Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a TÜİK'li miting göndermesi - Haberler
Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a TÜİK'li miting göndermesi

Haberler.com / Emre İliksiz - Haberler | Politika

Siirt'teki toplu açılış töreninde CHP'nin Mersin'deki mitingi hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu kadar kişiyi toplayamadın, rakamlar elimizde. Bir Mersin'deki kalabalığa bakın, bir de Siirt'e" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu ise sosyal medyadan paylaşımda bulunarak "'Mersin mitinginden elimde rakamlar var' demişsin Erdoğan. Allah'ını seversen doğru söyle, TÜİK'ten mi aldın?" dedi.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün sabah saatlerinde "Randevu istedim, vermediler. Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun" paylaşımını yapmasının ardından TÜİK Ankara binası önüne gelmiş ancak randevusu olmadığı için içeriye alınmamıştı. Bugün Mersin'deki mitinginde Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin "Dün saat 11.00'de TÜİK'e gittim. Aylık yüzde 3.51 yıllık yüzde 21 enflasyon açıkladılar. Ya sizin eşiniz çocuğunuz alışveriş yapmıyor mu? Faturalara bakmıyor mu? Ekmek alırken görmüyor mu? Talimat gelmiş indireceksiniz. TÜİK rakamları üzerinden emeklinin, asgari ücretlinin aylığını belirliyorlar" açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bugün Siirt'te gerçekleşen toplu açılış töreninde Kılıçdaroğlu'na yönelik "Bir insan davet edilmediği yere gidemez. İnsan biraz utanır. Devletin kurumları senin şamar oğlanın değil. Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil. Randevusuz gitti, kapıda gösteri yaptı. Bay Kemal bundan sonra devlet kurumlarına böyle randevusuz gidilemeyeceğini öğren" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a TÜİK'li miting göndermesi

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Mersin'deki mitingine ilişkin "Bu kadar kişiyi toplayamadın, rakamlar elimizde. Bir Mersin'deki kalabalığa bakın, bir de Siirt'e" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a TÜİK'li miting göndermesi

Kılıçdaroğlu ise akşam saatlerinde sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a TÜİK'li bir göndermede bulundu. Kılıçdaroğlu, paylaşımında "Mersin mitinginden elimde rakamlar var" demişsin Erdoğan. Allah'ını seversen doğru söyle, TÜİK'ten mi aldın?" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a TÜİK'li miting göndermesi

Haberler.com Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin, TÜİK, CHP, Politika, Güncel, Haber

title