Komek Haberleri

Komek haber, Komek son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Komek - 11.10.2021
KOMEK'te yeni dönem eğitimleri başladı
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri'nde (ASEM) güz dönemi eğitimleri başladı.
Komek - 16.09.2021
Gelin birlikte temizleyelim!
KURUM VE KURULUŞLARDAN DESTEK Etkinliğe çevre gönüllülerinin yanı sıra Kocaeli Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kocaeli Liman Başkanlığı, Kocaeli Deniz Ticaret Odası, Çevre Mühendisleri Odası, TÜRÇEV Ulusal Mavi Bayrak Koordinatörlüğü, Nicomedia Su Sporları ve Su Altı Avcılığı Spor Kulübü Derneği, Kocaeli Sportif Olta Balıkçılığı ve Doğayı Koruma Derneği, Kocaeli Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği, TEMA Vakfı, KOBİDOS, Türkchopper Kocaeli Motosiklet Kulübü, KOMEK Medya, Turizm ve Doğal Yaşam Alanları (İzci Grupları), Sağlık ve Sosyal Hizmetler (Kadın ve Aile Grupları), Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği, Tütünçiftlik Sahili Koruma ve Güzelleştirme Derneği, Kandıra Babalı Çevre ve Doğal Hayatı Koruma Ve Yaşatma Derneği, Kartepe Doğal Hayatı Koruma Kültür ve Turizm Derneği, Orman Çevre Güzelleştirme ve Geliştirme Derneği, Türk Eğitim Vakfı, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Genç Kocaelililer Derneği, TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı), Ensar Vakfı, Kocaeli Öncü Gençlik ve Spor Kulübü, Akademi Lise, Bilgievleri gibi kurum ve kuruluşlar katılım sağlayacak.
Komek - 26.08.2021
Son dakika haberi... Balkanlar Genç KOMEK'te 60 bin çocuk eğitim aldı
Son dakika haber: Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Balkanlar Genç KOMEK Yaz Okulu'nda Balkanlar'dan 60 bin çocuğa eğitim verildi.
Komek - 10.08.2021
Genç KOMEK öğrencileri yaz kamplarında deneyim kazanıyor
Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu'nun Kent Ormanı'nda ve Dutlukır'da yaz kamplarına katılan öğrenciler, yaz tatillerini dolu dolu geçiriyor.
Komek - 26.07.2021
Başkan Altay KOMEK'te üretim yapan kursiyerlerle buluştu
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) Alakova Kurs Merkezi ve Mefruşat Atölyesi'ni ziyaret etti.
Komek - 16.07.2021
Kosova KOMEK kursiyerlerinde sertifika heyecanı
Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçedeki ilkokul 4'üncü sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği Fatih'in Günlüğü ve Benim Günlüğüm projesi kapsamında hayallerini günlüğüne yazan öğrencileri İstanbul gezisiyle ödüllendirerek tarihe tanıklık etmelerini sağladı.
Komek - 28.05.2021
KOMEK'ten "Konya'da Tramvay" Albümü
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde faaliyetlerini sürdüren KOMEK Fotoğraf Atölyesi, kursiyerlerin çektiği 42 fotoğraftan oluşan "Konya'da Tramvay" albümü çıkardı.
Komek - 12.04.2021
Son dakika haberleri: Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, belediyenin yatırımlarını anlattı
Mevlana Çarşısı'nın yerine yapılacak proje Alaaddin Tepesi çevresindeki cephe iyileştirme çalışmalarında birinci etabın tamamlandığını, ikinci etaptaki binalarında tamamlanmasıyla bunun şehrin ticaret, turizm ve istihdamına katkı sağlayacak bir başka çalışma olduğunu ifade eden Altay, yıkımı tamamlanan Mevlana Çarşısı ile Altın Çarşı'nın yerine yapılacak proje hakkında da şunları söyledi: "Süreç çok iyi gidiyor. Her külfetin bir nimeti var. Salgın nedeniyle pek çok esnafımız zaten dükkanı kapalıydı. Bu zaman dilimine denk gelmesi nedeniyle inşaatımız çok hızlı ilerliyor. Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşı'nın yerine yapılacak mimari projenin müellifi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Taksim Camisi'ni çizen dünyanın en ünlü mimarlarından birisi. İnşallah yıl sonuna geldiğimizde bu binaları ticarete kazandırmış olacağız. Böylece Mevlana meydanından Aziziye ve bedestene doğru turizmin artmasını arzu ediyoruz." Belediyeye ait 69 KOMEK merkezinin faal olduğunu belirten Altay, buradaki meslek edindirme kurslarına katılan kursiyerlerin ortaya çıkardığı ürünlerden iki yeni markanın ortaya çıktığını ve ürünlerin internetten üzerinden satıldığını belirtti.
Komek - 07.03.2021
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Nene Hatunların, Şerife Bacıların ve nice kahraman kadınların verdiği mücadele sayesinde istiklalin kazanıldığını ifade eden Altay, şunları kaydetti: "Kadınlarımızın ülkesi ve milleti için şahadet şerbetini içmeyi şeref olarak addetmesiyle birlikte, vefakarlıklarla ve fedakarlıklarla bu uğurda nice vatan evladını yetiştirdiğini de unutmayalım. Bu vesileyle geçtiğimiz günlerde gerçekleşen elim helikopter kazasında şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Kadınlar hem en önemli yapımız olan ailemizin hem de toplumumuzun temelini oluşturuyor. Hükümetimiz 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum' ilkesiyle, kadın ve kız çocuklarının eğitimi ile kadınların iş gücüne katılımını teşvik ediyor. Bizler de hanım kardeşlerimizin sosyal hayatta daha fazla var olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gerek KOMEK ve ASEM'lerimizle, gerekse Aile Destek Merkezimiz, Gençlik Merkezimiz gibi birçok hizmetlerimizle hanım kardeşlerimize destek vermeye devam ediyoruz.
title