20 gün önce kaybolan şahsın cansız bedeni üzeri betonla kaplı bir kuyunun içinde bulundu

20 gün önce kaybolan şahsın cansız bedeni üzeri betonla kaplı bir kuyunun içinde bulundu

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

20 gün önce Giresun'dan İstanbul'a otomobil almak için gelen vatandaş, 50 bin lira alacağı olan arkadaşının çalıştığı fabrikaya gittikten sonra ortadan kayboldu. Polisin yaptığı araştırma sonucu kayıp şahsın cansız bedeni fabrika bahçesindeki üzeri betonla kapatılmış bir kuyunun içinde bulundu. Yıllar önce aynı fabrikada başka birinin daha kaybolduğunu belirleyen polis, çok yönlü bir çalışma başlattı.

Giresun'da ikamet eden Bahtiyar Akçay bundan 21 gün önce internetten beğendiği otomobili satın almak için İstanbul'a geldi. İddialara göre Bahtiyar Akçay, İstanbul'a geldiğinde daha önceden 50 bin lira parası bulunan arkadaşının yanına giderek parayı almak istedi. Ancak Bahtiyar Akçay aynı gün esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Ailesinin şikayeti üzerine polis tarafından soruşturma açıldı.

KUYUYA ATILMIŞ VE ÜZERİ BETONLA KAPATILMIŞ OLARAK BULUNDU

Polisin yaptığı çalışmalarda Bahtiyar Akçay'ın son olarak alacağı olan arkadaşının yönetici olarak çalıştığı halı yıkama fabrikasına girdiği bir daha çıkmadığı belirlendi. Bu gelişme üzerine şüphelilerin yoğunlaştığı Yenibosna'da bulunan fabrika içinde geniş çaplı arama yapan polis ekipleri Bahtiyar Akçay'ın cesedini fabrikanın bahçesi içinde bir kuyuya atılmış halde buldu. Yapılan incelemede cesedin bulunmaması için üzerinin betonla kapatıldığı tespit edildi. Yetkililer cesedin bir çuvala konularak kuyuya atıldığını söyledi.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polis bu gelişme üzerine aralarında Bahtiyar Akçay'ın yanına geldiği arkadaşı Nadir Ü.'nün de aralarında bulunduğu 4 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin sorgusunun devam ettiği öğrenildi.

YILLAR ÖNCE BİR KİŞİ DAHA KAYBOLMUŞ

Öte yandan yetkililer 2007 yılında kayıp müracaatı yapılan ve aynı fabrikaya girdikten sonra çıkmadığı belirlenen Adnan Bulut dosyasını da yeniden açtı. Fabrikada aramaların devam ettiği öğrenildi.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü Nadir Ü.'nün aralarında bulunduğu 4 kişinin sorgularına devam edildiğini, Bahtiyar Akçay'ın nasıl öldüğünün tespit edilmesi için Adli Tıp Kurumu'nda incelemenin sürdüğünü belirttiler.

20 gün önce kaybolan şahsın cansız bedeni üzeri betonla kaplı bir kuyunun içinde bulundu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ali Aksoyer

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title