftçilere destek verildiğine değinerek, şunları kaydetti: "Projemizi uygularken en az 5 en çok 100 büyükbaş hayvan ya da en az 20 en çok 200 küçükbaş hayvanı olan çiftçilerimize öncelik veriyoruz. İl ve ilçelerimizde bu şartları sağlayan 347 çiftçimize Tarım Kredi Kooperatifleri işbirliği ile sertifikalı 111 ton Macar fiği tohumu teslim edilmiştir. Tohumun yüzde 75'i hibe olacak şekilde ilimiz çiftçileri ile sözleşme imzalanarak 13 bin 785 dekar alanda ekimi yapılacaktır." Şahin, kaba yem için Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında da çiftçilere destek sağlandığını ve tamamı hibe 9 ton Macar fiği dağıtımının gerçekleştirildiğini belirtti.
Konya Ovası Projesi - 13.10.2020
Başkan Aktürk, köftür üretim merkezini gezdi
Ürgüp Belediyesi tarafından yürütülen "Bağlardan Kopan Jelibon Ürgüp Köftürü Projesi" Belediye Başkanı Mehmet Aktürk tarafından tanıtıldı. Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen, Altıkapılı Mahallesi'ndeki proje merkezini gezen Aktürk, gazetecilere açıklamada bulundu.
Konya Ovası Projesi - 26.09.2020
Hacıbektaş ilçesindeki proje sahasında ikinci ürün hasadı yapıldı
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine bağlı Mikail köyünde, Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında silajlık mısırın hasadı yapıldı.
Konya Ovası Projesi - 26.09.2020
Ilgın Belediyesi kapalı hayvan pazarı inşaatı tamamlanıyor
Ilgın Belediyesi ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından imzalanan protokol kapsamında oluşturulan proje, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un 2019 yılında temel atma törenine katılımlarıyla gerçekleştirilmişti.
Konya Ovası Projesi - 20.09.2020
Konya'da erozyonla mücadele işbirliği
Konya Ovası Projesi (KOP) İdaresi Başkanlığı ve Konya Orman Bölge Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde Ankara başka olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde yaşanan kum fırtınalarının neden olduğu rüzgar erozyonunu önlemek için işbirliği yaptı.
Konya Ovası Projesi - 07.09.2020
Savcılı Büyükoba Göleti Kapalı Sistem Sulama projesi tamamlandı
Konya Ovası Projesi (KOP) Kalkınma İdaresi tarafından finanse edilen ve Kırşehir İl Özel İdaresince projelendirilen çalışmanın hayata geçtiğini aktaran Kendirli, bölgenin önemli bir ihtiyacının karşılandığını ifade etti.
Konya Ovası Projesi - 28.08.2020
Konya'da tamamlanan Bozkır Barajı su tutmaya başladı
Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında, farklı havzalardan Konya Kapalı Havzası'na su aktarılması, aynı zamanda enerji, sulama ve içme suyu olarak fayda sağlanması amacıyla geliştirilen projeler birer birer hayata geçiriliyor.
Konya Ovası Projesi - 26.08.2020
Kırşehir'de çörek otu yetiştiriciliği geliştirilecek
Boztepe Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde hazırlanan ve Konya Ovası Projesi (KOP) Bölgesel Kalkınma İdaresince onaylanan proje ile iki ilçede yaklaşık 2 bin dekar alanda çörek otu yetiştiriciliğine başlandığı bildirildi.
Konya Ovası Projesi - 14.08.2020
Bozkır Barajı, su tutmaya hazırlanıyor
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce, Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında inşa edilen Bozkır Barajı, su tutmaya hazırlanıyor.
Konya Ovası Projesi - 01.08.2020
Son dakika haberi | Hüyük'te KOP destekli modern seracılık dönemi
Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Tingiş, yaptığı yazılı açıklamada, Konya Ovası Projesi (KOP) Kırsal Kalkınma 2019 yılı mali destek programı kapsamında uygulamalı üretim modeli yaptıklarını vurguladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Konya Ovası Projesi Haberleri | Konya Ovası Projesi Haber - Haberler - Konya Ovası Projesi haberleri, son dakika konya ovası projesi haber ve gelişmeleri burada. Yozgat'ın tarım ve hayvancılığı masaya yatırıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 04:22:39. #1.15#
title