Kastamonu'da 20 Yıl Sonra Mazbata El Değiştirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Kastamonu'da 20 Yıl Sonra Mazbata El Değiştirdi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kastamonu'da 20 Yıl Sonra Mazbata El Değiştirdi

Kastamonu’da, resmi olmayan sonuçlara göre 245 oy farkla belediye başkanlığını kazanan AK Parti adayı Tahsin Babaş, İl Seçim Kurulu’na gelerek mazbatasını aldı.

Kastamonu'da, resmi olmayan sonuçlara göre 245 oy farkla belediye başkanlığını kazanan AK Parti adayı Tahsin Babaş, İl Seçim Kurulu'na gelerek mazbatasını aldı. 20 yıldır MHP'li kadrolar tarafından yönetilen Kastamonu Belediyesi, 20 yıl sonra ilk kez el değiştirerek AK Partili kadrolar tarafından yönetilecek.

Babaş, 15 yıl süreyle belediye başkanlığı görevini yapan Turhan Topçuoğlu'na da acil şifalar diledi.

Tahsin Babaş, Kastamonu Adliyesi Konferans Salonunda düzenlenen törenle Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakime Fatma Kemaloğlu'dan mazbatasını aldı. Alkışlarla adliyeye gelen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, burada vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. Mazbatasını aldıktan sonra vatandaşların tebriklerini kabul eden Tahsin Babaş, Kastamonu Belediye Başkanı olarak kendisini tercih eden Kastamonu halkına teşekkür etti.

Kastamonu halkının hizmetinde olmaktan büyük gurur duyacağını ifade eden Belediye Başkanı Babaş, şöyle konuştu: "Halkımıza hizmet etmek benim için büyük bir imkandır. Bundan sonra inşallah Kastamonu'muza hayırlı hizmetlerde bulunup şehrimizi daha ileri seviyede ve modern bir dünya kenti yapmak için her türlü çalışmaları yapacağımıza Kastamonu halkının hiç şüphesi olmasın. Belediyecilik bir ekip işidir. Ekibimizle, meclis üyelerimizle birlikte partili partisiz bütün halkımızı kucaklayacağız. Herkese eşit bir muamele yapacağız. Her mahallemize, her sokağımıza eşit hizmet götüreceğiz. Bunlardan kimsenin şüphesi olmasın. Özellikle mesai arkadaşlarımızdan, Kastamonu halkına layık bir şekilde çalışmasını temenni ediyorum."

8 Nisan Salı günü Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Camisinde öğle namazını müteakibeb kurban kesileceğini açıklayan Babaş, şunları söyledi: "Ardından belediyenin önünde bir tören düzenlenecek. Kastamonu halkımız artık hizmet bekliyor. Bu yüzden boş geçirecek zamanımız yok."

Görevde bulundukları süreçte Kastamonu'ya daha güzel hizmet edeceklerine inandıklarını aktaran Tahsin Babaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Özellikle şehrimizin tüm sorunlarını biliyorum. Kısa zamanda belediyede, ekibimle beraber bir organizasyon yapıp bütün sorunları kısa zamanda halletmeyi ve şimdiye kadar halkımıza sunduğum tüm projeleri gerçekleştirmek için ön hazırlıklarını yapıp biran önce hizmete başlamayı hedefliyorum. Yani kaybedecek ne zamanımız ne de vaktimiz var. Çünkü halkımız artık hizmet bekliyor."

Kastamonu Belediyesinde bugüne kadar hizmetlerinden ötürü tüm belediye başkanlarına ve belediyecilere teşekkür eden Babaş, "Kastamonu'muza bir taş koyandan Allah razı olsun. Bundan sonra beraber, mecliste veya toplumda birlik ve beraberlik içerisinde her konuda birlikte çalışacağımıza inanıyorum. Çünkü önemli olan hizmettir" ifadelerini kullandı.

ACİL ŞİFALAR DİLEDİ

15 yıl süreyle belediye başkanlığı görevini yapan Turhan Topçuoğlu'na da acil şifalar dileyen Babaş, şunları kaydetti: "15 yıl süreyle belediye başkanlığı görevini yürüten abim, çok değerli büyüğüm Turhan Topçuoğlu'na da bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Biran önce sağlığına kavuşmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum."

Ayrıca törende Babaş ile birlikte Belediye Meclis Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri de mazbatalarını aldı. Tahsin Babaş'a, TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, AK Parti İl Başkanı Metin Çelik, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Feridun Öztürk ile çok sayıda partili katıldı. - KASTAMONU

Kastamonu'da 20 Yıl Sonra Mazbata El Değiştirdi

Kastamonu'da 20 Yıl Sonra Mazbata El Değiştirdi

Kastamonu'da 20 Yıl Sonra Mazbata El Değiştirdi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title