Kaü Kağızman Myo'de Mezuniyet Töreni Yapıldı

Kaü Kağızman Myo'de Mezuniyet Töreni Yapıldı

Kaü Kağızman Myo'de Mezuniyet Töreni Yapıldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kars Kafkas Üniversitesi (Kaü) Kağızman Meslek Yüksekokulu'nun (Myo) Mezuniyet Töreni Bugün Yapıldı.

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Kağızman Meslek Yüksekokulu'nun (MYO) mezuniyet töreni bugün yapıldı.

Kağızman MYO bahçesinde yapılan törene KAÜ Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven, Kağızman Kaymakamı Çetin Çelik, Belediye Başkanı Osman Nihat Yüce, Iğdır Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Özaydın, Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr Kemal Irmak, İlçe Emniyet Müdürü Adem Haktanıyan, Okul Müdürü Doç. Dr. Savaş Öztürk, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende açılış konuşmasını mezun öğrenciler adına Kağızman Meslek Yüksek Okulu dönem birincisi Zümral Aksu yaptı. Aksu, "Hayatımızın yeni bir dönemine başlamanın umut ve heyecanı içerisindeyiz. Devletimizin ve ailemizin sağladığı imkanlarla üniversite öğrenimi şansı bulan bizler, hayatımızın en önemli bölümünü tamamlamaktayız. Ülkemizin genç mensupları olarak dinamik ve aydınlık Türkiye'yi korumak ve daha da yüceltmek için hizmet aşkıyla doluyuz. Üniversitemizin adını görev yaptığımız her yerde gururla duyuracağız" dedi Kağızman MYO Müdürü Doç. Dr. Savaş Öztürk, "Kafkas Üniversitesi'nin 1992 yılında kurulmasından sonra, 1997 yılında Kağızman Meslek Yüksekokulu Maliye programıyla eğitim ve öğretime başlamıştır. 11 yılın sonunda geldiğimiz noktada 5'i gündüz 2'si ikinci öğretim olmak üzere toplam 7 program ve bin 20 öğrenci kapasitesiyle eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmekteyiz. Teklifimiz üzerine üniversitemiz senatosunda açılmasına karar verilen İşletme programımızın YÖK tarafından da onaylandığını sizlerle paylaşmak istiyorum. İşletme ikinci öğretime bu yıl 75 öğrenci kabul edeceğiz. Önümüzdeki sene ikinci sınıfın da dolmasıyla Kağızman MYO öğrenci sayısı bin 200'lere ulaşacaktır. Bu da bir ilçe için ciddi bir öğrenci potansiyelidir. Mezun olmaya hak kazanan bütün öğrenci arkadaşlarımızı kutluyorum" şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Abamüslüm Güven, "Üniversitemiz bilimi ve araştırmayı öne çıkaran önce insan anlayışı ile şekillenen, öğrencileri odaklı anlayış, performans ve liyakat ilkesiyle yönetilen, dolayısıyla toplan kaliteye ulaşmayı amaçlayan sorumluluklarının bilincinde olan bir üniversitedir. Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı, Laik Cumhuriyet İlkelerinden ödün vermeyen üniversitemizin en temel hedefi, bilimi ve aklı rehber edinen günümüz dünyasında rekabet edebilecek donanımlı, çalışkan gençler yetiştirmek, verdiği eğitimle bilimsel çalışmalarıyla ve yaptığı hizmetlerle ulusal ve uluslararası alanda saygın söz sahibi bir üniversite olmaktır. Mezun olan bütün arkadaşlarımıza hayatlarının geriye kalan kısmında mesut ve başarılı bir iş hayatına sahip olmalarını diliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abamüslüm Güven, Kağızman Kaymakamı Çetin Çelik, Belediye Başkanı Osman Nihat Yüce, Iğdır Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Özaydın, Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Irmak, İlçe Emniyet Müdürü Adem Haktanıyan ve Okul Müdürü Doç. Dr. Savaş Öztürk öğrencilerle halay çekti.

(TY-BA-CMH-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title