Kocaeli-Kartepe'nin Kayak Umudu Sömestr Tatiline Kaldı - Haberler
Haberi Paylaş

Kocaeli-Kartepe'nin Kayak Umudu Sömestr Tatiline Kaldı

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kocaeli Kartepe kayak merkezinde kayak yapma umudu sömestr tatiline kaldı.

Kocaeli Kartepe kayak merkezinde kayak yapma umudu sömestr tatiline kaldı. Kurak geçen kış nedeniyle pistlerin kapalı olduğu kayak merkezine gelen tatilciler, yer yer bulunan kar birikintilerinin içerisinde kartopu oynadı. Green Park Oteller Genel Koordinatörü Mehmet Zeki Ünal önümüzdeki hafta kar yağışının tahmin edildiğini, sömestr tatilinde pistleri açmayı planladıklarını söyledi.

Kartepe kayak merkezinde kurak geçen kışın sıkıntısı yaşanıyor. Aralık ayında etkili olan kar yağışının ardından pistlerde kayak ve snowboard yapılırken, daha sonra hava sıcaklığının artması ile pistlerdeki karlar eridi. 21 kilometre uzunluğundaki 17 pist kapatıldı. Kartepe'de sadece bazı bölgelerde kar kaldı. Kartepe'ye hafta sonu tatili için gelenler, pistlerin kapalı olması nedeniyle kar birikintilerinin içerisinde kartopu oynayarak eğlendi. Telesiyejlerle dağın zirvesine çıkanlar manzaranın keyfini çıkararak, fotoğraf çekildi.

Kartepe Green Park Oteller Genel Koordinatörü Mehmet Zeki Ünal önümüzdeki hafta kar yağışı beklendiğini belirterek, Kayak yapmak için yeteri oranda kar yok. Ama bir miktar alanda kar var. Kar görmek isteyen insanlar, kışın kara hasret olan insanlar yine günübirlik olarak buraya geliyorlar. Karda oyun oynuyorlar ama kayak yapmaya şuanda müsait değil. Tahminlere bakarsak ayın 16-18 arası iyi bir kar yağışı bekleniyor. Sömestr tatiline tüm pistlerimiz açık ve her yer bembeyaz şekilde gireceğimizi tahmin ediyoruz dedi.

Kar olsa da olmasa da Kartepe'nin tatil için tercih edildiğini söyleyen Zeki Ünal, Şuanda ki kar tahminlerimiz kar oranının yüksek olacağını söylüyor. Hepimizin temennisi budur. Hafta sonları kar olsa da olmasa da misafirlerimiz sürekli burayı tercih ediyor. Hafta sonu hem doğa ile buluşmak, telesiyejlere binmek ve iyi bir vakit geçirmek için günübirlik olarak talep görüyoruz. Kar yağsa da yağmasa da personel azaltmaya girmiyoruz. Kışın kar sporu ve kar etkinlikleri, yazları da futbol sahalarımız ve kapalı basketbol sahamızda takımları ağırlıyoruz. Pistlerimizin toplam uzunluğu 21 kilometre kar yağdığında bütün pistleri açıyoruz ve insanlar doya doya kayıyorlar diye konuştu.

Kocaeli-Kartepe'nin Kayak Umudu Sömestr Tatiline Kaldı

Kocaeli-Kartepe'nin Kayak Umudu Sömestr Tatiline Kaldı

Kocaeli-Kartepe'nin Kayak Umudu Sömestr Tatiline Kaldı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Mehmet Zeki, Kartepe, Politika, Güncel, Haber

title