Kayalar Kimya Boya ve Vernik Sektöründe Avrupa'da İlk 5'te

Kayalar Kimya Boya ve Vernik Sektöründe Avrupa'da İlk 5'te

Kayalar Kimya'nın, mobilya boyası ve vernik üretiminde Türkiye'de yüzde 23'lük pazar payıyla lider olan markası Genç, kendi sektöründe Avrupa'da ilk 5 firmadan biri olmanın gururunu yaşıyor.

Kayalar Kimya Boya ve Vernik Sektöründe Avrupa'da İlk 5'te

Yenilikçi, kaliteye ve yeni teknolojilere önem veren vizyonuyla sektöründe hızlı adımlar atan Genç, pazar liderliğiyle başarısını kanıtlamış, 48 ülkeye ihracat gerçekleştiren bir marka olarak dikkat çekiyor. Türkiye'nin en modernize tesisinde en ileri teknolojiyle Avrupa standartlarında üretim gerçekleştiren Genç, sektöründe söz sahibi konumda yer alıyor.

Avrupa'da İlk 5'te!

Kayalar Kimya çatısı altında istikrarlı bir büyüme grafiği çizerek Türkiye'de yüzde 23'lük pazar payıyla liderliğini sürdüren Genç, bu başarısını Avrupa'da ilk 5 firma arasında yer alarak da kanıtlıyor. Asya'dan Avrupa'ya, Rusya'dan Afrika'ya uzanan geniş bir coğrafyada 48 ülkeye ihracat gerçekleştiren marka, ilerleyen dönemlerde Romanya, Rusya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Hindistan, Endonezya, Tayvan ve Malezya'da da ihracat faaliyetlerini geliştirerek pazarda söz sahibi olmayı hedefliyor.

Genç, İSMOB Fuarı'nda Profesyonel Üreticilerle Bir Araya Geldi

İSMOB Fuarı'nda sektörün lideri olarak yer alan Genç markasının yılda 75 bin ton üretim kapasitesi olduğuna dikkat çeken Kayalar Kimya Satış ve Pazarlama Müdürü Bedri Büyüktaşkın: "Genç markamız, Kayalar Kimya'nın amiral gemisi konumunda. Genç ile 48 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Kayalar Kimya olarak ihracatta en büyük artımız çok hızlı teknik servis verebiliyor ve müşterilerimiz ile yakından ilgileniyor oluşumuz. İlerleyen dönemlerde ihracat bünyemize ekleyeceğimiz yeni ülkelerle birlikte başarılı büyüme grafiğimizi daha da yükselteceğiz. Ayrıca Genç markamızla mobilya boyası ve vernik sektöründe Avrupa'da ilk 5 firma arasında yer alıyor oluşumuz da bize büyük bir gurur yaşatıyor" şeklinde konuştu.

İSMOB Fuarı'nı yorumlayan Bedri Büyüktaşkın: "MOSDER sponsorluğumuzla İSMOB fuarında GENÇ standımızla yer alıyoruz. İSMOB Fuarı, birçok firmayı ve profesyoneli bir araya getiren Türkiye'nin en önemli fuarlarından biri. Bu fuar, markaların, profesyonel üretici firmalarla dirsek teması oluşturmasını sağlayarak, sektörün kendisini ifade edeceği başarılı işbirliklerinin altyapısını oluşturuyor ve sektöre katma değer sağlıyor" dedi.